Ki hogy spórol?

Figyelt kérdés

Leírom, hogy én miképpen próbálom elérni, hogy minél kevesebbet koltsek. Szeretnék mellé még hasznos tippeket kapni 🤗


- bevásárolni listával megyek, előzetes akciókat átnézve

- EP kártyával fizetem az egészségügyi kiadasaim nagy részét

- nem menuzunk, és nem rendelünk ételt max havi 1x - 2 naponta főzök

- a jelentősebb kiadasaim előtt atnezem, hogy ár - érték arányban mi a legjobb, és ha bírok, kívárok valami nagyobb akciót

- nagyobb kiszerelésben próbálok mindent megvenni

- letöröltem a telefonomrol az aboutyou applikaciojat 😄

- pekarukat itthon sütöm le előre 2hetre (sokszor ettunk kakaós csigát meg ilyesmiket, amik a közelünkben lévő francia típusú pékségben nagyon drágák voltak)


De azt érzem, hogy ez kevés, emellett lehetne sokkal megfontoltabban költeni.


Szerencsére nem a megelhetesunk múlik rajta, de nagyon sokat költöttem tavaly feleslegesen és tartalekunk alig van, ezért idén ebben szeretnék fejlődni, mert vannak céljaim, amit enélkül nem tudok elérni.


Köszönöm, ha megosztjatok a tapasztalataitokat! 🙂



2021. jan. 29. 23:28
 1/9 anonim válasza:
100%
Csak csapvizet iszom és nem eszem édességet direktben (csoki, cukorka, ilyesmi). Az egyéb szemetet chips és társai is kerülöm.
2021. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Szar lehet szegényként élni.
2021. jan. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Arra figyelj, hogy nagyon sok esetben a nagyobb kiszerelés egységára magasabb, mint a kisebb kiszerelésé!

Régen valóban olcsóbb volt a nagyobb, de mostanában pont hogy nem.


Én pl előre szoktam venni a nagyon akciós dolgokat, pl mososzer, mosogatógép tabletta, sokszor 60-70%-akcioban meg lehet venni, van, hogy egy évi készlet áll itthon belőle. Amíg kellett a pelenkát is így vettem. De sok ilyet ki lehet fogni.

2021. jan. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Meg is nézem majd a nagyobb kiszerelesek árait, leellenorzom.


Az édességeket, ilyesmiket én is próbálom kerülni, marcsak az egeszsegem érdekében is. De sajna a csapvíz nálunk ihatatlan, így azt vesszük.


#2es hozzaszolo: szerintem, ha szegény lennék sem kellene szegyellnem magam, mert tudok gondoskodni magamról.

2021. jan. 30. 08:37
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Többet keresek, mint amit költök.
2021. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a termékek árának állandó figyelgetése és a megfontolt költés nem jött be. Mindig van olyan, ahol elsiklik az ember, mert megkívánja, mert óhatatlanul is éhesen esik be a boltba nap végén, mert rossz kedve van és ezt most megérdemli, blabla... Szerintem ezt bizonyos keretek között meg kell hagyni, ha az ember nem akarja megnyomorítani magát hosszútávon, csak határt kell szabni.

Nekem az jött be, hogy a fejemben van egy reális kép, hogy mennyiből tudok megélni. Amikor megkapom a fizetésem, az összes többit megtakarítási számlára utalom és elfelejtem, hogy van. Ahhoz nem nyúlok, csak ha tényleg váratlan nagyobb kiadás jön. Elromlott a hűtő, beteg lett a macska, stb.

A költőpénzt már megtanultam beosztani és mivel számszerűen csak azt látom, ezért észben van, hogy na ezt most nem veszem meg bármennyire is felzabálnám az egész hűtőpultot, mert jövőhéten felkopik az állam. :)

2021. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem kurvázok, letettem a cigit, kávét, füvet, kocsit
2021. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálunk tankolasra megy egyébként el a legtöbb pénz, kb 100e Ft.

De ezen nem tudunk spórolni, mert menni kell.


Ami még nehezíti, hogy kisvallalkozokent minden hónapban más a bevétel.


Amúgy igen, szerintem sem szabad teljesen beleorulni abba, hogy mit lehet megvenni és mit nem, mert attól az életbe is bele lehet fasulni.


Én most házat szeretnék venni, elegem van a lakásból. De ilyen hazarak mellett elég nehéz, főleg ha az ember nem CSOK-os gyereket akar..

Ezért IS tartom nagyon fontosnak atreformalni a kiadásaimat.

2021. jan. 30. 11:14
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Én is lakásra gyűjtök.


Nekem ami bevált megyeszékhelyen, hogy figyelgetem a boltok akcióit:

Heti egyszer átnézem a következő újságokat:

Penny, Lidl, Aldi, Tesco. Kb heti 10-15 percet igényel de havi szinten lehet vele spórolni 10-14 ezreket, mert általában van adott dolgokra minimum 30-35% akció. Tartós dolgokból egyszerre többet veszek ha nagyon akciós. Például konzerv vagy mosószerek, tészta.

Olyan is van amit le lehet fagyasztani, pl darálthús, csirkemell akkor veszek amikor 1000 Ft körül van.

2021. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!