Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni egy teljesen laikusnak, hogy most mi a helyzet ezzel a GameStop üggyel?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok benne ebben a témában, de ma az egész Redditen erről van szó. Valaki légyszi el tudja magyarázni, hogy most mi is történik?

2021. jan. 28. 13:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10. Továbbra is igaz, hogy a shortnak nincs határideje, de mindegy, hagyjuk...

A sokan és a többségük nekem nem ugyanaz. Az, hogy sokan többmilliós haszonra tesznek szert, nem jelenti azt, hogy a többség.

A számítások szerint ha a HF "meg akar szabadulni" a shortolt részvényeitől, akkor (az átlagos napi volumen alapján) ez min. 2 napba telik majd. Ennyi idő alatt mindenki ki tud szállni biztonságosan. Aztán persze aki azt várja, hogy 10ezer dollár legyen darabja és ezért nem száll ki, az lehet, hogy pórul jár, de ezért nem lehet mást hibáztatni.

"Pár hangadó" pont az a lényeg, hogy nincs olyan, hogy hangadó. Ez nem valami szekta, ahol van egy vezér és megmondja, hogy ki mit csináljon. Mindenki saját maga dönt a rendszeresen közzétett adatok vagy a saját kockázattűrése alapján.

Aki tőzsdén befektet, az vállalja a kockázatot, hogy veszít. Soha, senki nem állította, hogy ezzel csak nyerni lehet, hogy ez egy tutibiztos befektetés. Sőt! Elég szépen le van írva, mindenki figyelmeztetve van, hogy senki ne fektessen be hitelből és csak annyit, amennyit el tud viselni ha elveszít. Az is le van írva, hogy a HF-ról mit lehet tudni, hogy a vezetője nem veszített még soha és nem kispályás. Mint a múlt héten kiderült néhány bróker is mellette áll és befolyásolták az árfolyamot azzal, hogy megtiltották a részvény vételét. Nem sorolom. Látom, hogy meg vagy róla győződve, hogy ez valami összeesküvés és mindenki veszíteni fog. Senki se tudja mi lesz a vége, de az tény, hogy mindenkinek rendlkezésére állnak az információk, senki se kényszerít senkit semmire. Ugyanúgy kockázatos, mint más tőzsdei befektetés.

2021. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Akkor kicsit olvass utána, igen is vannak hangadok, akik kitalálták a stratégiát. Amúgy ők elég jól átlátják a dolgot, és egész szofisztikált a kereskedési módszerük, de a többség csak belehergeli magát és követi.


"A számítások szerint ha a HF "meg akar szabadulni" a shortolt részvényeitől, akkor (az átlagos napi volumen alapján) ez min. 2 napba telik majd. Ennyi idő alatt mindenki ki tud szállni biztonságosan." Ezt nem értem, hogy érted.


"Mint a múlt héten kiderült néhány bróker is mellette áll" arra gondolsz, hogy bróker szolgáltatók pl robinhood felfüggesztette a kereskedést? Igen ez nem volt szép részükről, hivatalos narratíva szerint tőkét kellett bevonniuk a megemelkedett margin követelmények miatt.


Látom nem sikerül megértened, hogy mire célzok. Persze mindenkinek joga van saját belátása szerint cselekedni, de arról érdemes meggyőzödni, hogy teljesen érti-e mit csinál. Lóversenyre is lehet fogadni, azzal is van aki nyer, mégse érdemes erre tömegeket buzdítani. De, hogy közelebbi példát mondjak, deviza hitelt is mindenki nyugodtan felvehette a saját belátás szerint. Illetve pl ha ilyen történik az is elég szomorú:

[link]


De a lényege a mondandomank az volt, hogy a probléma győkere azért messzebbre vezet. Az meg elég szomorú, hogy, ha valaki egy kérdes másik oldalát nézi, esetleg mást gondol, akkor összeesküvéselméletezel.

2021. jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"igen is vannak hangadok, akik kitalálták a stratégiát." Igen, ha az a stratégia, hogy ne adják el az emberek a GME részvényeiket, akkor van stratégia. Hadd ne írjam le újra, amit az előbb is írtam, csak röviden: mindenki részletesen figyelmeztetve van, leírják, hogy miből jutnak arra a következtetésre, hogy nőni fog a részvény ára, az adatok nyilvánosak.

"Ezt nem értem, hogy érted." Akkor nekem úgy tűnik, hogy annyira nem vagy tisztában az GME "üggyel". Mivel legutolsó adatok szerint több, mint 120%-a a részvényeknek van shortolva, ami legyen mondjuk 100millió db (hasraütés, nem keresgélek pontos adatokat), a napi átlagos forgalom meg mondjuk 40millió db, tehát ha meg akarnak szabadulni a 100 millió shortolt részvénytől, azt nem fogják tudni megtenni 1 perc, se 1 óra, se 1 nap alatt.

Nem olvastam a cikket, csak a link címét (bár rémlik, hogy olvastam és valamit félreértett, nem is veszített annyit) és igen, szomorú ha ilyenek történnek, de mit lehet tenni? KI másnak a hibája ha egy 20 éves olyanba fektet, amit nem ért és kockáztat? Miben más ez, mint ha valaki bemegy egy kaszinóba és eljátsza a pénzét? Értem, hogy úgy gondolod, embereket rávesznek arra, hogy beszálljanak a GME-be, de senkit nem kényszerítenek, senkit nem tévesztenek meg, mindenki saját döntése. Hogy vannak emberek, akik nem tudják a saját döntéseik következményeit mérlegelni, az nem másnak a hibája.

Azt mondjuk be lehetne vezetni, hogy ha valaki regisztrálni akar egy brókerhez, akkor meg kelljen néznie egy mondjuk fél órás videót az alapokról és aztán egy rövid, mondjuk 10 kérdéses tesztet ki kelljen töltenie. Nekem úgy rémlik, hogy amikor valamelyik banknál nyitottam értékpapír számlát, akkor talán volt is ilyen teszt.

Az összeesküvés elméletet azért írtam, mert szerinted valami hatalmas befektetők vezetik meg a népet, de ennek több okból sincs értelme:

1) a nagybefektetők, HF-ok inkább támogatják egymást, mint hogy keresztbe tennének egymásnak

2) a wallstreetbets nem új és soha nem a nagypályás befektetők írogattak oda. Évek óta közzéteszik a nyereségeiket, veszteségeiket.

3) lehet tudni ki az, aki az egészet elindította, és ő a legkevésbé se egy nagybefektető.

2021. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!