Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezt az ingatlanos bizniszt és...

Ezt az ingatlanos bizniszt és piacot valaki el tudná magyarázni, mert két dolgot nagyon nem értek?

Figyelt kérdés

1) albérletet adnánk ki, nem most először, és a tapasztalat mindig ugyanaz, hiába hirdetem meg több tucat oldalon és a Facebook-on is még több tucat oldalon, soha nem jelentkezik magánszemély, de közben több tucat ingatlanos rögtön ráugrik, és amint együttműködünk velük, ők azonnal hozzák az ügyfeleket. Én azért nem értem, mert voltam már bérlői oldalon, és soha nem jutott volna eszembe ingatlanost megbízni, ha albérletet keresek. Oké hogy egyesek megbíznak, de ez miért 100% kb.?


2) A másik hogy két tucat ingatlanos hívott és mindenki egy havi bérleti díjért dolgozik. Ez számomra durva, mert már másnap megkeresi kb. ezt a pénzt, számomra baromi elszállt árnak tűnik. De tegyük ezt félre, ha ilyen nagy az ár, hogyhogy nincsen semmi variabilitása, senkit nem hallottam a feléért vagy 80%-áért dolgozni, nekem ez nagyon kartell gyanús, lehet hogy hallgatólagosan, de kartelleznek, nem? hogyhogy senki nem próbálkozik "akciózni"? 90%-ért is bőven-bőven megérné bárkinek, és akkor mindenki őt keresné. Ja hogy akkor alávágnának, és elkezdene lefele menni az ár, és valódi verseny lenne? hát ezért kartellgyanús! nem?



2021. jan. 15. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

1) 15 éve adunk ki ingatlanokat, soha nem fizettünk ingatlanosnak és mindig napokon belül kiadjuk a lakásokat ha ürülnek. Ha veled nem így van akkor valószínűleg vagy a lakással vagy az árral van a gond. Az ingatlanos azért tud rá jelentkezőt hozni, mert eleve balek, aki ingatlanoson keresztül keresgél és a rossz / drága lakást a balek veszi ki


2) Rájöttek, hogy hova vezet az árháború, ezért okosan senki nem enged az árból. Más területen is így kéne viselkednie a magyaroknak és akkor sokkal jobb lenne az élet...

2021. jan. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jól teszik. ezért is keresnek milliókat az ingatlanosok
2021. jan. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem értek egyet, az ingatlanunk nagyon jó helyen van, normális áron, és ingatlanos azonnal t vevőt tudott rá, míg ingatlanosok nélkül 2 hétig senki nem jelentkezett, és az sem igaz, hogy balekokat hozna, mert az ingatlanos szokta letornászni az árat reálisra
2021. jan. 18. 09:31
 4/5 A kérdező kommentje:
az árháború versenyhez vezetne, ez kartell, ami törvénytelen, és egyáltalán nem egészséges, hogy mindenki fillérre ugyanazt kéri
2021. jan. 18. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

"az ingatlanunk nagyon jó helyen van, normális áron"

"az ingatlanos szokta letornászni az árat reálisra"


Na most akkor melyik?


Ha jó a lakás és jó az ár, akkor már csak a c verzió maradt, hogy nem tudsz egy épkézláb hirdetést feladni. Az ingatlanos semmi mást nem csinál, amit te ne tudnál - felad 2-3 helyen hirdetést. Maximum lehet neki "talonban" pár ember neve aki pont ott és ileyt keres, de nem gondolnám, hogy ez volna a nagyon jellemző, az ingatlanosok 99%-a tróger.

2021. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!