Mit csináljon az ember hogy ne inflálódjon el a pénze?
Vannak inflációkövető állampapírok is, a máp+ fix kamatozású.
#6: ez oké, de egy saját ingatlannál neked is megvan a lehetőséged, hogy eladd az ingatlant másnak, aki meg neked fogja kifizetni "az idők végezetéig az összes bérleti díjat előre".
Én a tudásomba fektetek. Például pár éve csak azért megtanultam németül, hogy kimehessek dolgozni Ausztriába. Egy sima alkalmazotti fizetésből meg tudtam venni az első házamat Budapest agglomerációjában.
A tudás nem inflálódik, ha kész vagy folyamatosan fejlődni. Ahogy egy volt tanárom mondta: "tanuljanak, mert a tudásuk az egyetlen, amit nem vehetnek el Önöktől! Gondoljanak csak bele, hogy amikor Ekvádorban tévedésből áramot vezetnek majd a nagy lábujjukba, milyen jó érzés is lesz ógörögül idézni az Odüsszeiát!"
"A tudás nem inflálódik, ha kész vagy folyamatosan fejlődni."
Ergo a tudás is inflálódik, mint a pénz, ha nem foglalkozol vele, akkor egy idő után alig ér valamit.
Persze, ha folyamatosan fejlődsz, ami ebben az esetben a befektetés szinonímája, akkor szinten tarthatod a tudásod (infláció követő befektetés), vagy meg is növelheted (infláció feletti befektetés)
Jól hangzó bullshitet mondott a tanár, csak egy perc alatt látszik, hogy nem igaz. Néha nem árt gondolkozni
(persze, azt is lehetne mondani, hogy a pénz sem inflálódik, ha inflációt elérő hasznot hozol :D)
14: értem... szóval elég a meglévő tudásom használni, és azzal máris több lesz?
Te figyelj, én ma olyan technológiákkal dolgozom, olyan eszközöket használok, amik nem is léteztek, amikor kikerültem az iskolából.
Ha ma azt a tudást használnám, amit akkor megszereztem, akkor szépen lassan a gyakornokok is leköröznéntek. Ez bizony kőkeményen infláció, pedig napi szinten használhatnám az akkor megszerzett tudásom, csak éppen a kutyának nem kellenék már azzal. Persze, vér profi lennék az akkor megtanultakban, az egy másik kérdés, hogy kinek kell vérprofi kőbaltát használó ember.
Viszont ha fejlesztem a tudásom, naprakészen tartom, akkor megelőzhetem az inflálódását, de ez pont ugyanaz, mint a pénz befektetése.
16: akkor még egyszer!
Van egy tudásod, mondjuk az amit a diplomád pillanatában megtanultál. Ha használod, akkor nem lesz több, sőt meg sem őrzi az értékét!
Ennyit fel tudsz fogni? Még a leginkább kétkezi munkákban is, ahol relatív lassú a fejlődés rengeteg új technológia jelenik meg, amire 10 éve volt kereslet, arra ma nincs.
Ez eddig így oké?
Már miért ne őrizné meg az értékét? Tán elveszi valaki?
Igen, lehet hozzá tanulni, uptodate maradni, de az már plusz.
"... meg azon sem gondolkodik el senki, hogy tényleg annyira kell-e saját ingatlan. Persze mindenki azt szajkózza, hogy más zsebét tömöd a bérleti díjjal,"
Nettó baromság amit beszélsz. Amikor saját lakást veszel, igen, "kitömöd a zsebét" az eladónak, cserébe van saját tulajdonod. Albérletnél is tömöd valaki zsebét, de mit kapsz érte? Semmit, csak azt hogy ott lakhatsz a lakásban, ahonnan kidobnak amint nem fizetsz. Ki kellene verni a fejekből hogy "lakbérlet ugyanaz", mikor ha kifizettél milliókat néhány év alatt lakbérre, majd kitesz a tulaj, akkor ennyi volt, nincs semmid. Míg lakásvásárláskor konkrét vagyonod lesz, maga a lakás, ha költöznél, vissza tudod forgatni nem kevés pénzbe (nagy valószínűséggel nyereséggel, mert mennek fel az ingatlanárak), neadjisten gyerekednek továbbadod majd...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!