Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek majd neki?

Hogyan kezdjek majd neki?

Figyelt kérdés

Nos, próbálom jól megfogalmazni, mit is szeretnék kérdezni. Jelenleg gimnazista vagyok és még nem végzős, viszont már gondolkodtam sokat, milyen irányba akarok tovább tanulni, mik azok, amik hozzám közel állnak és érdekesnek találok. Rengeteg ötlettel álltam elő, de nekem mégis az ingatlanos szakma tetszett a legjobban. A kommunikációs képességem elég gyenge és szégyenlős személyiségnek gondolom magam, viszont ezt a szakmát azért is látom jónak, ugyanis közben ezt is tudnám nagyon jól fejleszteni. (Persze nem csak ezekből az okokból, ez csak egy amolyan... Kellemeset a hasznossal.)

Tisztában vagyok vele, hogy még van egy kis időm, de úgy vélem, az információ szerzés mindig jól jön. Nem szeretnék úgy le érettségizni, hogy tudom milyen irányban akarok tovább menni, viszont értetlenül állok hozzá a dolgokhoz, mert nem tudok neki kezdeni, hol elindulni. Már ismerőseimnél, tanároknál is érdeklődtem ezzel kapcsolatban, viszont gondoltam, itt is felteszek néhány kérdést, biztosan vannak itt olyan személyek, akik kellően informáltak a téma kapcsán. Szóval meg szeretném kérdezni, hogy ezt hogyan érdemes elkezdeni, esetleg tanfolyamokat/kurzusokat kell hozzá végezni? Ha az információim nem csalnak, akkor ehhez a szakmához nem igazán szükséges a diploma. (Bocsánat, ha esetleg ezzel kapcsolatban tévedtem.) Esetleg vannak konkrét helyek, ahová érdemes lenne menni? Elnézést kérek, sajnos nincs ezügyben sok ismeretem.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2020. dec. 11. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem egy leányálom munka az ingatlanügynökösködés.


Azt kell tudnod hogy ez nem olyan munka, mintha elmész valahova bérszámfejtőnek, vagy fuvarszervezőnek, vagy akárminek.

Általában az irodákban is az emberek nem alkalmazottként vannak ott, hanem mint vállalkozók. Ha tudnak eladást csinálni, akkor kapnak jutalékot, ha nem akkor nincs fizetésük. Nincs fix munkabér. Szóval én nem erre tenném fel az életem.

2020. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így lesz valaki inkatlanos:

- elvégez egy könyvtár-ruhatár-büfészakot

- rájön, hogy azzal a diplomával semmire sem megy

- fél évig munkanélküli

- eltölt fél évet valamilyen MLMben

- majd jobb híján elmegy ingatlanosnak

- két hetes gyorstalpaló után ingatlanos lett.


Van a felvi oldalán több tesz, ami segít a karrierválasztásban, nézd meg, töltsd ki, elég jó ötleteket ad. Én most kezdem a második diplomámat, és épp az a szak jött ki, amit el fogok kezdeni. Ha ezt 15 éve megtettem volna, most kétszer ennyit keresnék.

2020. dec. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!