A lotto tenyleg atveres?
Sokan mondjak, hogy az. Ezt ugy ertik, hogy amikor valaki "megnyeri" a penzt, valojaban nincs is nyertes? Akkor az a nehany, nevet vallalo ember, aki nyilatkozik a nyeremeny utan, fel vannak csak berelve?
Avagy maskepp szoktak erteni, hogy a lotto atveres?
Minden szerencsejáték átverés. A szabályokat mindig úgy határozzák meg, hogy a ház mindig nyer. Az 5-ös lottó esetében a nyerési esély különösen alacsony, sokan egész életükben öntik bele a pénzt és néha egy-egy szelvény árát tudják csak visszanyerni, miközben évente több tízezret veszítenek. Aki csak 3 szelvénnyel játszik hetente már annál majdnem 80 ezer megy ki az ablakon évente. És a többi lottó sem sokkal jobb. A nagyobb nyerési esélyt alacsonyabb nyereményekkel kompenzálják.
A faterom is ezt csinálja már több mint negyven éve. Évente egy fél havi fizetést ellottózik és talán évi 1-2 alkalommal visszanyer 3-4 ezret. Amikor meg kérdőre vonom, hogy minek égeti a pénzt ilyen hülyeséggel, csak annyit válaszol, hogy "legalább nem dohányzok".
@16:28
Ebbe mi az átverés? Nyilvánosan elérhető hogy mennyire is alacsony a nyerési esély.
#4
Nem is annyira átverés, mint inkább őszintétlen. A reklámokban a nyereményt lobogtatják, meg a luxus életstílust, nem pedig azt, hogy nagyobb esélyed van rá, hogy egy cápa megegyen a Szahara közepén, miután kétszer beléd csapott a villám.
És igaza is van.
Van, aki dohányzik, van aki kávézik, van, aki a vasútmodellező hobbijára költ százezreket, van, aki meg krvákra. Van, aki meg elajándékozza.
Mégis, milyen jogon is vonhatnád kérdőre, hogy mire költi a SAJÁT pénzét? Nem a tiéd, hanem az övé, azt csinál vele amit akar. Még ha az örököse lennél, akkor helye lehetne különféle jogi procedúráknak, pl. cselekvőképességet kizáró gondnokság alá helyezésnek, ha mondjuk csalók szállnak rá a helyzetét kihasználva. De azt se ilyen pitiáner dolgok miatt, ami simán belefér a "szórakozás" fogalmába a saját pénzéből.
A baj itt Magyarországon az, hogy ennek egyszerűen nincs kultúrája. Nagyrészt azért is, mert a tanulatlan jóemberek többségének egyszerűen kajára meg lakhatásra se marad az éhbéréből és a megváltást a nyomorúságos életéből a szerencsejáték nagy nyereménytől várja. Ezért aztán többet is költ rá, mint azt megengedhetné.
Normális országokban ez nem így van, kaszinóba se abban a reményben járnak emberek, hogy ott 1 nap alatt milliárdossá válnak.
Hanem van minden hónapban egy összeg, amire úgy gondolnak, hogy na, ez a játékpénz, és azt játsszák meg, és nem többet.
Ha nyernek, örülnek neki. Ha meg nem, akkor sincs semmi, ez volt a játék izgalmának a díja.
Magyarország lakossága ebből a szempontból is a béka sgge alatt van, semmi ilyesmi, hanem úgy gondolnak rá, mint az "aranytojást tojó tyúkra", aztán szopnak.
De ez nem a rebdszer hibája.
Alkoholt is lehet úgy inni, hogy rövid időn belül felfordulj tőle, meg egy hangulatos vacsora kiegészítőjeként is.
Nem az a lényeg, hogy mennyi a nyerési esély (valóban 1:42 milliózhoz), hanem azt, hogy mennyi kerül a bevételből a nyeremény alapba.
Ha jól emlékszem ez 30% körüli összeg. Tehát minden 100 forintból csak 30-at oszt szét a játékosoknak (ebből képződik az 5-ös halmozódó nyereménye, és a kisebb, nem halmozódó kifizetések).
Nem nehéz belátni, hogy semmi szüksége nincsen csalni, mert mire 3 milliárd összegűlik az 5-ös alapban, addigra ennek a többszörösét tette zsebre a szervező.
Igy van. A csalas az nem ez. Nyilvanosak a reszveteli feltetelek, nyilvanosak a nyeresi eselyek.
Ki az a hulye egyebkent aki olyan szerencsejatekot hoz lezra ahol nincs a haznak elonye? Nincs ilyen.
Meg a Baccaratnal is 98.94% az RTP, vagyis epphogy 1%a haz elonye.
A lottonal ez sokkal sokkal tobb.
"Ki az a hulye egyebkent aki olyan szerencsejatekot hoz lezra ahol nincs a haznak elonye? Nincs ilyen."
Ez félig igaz!
Alapjában véve kétféle szerencsejáték típus létezik:
1) Ahol a ház ellen játszanak az emberek.
Itt mindig a matematika szabályai védik a házat, és a játéktudás semmit nem számít (nyilván, hiszen a ház sosem lehet biztos benne, hogy tényleg nála van a világ legjobb játékosa, és nem tud besétálni egy még jobb). Az ilyen játékokban 1-1 partit nyerhetsz, de hossz
távon, sok játékos nem lehet győztes. Ilyen a rulett, a kockajátékok, a félkarú rabló, etc...
2) a játékosok egymás ellen játszanak, a ház csak a körítést biztosítja (osztó, asztal, stb), ilyen esetben nyugodtan lehet jó játékos az asztalnál, mert a játéosok egymás pénzét veszik el, a ház csak részesedik a forgalomból, de a pénz iránya neki teljesen mindegy, ha hol az egyik játékos nyer, hol a másik, a ház akkor is jól jön ki, mert minden tranzakcióból levonja a jutalékát.
Ez a két tipikus casionó játék típus.
A lottó hiába hasonlít az 1)-es kategóriára, még trükkösebb, ott ugyanis nem az történik, hogy a felrakott tétet a ház tartja, és vagy a játékos nyeri a ház pénzét, vagy a ház a játékosét, hanem a játéosok felraknak 100 pénzt, a ház ebből kapásból levesz egy csomót (akár 70%), majd a maradékot a játék szabályai szerint szétosztja...
Tehát a lottónál a nyerési esély csak arra szolgál, hogy jackopot képződjön, és ne vigyék el a játékosok az összes pénzt rögtön, de a szervező akkor is masszívan nyereséges, ha minden szelvény nyerne, mert ő nem a játékban nyeri meg a játékosok pénzét, hanem azt már a játék előtt eltette.
Ez kb olyan, mintha a rulett úgy kűkdne, hogy felraksz egy 100-ast, a ház rögtön levesz 70 forintot, aztán pörget, és szétosztja a maradékot. Innentől kezdve a házat az sem érdekelné, ha a keréken az összes mezőt pirosra színeznéd, és mindegyikre a 22-est írod (gyk, mindig mindenki telitalálatot tud elérni), mert a bent maradt 30 forintot nyerheted csak meg... Na ezért nagyobb üzlet még a casinonál is :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!