Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg, hogy...

Hogyan oldjam meg, hogy visszaadják a pénzt?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokat eljártam kérdezősködni, de már csak ebben az oldalban bízok!!!!!!

Vettem egy szemüveltet. Sokat romlik a szemem a munkámból kifolyólag. Minimálbért keresek. Elmentem egy csomó helyre kereteket nézegetni. Mindig megnéztem, ha egy bolt előtt elmentem. Egyszer csak sikerült megtalálni azt ami jól áll. Nehéz találni, mert olyan pici a fejem, hogylegtöbbször csak a gyerek méret jó rám. Megrendeltem és a szemüvegesnél rábeszéltek egy jó drága lencsére, mondván, hogy az a legjobb abba a keretbe. 1 hónap múlva megrepedt. Visszavittem azóta is ott van. Ez még tavasszal volt. Egy csomót eljártam már (csak autóval tudok menni, így már egy pászor meg kellett tankolnom...). Nem segítettek. Azt mondták válasszak másik keretet, mert az ő hibájuk volt, nem figyeltek rossz keretet ajánlottak a lencséhez, stb... Ha elismerik, hogy az ő hibájuk MIÉRT nem adják vissza a pénzem kb.:50 ezer foirt. Azóta nem látok jól, ki tudja, hogy mennyit romlott még a szemem... Nem kérek kártérítést, csak hogy adják vissza azt az összeget, amit odaadtam!!!! Választottam másik keretet amire annyit mondtak, hogy még fizessek rá 15ezret. Hogy fizessek rá, mikor az nem is olyan jó, ingyen elhoznám plussz pénzért nem!!! Ügyvédhez nem fordulhatok, mert többe kerülne, mint a szemüveg. Látni szeretnék végre!!!!! Mit csináljak, hogy visszaadják a pénzt, hogy meg tudjam venni végre a szemüvegemet egy normális helye????? Köszi a segítséget fontos lenne!!


2010. aug. 10. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
fogyasztóvédelem ;) ellátnak tanáccsal
2010. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

"Ha elismerik, hogy az ő hibájuk MIÉRT nem adják vissza a pénzem kb.:50 ezer foirt."


Azért nem, mert ez a szabály:


Ptk. 306. § (1) Hibás teljesítés esetén a jogosultKijavítás szerzodés hibás teljesítése esetén|3Kifogás szerzodés hibás teljesítése esetén|3

a) elsősorban - választása szerint - kijavítást vagy kicserélést követelhet, kivéve, ha a választott szavatossági igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek a másik szavatossági igény teljesítésével összehasonlítva aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatott dolog hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát, és a szavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott kényelmetlenséget;

b) ha sem kijavításra, sem kicserélésre nincs joga, vagy ha a kötelezett a kijavítást, illetve a kicserélést nem vállalta, vagy e kötelezettségének a (2) bekezdésben írt feltételekkel nem tud eleget tenni - választása szerint - megfelelő árleszállítást igényelhet vagy elállhat a szerződéstől. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

2010. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ácsi, amit belinkeltél az alapján, pont hogy kénytelenek cserélni, mivel ugyanolyanra nem cserélhetik (hiszen akkor újra eltörne), más keretre, pláne ráfizetéssel meg nem kötelezhetik...teljesen jogosan áll el a kérdező a szerződéstől
2010. aug. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Valóban. Nem figyeltem jól arra, hogy mi a probléma, csak arra reagáltam, hogy miért nem adják vissza a pénzt - azért, mert joguk van elsősorban kicseréléssel vagy kijavítással korrigálni.
2010. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mivel ez esetben a csere és a javítás is kilőve, teljesen jogosan kéri vissza a pénzt a kérdező...
2010. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi!!!!

Tudom, hogy vissza kell adniuk a pénzt, mert fősulin mesélt a tanár egy hasonló esetet, de ügyvéd nélkül nem tudom hogyan érhetném el ezt. Elkértem már a főnök telefonszámát, nem adták meg. Mondtam, hogy akkor hívjon ő. Ő sem hívott. Szóval olyanra gondolok, hogy mivel tudnék rájuk ijeszteni, hogy belássák nekem ez a pénz nagyon sok. Sokat kellett dolgoznom, hogy minimál bérből ki tudjam fizetni, és különben is ők beszéltek rá a drága lencsére és a szar keretre!!! Légyszi segétsetek! Már egy csomószor ott voltam és már nem tudom mit mondjak. Már ilyesztettem őket ügyvéddel is, azt mondták, hogy nyugodtan pereljem be őket. Hogy perelhetném,mikor az drága nekem? Köszi előre is!!

2010. aug. 10. 13:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja, jogosan kéri vissza.

Ők meg nem jogosan nem adják.

Ha birósághoz fordul, az pár év, és többe kerül, mint a szemüveg


Ennyi.

Az ügy lezárult


Szégyen, de ez van. Ennél nagyobb ügyekben is.

Sokak szerint jogállamban élünk.

Én éltem egy diktatúrában(?) is, ott 1 nap alatt visszakapta volna a pénzét.

2010. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

fogyasztóvédelemnél fel kell nyomni őket...


de ha bemész pár nagydarab barátoddal és kijelented, hogy addig nem mentek sehova, míg a főnök nem jön és adja vissza a pénzed, akkor lehet sikerrel jársz


+ írj a Tékozló Homárra is posztot

2010. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne ijeszgessél. Ügyvéd se kell hozzá. Menjél be hozzájuk, mutasd meg nekik ezt a Ptk. szakaszt, és közöld velük, hogy mivel kicserélni vagy kijavítani nem tudják, te elállsz a szerződéstől, adják vissza a pénzed, vagy fizetési meghagyást fogsz kérni ellenük. Ha nem adják, akkor tedd azt. Bemész a közjegyzőhöz, és kérsz egy fizetési meghagyást ellenük. Ez vagy 3000 forintba fog kerülni, de azt is nyugodtan hozzácsaphatod a követelt összeghez.

Aztán ha nem mondanak ellent a fizetési meghagyásnak, akkor már végrehajthatóvá is válik, küldheted rájuk a végrehajtót, majd az behajtja. Ha meg ellentmondanak, akkor perré alakul az ügy (ez megint 3000 lesz, de azt is hozzácsaphatod a követelt összeghez, meg az utazgatásod költségét, késedelmi kamatokat, stb), és mivel elég egyértelmű az ügy, meg is nyered. A perköltséget meg ők fizetik, mint vesztes fél. Ezután itt is küldheted a végrehajtót.


Remélem viszont, hogy kértél valami papírt tőlük, mikor beadtad hozzájuk a cuccot, hogy átvették. Ha ezt nem tetted meg, akkor szerintem cseszheted, azt se tudod bizonyítani, hogy náluk van a szemüveg...

2010. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!
2010. aug. 10. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!