Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet eladni szerzői...

Hol lehet eladni szerzői jogot? (természetesen a vagyoni jogokat)

Figyelt kérdés
A többit nem lehet eladni. :)
2010. aug. 10. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A piacon :P


Hát hol, pontosan ott, ahol aláírod a szerződést a vevővel...

2010. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azta, köszi, valahogy nem erre a részére vagyok kíváncsi. :)


De akárhogy teszem fel a kérdést, aki akarja, kiforgatja.

2010. aug. 10. 11:59
 3/13 A kérdező kommentje:

Ebből gyakorlatilag egy folyamatos jövedelem származik, mint vagyoni jog, ezért eladnám ezt / bérbe adnám, mert most nagyobb összegre van szükségem.

Az eladási ár sokszorosát visszakeresi vele.

2010. aug. 10. 12:01
 4/13 anonim ***** válasza:

Mer' gondolod, hogy a szerzői jog az olyan, mint a rézdrót, hogy beviszed a MÉH-telepre, aztán ott átveszik, vagy hogy...?


Neked kell vevőt találnod. Vagy kell neki amit csinálsz, vagy nem. Ha kell, akkor bárhol aláírhatjátok a szerződést, ez lényegtelen. Attól függ, hogy mit csinálsz, ha mondjuk zenét, akkor megkereshetsz hanglemezkiadókat, hogy kell-e nekik a cuccod. Vagy ha programozol, akkor szoftverkiadókat. Te dolgod.


Ha nem erre gondolsz, akkor fogalmam sincs, hogy mire.

2010. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne a dolog, egy privát üzenetbe megírnád hogy miről lenne szó?
2010. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1. és 2.!

Nem, nagyon nem erről van szó, egy sikeres mű szerzői/vagyoni jogairól van szó, nem valami kis c..rról.

2010. aug. 10. 12:12
 7/13 A kérdező kommentje:

Nekem valamiért nem engedi a gép a privát küldését, f.bettinaa@gmail.com-ra írj kérlek.

Köszi :)

2010. aug. 10. 12:14
 8/13 A kérdező kommentje:
Továbbiakban kérlek, hogy nem építő jellegű, okoskodó hozzászólásoktól a hozzá nem értők kíméljenek.
2010. aug. 10. 12:15
 9/13 anonim ***** válasza:

De nem értem, hogy ez mennyiben változtat a dolgon, hacsak annyiban nem, hogy többet lehet kérni érte, mint egy kis sz.arért...

Ettől még olyanokat érdemes megkeresni, akik ilyesmivel foglalkoznak. De hirdetheted a neten is, látod, már van is egy jelentkező... Te dolgod, hogy hogyan/kinél próbálod értékesíteni.

2010. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"a hozzá nem értők kíméljenek."


Szerintem te nem értesz hozzá, azt hiszed, hogy van valami központi hivatal, ami átveszi a jogokat. Hát nincs. És ennél konkrétabb válaszokat nem is fogsz kapni, amíg le nem írod, hogy miről van szó, akkor esetleg tudna valaki mondani olyan intézményeket, amik ezzel foglalkoznak. Csak az nem én leszek, mert válaszolgasson a hozzád hasonlóknak a tök :>

2010. aug. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!