Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pár hónapja dolgozom egy...

Pár hónapja dolgozom egy cégnél,4 órában.Elég kevés a fizetés.Betanítottak a könyvelésre.Most derült ki, hogy ha bármit elrontok,nekem kell kifizetni abból a "magas"fizetésből az önrevíziót?

Figyelt kérdés
Viszont a cégnek van egy könyvelője aki több 100000 forintos fizetést kap és Ő csak egy adathalmazt kap tőlem, és azt abból küldi az adatokat tovább a NAV-nak ! A számlákat nem is látja a könyvelő ! Valami nem okés ?

2020. okt. 11. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Mi a kérdés?
2020. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Menekülj!
2020. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Értem. Kérdésed is van?
2020. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

„Betanítottak a könyvelésre”

Aha...

az egy szakma, amit évekig tanulnak, fontos összefüggéseket kell ismerni hozzá.

2020. okt. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A kérdés az lenne, hogy ez így normális ? A hivatalos könyvelő nem látja a számlákat és Ő kapja a magas fizetést, én viszont 4 órában elronthatok bármit, senki sem ellenőrzi ! Régebben ellenőrizte a számlák könyvelését a hivatalos könyvelő.
2020. okt. 11. 10:13
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Jogos, hogy ki kell fizetni, ha kárt okozol a munkahelyednek hanyagságból!

A fökönyvelönek meg nem az a dolga, hogy a könyvelök által végzett munkákat újra számolja!

2020. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem menj el onnan. Főleg ha alul is vagy fizetve.
2020. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

A kréddező nyilván csak számlát iktat, hogy a könyvelőnek ne kelljen magas bérért a vegytiszta dminisztrációt csinálni. Ez teljesen logikus. Az, hogy veled fizettetnék ki a hibákat az már kérdéses. Benne van a munkaszerződésedben? Biztos rendelkezik a MT ezzel kapcsolatban, keresd meg ha gondolod.

Mondj fel, azzal jársz a legjobban

2020. okt. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Normális
2020. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

"Betanítottak a könyvelésre."


Már itt bibi van. Könyvelést meg lehet tanulni bárkinek, ha akarja, de egy ilyen jellegű betanított könyvelést utána számonkérni kicsit fura.

A "valódi" könyvelő évekig tanulja ezt a szakmát, és még utána jó pár év gyakorlat kell ahhoz, hogy azt, amit Te most betanítottként csinálsz, felelősséggel tudja végezni. Ha ez valakinek a szakmája, akkor logikusan joga van a munkáltatónak számon kérni, ha valamit elront benne. De ha csak betanították rá... :)


A dolgozó oldaláról nézve, én nem vállalnék el olyan munkát, amihez nem értek, és láthatóan kevés az hozzá, hogy "csak" betanítanak rá. Azért nem is lettem orvos. Azt sem végezném szívesen betanított munkásként.

Fizesd meg a tanulópénzt, aztán olyan munkát vállalj el legközelebb, amihez van végzettséged, vagy akár sima betanítással is végezhető elvárt képzettség nélkül is. :)

2020. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!