Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az én esetemben hogyan számíth...

Az én esetemben hogyan számítható ki a Táppénz, majd a CSED?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Röviden annyi, hogy 6 hónapja dolgozok egy gyárban,viszont a háziorvosom ki akar írni táppenzre (10.27.-től)mert veszélyes munkahelynek számit . Viszont igy a munkaviszonyom 2020.04.20-2020.10.26. -ig fog tartani es akkor leszek 3 hónapos várandós.


Kérdésem, hogy akkor ezt a 6 hónapot veszik táppénz alapjául ? Vagy az előző munkahelyemen megkapott bruttó bért is nézik?



Előtte 2019.12.02-2020.04.02 -ig dolgoztam (koronavírus miatt küldtek el :/ )


2017.05.01-2019.11.25.- ig volt meg egy munkaviszonyom



Köszönöm a segítséget !



2020. okt. 8. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
CSED-nél bajban leszel, mert ott ugye az a szabály, hogy a jogosultság kezdő napjától visszaszámított 3 hónap előtti hat hónapot nézik. Nem tudom mennyire vagy most terhes, hányadik hónapban járhatsz, viszont CSED-nél ha nem folyamatos a munkaviszonyod (márpedig neked nem az), akkor csak azt a tört időszakot fogják nézni.
2020. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

10. hétben vagyunk . Sajnos a főnököm is azt tanácsolja hogy menjek táppénzre mert veszélyes a babára nézve .

CSED- nél viszont nem a jogosultság előtti 3 hónap előtti 6 hónapot úgy nézik, hogy 2021.05.02.-ra vagyok kiírva így ebből számolnak vissza 3 hónapot ami 02.02. Majd innen a 6 hónapot,és az lesz a CSED alapja ?

2020. okt. 8. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a szüléstől vagy jogosult csed-re, hanem már előtte 28 nappal is az vagy. Attól függ, hogy adod be a kérelmet. Ezért írtam, hogy a jogosultság kezdő napjától számítják vissza a 3+6 hónapot.
2020. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha szülés napjatól igényled a gyedet, akkor augusztus 2- februar 2-ig nézik, ha a kiírt datum előtt kéred, akkor annyival korábbi datumokra tolódik (ez max. 28 napot jelenthet)
2020. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A táppénzt a mostani fizudból számolják. A munkaviszonyod folyamatos, mivel nem telt el 30 nap a két munkahely között, de úgy tudom, ettől függetlenül is csak a jelenlegi munkahelyen kapott fizut nézik. A szülést megelőző 3. hónaptól számított 180 nap átlagát, ideális esetben, de a táppénzt átugorják. Szóval neked október 26-től keresnek visszafelé 180 napot, ami, ha jól számolom, pont meg is van a mostani munkahelyeden. Szóval igazából mindegy is, mióta dolgozol itt, április vége előtti időszakot semmiképp nem néznek a csednél, ha jövő májusra vagy kiírva.


(ilyen kérdéseket érdemes a gyerekvállalalás témakörben feltenni, ott azonnal kapsz tök pontos válaszokat)

2020. okt. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Így már érthetőbb anonim 5!
2020. okt. 8. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik, hogy a vezyéles munkahely nem jelent keresőképtelenséget. Ilyen esetben az üzemorvoshoz kell küldenie, aki felment a munkavégzés alól és az alapbéredet fogod kapni.
2020. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban, attól, hogy a munkahelyed veszélyes, még nem vagy keresőképtelen. A munkahelynek kellene az állapotodra tekintettel olyan munkát biztosítania, amely ilyenkor veszélytelenül végezhető. Engem is átraktak egy könnyített munkára (már nem kellett emelgetnem semmit, volt székem is, ha úgy éreztem, leültem pihenni), így még 8 hónapos terhesen is tudtam dolgozni. Amikor már így sem bírtam, akkor kértem az orvost, hogy írjon ki keresőképtelen állományba.
2020. okt. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!