Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hiszi el sok vállalkozó,...

Miért hiszi el sok vállalkozó, hogy a coach, coaching egy valódi szakma? Miért fizetnek nekik pénzt?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy jó verbális, kommunikációs képességekkel, de ezen kívül semmi mással nem rendelkező emberek osztják a tudmoányt arról, hogy hogyan legyél sikeres vállalkozó. Eközben megnézed magtá az embert, aki mögött legtöbb esetben egyetlen működő, bevételt termelő, sikerre vitt cég nem áll: miért is állna, hiszen akkor azt a céget vezetné. :) Ha mégis van ilyen, akkor ez maga a coaching cég, ami a saját farkába harapó kígyó esete.

A vállalkozói lét, cégvezetés egyfjta intelligenciát feltételez. De hogyan lehet akkor, hogy olyan tanácsokból, minthogy "menj el most nyaralni, mert túl sokat dolgozol" vagy "higgy a termékedben" és "olyan emebert vegyél fel, aki jobb nálad" egész sokan megélnek?

Tehát alapvető, józan észt igénylő tanácsokat ad magas órabérért, miközben mögötte semmi kézzelfogható eremény nincs. Van egy ismerősöm, akiről eszembe jutott a kérdés, ő albérletben él, és szabadúszóként ad tanácsot nála klasszisokkal sikeresebb, gazdagabb emebreknek.



2020. okt. 5. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
A networking miatt járnak az ilyen előadásokra: olyan emberekkel akarnak találkozni a vállalkozók akik szintén ki tudnak fizetni százezret egy 2 órás standup-ért.
2020. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

"jó verbális, kommunikációs képességekkel, de ezen kívül semmi mással" és ezt a következtetést hány coachingon való részvétel és coach-csak való beszélgetés alapján vontad le? Nem védem őket, de ahogyan minden szakmában, ebben is vannak jók és kevésbé jók. Nem lehet azt mondani, hogy az össszes rossz és semmit nem érnek, hiszen akkor nem lenne rájuk igény. Coachingot legtöbbször cégen belül szoktak tervezni csapatoknak, munkatársaknak, vezetőknek, szóval a "csak networking" se igaz.

Attól, mert valaki albérletben él már tuti fogalma sincs arról, amiről beszél? Nem pénzügyi tanácsokat ad gondolom, mert akkor pénzügyi tanácsadó lenne.

2020. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Ne keverjük a szezont a faxommal. Az nem coach, aki motivációs előadásokat tart, hanem a vállalkozói világ Oravecz Coelhoja.


A coach eleve nem ad tanácsot, nem irányt mutat, csak kérdez, rávezet. Neked ezek szerint nincs rá szükséged, nekem pl alkalmazottként is hasznos egy-egy session.

2020. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Én sem értem, nálunk is volt egy ilyen díszbohóc, igazából az ő hasznavehetetlen lózung mondókáival akarták betömni azt az űrt, ami olyan dolgokból keletkezik, amikre nem akar elegendő pénzt szánni a cég.
2020. okt. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Közeli pályán dolgozok most már lassan 10 éve, olyan szinten vagyok kiábrándulva, hogy állandóan a karriervaltason jár az eszem. A munkámból adódóan nagyon sok coach-csal találkoztam már, egyik nagyobb mekkelek volt, mint a másik, valódi, gyökeres változást egyik sem tudott elérni... nem feltétlenül a coachinggal van gond, hanem azzal, amiről a 4-es is ír, egyszerűen ha alapvető hiányosságokat coachinggal akar megoldani egy cég, onnan fejvesztve kell menekülni, mert a valódi megoldás helyett tényleg csak az lesz, hogy feltaláljuk a melegvizet, aminek 50 ezer+áfa az oradija...


Azért szeretik a cégek alkalmazni a coachokat, hogy legyen alibijük meg egyfajta latszattevekenysege bizonyos vezetőknek, akiknek gőze nincs mit kellene csinálni, vagy ha tudják, még van kötve a kezük, nincs kompetenciájuk hozza, nincs pénz, stbstb. Ezért inkább fizetnek egy coachnak, aki a bőre vastagságától függően a pár hónaptól az évekig tartó "szervezetfejlesztési projekteket" mímeli, és egymásra verik a menedzsmenttel, hogy mekkora ászok. Hát vhogy így megy ez, én már nem hiszek abban, hogy van olyan cég, ami másmilyen lenne.

2020. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Hmm... komoly hiányosságok vannak itt... Ahogyan a 3-as is írja a coach nem fejleszt folyamatokat, nem ad tanácsot, szóval nem lehet, hogy egy coach "szervezetfejlesztési projekteket" mímelne akár napokig, akár évekig. Itt keverik az emberek a tanácsadót, a kozulenst, meg minden mást, ami nem a coach. Coachinggal nem lehet hiányosságokat megoldani, nem arra van, ezért nem a coach az, akivel ilyet bármelyik cég is meg akarnak oldani.
2020. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szervezetfejlesztés és a coaching kéz a kézben jár, a legtöbb coach ebből él meg. Értem, mit mondasz, de az egyéni coaching is a legtöbb esetben egy nagyobb projekt része szokott lenni.


Az egy sokkal szűkebb réteg, akik önnön elhatározásukból döntenek coach mellett és kérnek egyéni fejlesztést, viszont ott kokemeny elvaras van a pénzért cserébe, teljesen más kategória.

2020. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Rongyrázás az egész. Felvág a cég, h 'kócsot' hoz a melósok közé, ők meg tátott szájjal isszák minden szavát. Bullshit...
2020. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!