Hány év házasság után számít (pl ingatlan) közös vagyonnak, ami házasság előtt az egyik fèlè volt?
Meg egy dolog, amit paran erintettek, de nem pont igy:
Ha valamiert kozos vagyon lesz egy lakas (pl. egyutt veszik, de csak az egyikuk nevere, tehat csak egy ember szerepel a foldhivatali lapon tulajdonoskent), az NEM latszik a foldhivatali lapon, senki nem ul ott es nem nezi, hogy joskapista es nancsoneni osszehazasodtak, akkor most atirok a tulajdoni lapot. A tulajdoni lap csak hivatalos tulajdonosvaltas eseten (pl. vasarlas, ajandekozas, orokles) valtozik.
A hazassagi kozos tulajdon nem jelenik meg sehol itasban, csak es kizarolag valaskor jelenik meg, mind dontesi tenyezo, es akkor a valas lezajlasakor atvezetik a tulajdoni lapra is.
Ha mar hazassag alatt (vagy azt megelozoen) is 2 tulajdonos szerepel a tulajdoni lapon, az nem a kozos tulajdon miatt van, hanem vagy ketten vettek/kaptak ajandekba, vagy az egyik fel ajandekozta oda a masiknak egy reszet, stb.
"föld hivatalban mégis 2 személy néven szerepel a ház"
Ja, még valaki másén!
A kérdésre: sehány év alatt!
Mi a feleségem házában lakunk, nem is mesterkednék azon, hogy a fele a nevemre kerüljön.
Úgyis a lányunk örökli.
A kérdező értelmetlen dolgot feszeget!
Egyébként egy kivétel van.
A polgári törvénykönyv 4:35 (1) szerint "a törvényes vagyonjogi rendszer az életközösség kezdetétől hatályosul akkor is, ha a házastársak a házasságkötés előtt élettársakként éltek együtt. A házasság megkötésével az életközösség létrejöttét vélelmezni kell".
Tehát, ha nem sokkal azelőtt vettetek lakást, hogy házasságot kötöttetek, akkor lehet mondani azt is, hogy azelőtt meg élettársakként éltetek együtt, és mivel előtte élettársakként éltetek együtt, ezért ez alapján a közös szerzés érvényesült már ekkor is. Azt meg, hogy előtte nem éltetek élettársi kapcsolatban, azt meg bizonyítsa a másik fél.
Olyanról továbbra se lehet szó nyilván, hogy ha előtte a másik félnek már megvolt ez a lakásrésze (öröklésből, saját vásárlásból stb.) akkor erre bármi igényt lehetne formálni.
Csak, ha az élettársi közösség alatt (még a házasságkötés előtt), közösen vettétek a lakást.
Egyébként ha ez is a helyzet, az ügyvéd igénybevételét nem nagyon célszerű kikerülni ilyen, akár több milliót jelentő ügyekben, nem itt kérdezgetni.
Aztán majd ő elmondja, hogy pontosan mi van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!