Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtanulni jól...

Hogyan tudnám megtanulni jól beosztani a pénzt?

Figyelt kérdés
Szerencsére elég jól keresek, de hónap végén mindig csak szendvics jut vacsorára. Pedig hónap közben úgy tűnik, hogy elég jól beosztom a pénzt, nem költök felesleges dolgokra, mégis mindig ugyanaz a kör. Számolgatom a napokat fizetésig.

2020. szept. 29. 07:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Kinek mi a nem felesleges dolog. Én eleinte mindig követtem a fizetés napjától mire megy a pénz és írtam. Gyakorlatilag, mintha könyveltem volna. Nem dohányzom és nem alkoholizálok, az már egy csomó pénz megtakarítása. Írtam a csekkek összegét amit be kell fizetni, az élelmiszer boltokban kapott nyugtákat eltettem és írtam az elköltött pénzt, plussz kiadásokat ha kellett valami, de az minden hónapban úgy sem kell. És így láthatod melyik hónap mennyi összeg, meg tudod nézni mi ugrasztja ki a költségeidet. Kb. így vezettem hónapról, hónapra. Ami nagyon drága, vagy márkás az megdobja a költséget, nézni kell olcsóbb de elfogadható minőséget, árt.
2020. szept. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi is így fogjuk csinálni már most, jobban átlátjuk, hogy mire mennyit költünk és talán az is segít. Mi sem cigizünk, nem iszunk, semmi ilyenre nem megy pénz. A legtöbb pedig a kaja, mert egészséges ételeket eszünk, az pedig hiába mondják, hogy nem de k@rva drága. A plusz kiadással amire írtad hogy nem mindig kell meg az a baj, hogy valamire sajnos úgyis mindig kell. :D Bár erre számítunk persze, csak rossz az mikor pont azt a kicsit félre tudná tenni az ember. Hátha ez a "könyvelős" dolog bejön.
2020. szept. 29. 08:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó ötlet írni a költészet vagy Excelben vagy applikációval. Szedd szét csoportokra és alcsoportokra. Pl. ételek: élelmiszerek (bolt), étterem és rendelés, junk food (süti, nasi). Vannak a neten példák is.
2020. szept. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert! Egyébként igen, a minőségi kaják drágák, abból én is sok mindenről lemondtam inkább, vagy kevesebbet eszem mert az ócska élelmiszerre én sem vagyok kíváncsi, mert így is elég sok rákkeltő anyagot juttatunk be a szervezetünkbe, elég csak lélegezni. Szóval nem könnyű. Ha van lehetőségetek piacról kell vásárolni őstermelőktől, persze ehhez s ismeretség kell vagy tudnod kell az eladóról hogy nem nagybaniról hozza a dolgait. Össze lehet okoskodni a dolgokat csak oda kell figyelni, aztán rutinból fog menni. :)
2020. szept. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah igen a rendelt kaják, pizzák nagyon drágák, ha van rá lehetőség inkább főzz és a pizza elkészítése sem nagy kunszt minden megtanulható, otthon készítve olcsóbb és merem állítani sokkal jobb, a házilag készített tésztája is sok mindennek.
2020. szept. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös, havi max 2 alkalommal rendelünk, de akkor is csak ha nagyon muszáj, vagy valami közbejön. Mindig főzök, és házi pékárut készítek hétvégente. Erről nem volt szó :) Egy rendelt kaja árából 2 napra megfőz az ember. Isten ments, hogy ilyenekre pazaroljunk.
2020. szept. 29. 08:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, ha nem indiszkrét, akkor mennyit keresel? Az alapján, amit leírtál 300 alattinak tűnik, azt meg azért nem nevezném jónak Szatmáron meg a Taktaközön túl.
2020. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Borítékos módszer. Olvass utána pénzügyi oldalakon.


[link]



És félretenni pl mindig hónap elején kell megtakarításra is

2020. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálom, hogy keresünk 550-et, hó elején kapásból 100at elteszek a félretevős borítékba, és az el is van felejtve.

Elutalom a számlákat, bevásárolok alaposan ez a 2 kb összesen 150e-170e. A maradék 280 pedig marad költésre, mikor mi kell, szórakozás, további bevásárlás, mert a hó eleji nyilván nem elég.

Törekszek hogy a számlán is mindig gyarapodjon a pénz, de ha egyik hónapban elszalad a ló velünk, akkor is tuti, hogy legalább egy 100ast eltettem.

Mindig törekedni kell arra, hogy hó elején félretegyél és kifizess mindne kötelezőt.

2020. szept. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom az előzőeket.

Mi vezetjük applikációba a költéseket (Wallet, de YNAB is szuper). Nekünk van egy költségvetésünk,hogy abban a hónapban mennyit költünk adott kategóriákra (pl.: 85.000 ételre, 15.000 házartásra stb). Az applikációkban adhatsz alkategóriákat pl ételnek, szórakozásnak és szól ha túlhaladod a keretet. Ez kb olyan mint a belinkelt borítékos módszer csak applikációban :)

Mi is hó elején utalunk fix összeget a megtakarítás számlára, illetve minden további csekket írok a naptáramba, hogy mikor esedékes. Ez főleg a ritkábban érkező csekkhez hasznos.

Nagyobb kiadásra mi előre készülünk, pl ha esküvőre megyünk, akkor nem egyszerre adunk ki egy halom pénzt, hanem 4-5 hónapra leosztva kisebb összegben teszem el. Ilyenek nálunk az esküvők, karácsony, nyaralás, kocsi műszaki stb.)

Mivel mindig igyekszünk a megadott keretösszeg alatt maradni így hó végére is marad általában olyan 40.000 forintunk. Ebből van hogy szintén a megtakarításba teszünk, vagy valami különlegesebb programra félrerakunk belőle.

Nekünk nem magas a fizetésünk (összesen 400), mert én most csak félállásban vagyok, ebből 100.000 az albérlet, így ha mi meg tudjuk oldani, hogy félretegyünk, akkor ti is megtudjátok :)

2020. szept. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!