Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkavedelmi ellenorzes?

Munkavedelmi ellenorzes?

Figyelt kérdés

Hol lehet nevtelen bejelentest tenni a sajat munkahelyemre hogy ki is jojjenek elozetes eggyeztetes elott?

Sz@rnak bele a munkavedelembe.. egyik targoncan sincs fek. Munkaruha nuku. Olyan dolgokat kell csinalni amit egy normalis helyen nem lehetne.. a fonok kamerakon nezi ki mit csinal es ha nem tetszik neki felhiv telefonon.. hogyan lehetne perelni vagy valami lepest tenni?



#munka #Munkavedelem
2020. szept. 28. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Munkaügyi hivatalnak írsz egy e-mailt névtelenül :)
2020. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Névtelen bejelentésekkel nem foglalkoznak.

A kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőségeket (munkaügyi és munkavédelmi hatóság). A cég székhelye szerintinél tegyél panaszt. Felvesznek róla egy jegyzőkönyvet és kivizsgálják az ügyet. Kérhetsz az eljárás során "névtelenséget", de egyébként sem szokásuk bejelenteni a cégnek, hogy ki nyomta fel őket.

2020. szept. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Munkaruha nem egyéni védőeszköz. Nem kötelező adni!!!
2020. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Sz@rnak bele a munkavedelembe.. egyik targoncan sincs fek."


Fék nincs. Gondolom ez a lényegi elem a feltett kérdésben, nem a munkaruha, ami adható és nem kötelező (csak mellékesen jegyezte meg). :)

2020. okt. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MonstercatAwake válasza:

Ha a munkaruhának van védőképessége(vágásbiztos,antisztatikus,lángálló) akkor már védőruha és az egyéni védőeszköznek minősül.


Első körben a munkavédelmi képviselőt kéne megkeresni, hogy beszéljen a megbízott munkavédelmessel vagy az ügyvezetővel. Ha nincs akkor rögtön munkavédelmessel. Ha ő is szarik rá akkor hatósági bejelentés.

[link]

2020. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A munkaruha azt a célt szolgálja, hogy a saját ruhád ne piszkólodjon el, ha olyan jellegű a munka. Például építőiparban, amikor ásod az árkot. Vagy a cég "egységét" hivatott kifejezni az azonos ruházattal. Juttatása nem kötelező.


A védőruha pedig - ahogy a nevében is benne van - véd valamitől. Ennek biztosítása a munkáltató részéről kötelező. Például attól, hogy a sav ne marjon meg, vagy a fekália ne fertőzzön meg.

A védőruha a munkáltató tulajdona marad, míg a munkaruha akár át is mehet a dolgozó tulajdonába például a kihordási idő végén.

2020. okt. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!