Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova fordulhatok segítségért...

Hova fordulhatok segítségért ha egy munka vállaló megkárosított .Csak a telefonszámát tudom ,és rossz nevet adott meg.Melyik az a hivatal aki tud segíteni az embert megtalálni és a kártalanítási folyamatot elindítani?

Figyelt kérdés
Melyik hivatal tud segíteni abban ha egy munkavállaló megkárosított és csak a telefonszáma az elérhető.Rossz nevet adott meg.Ki lehet ezt nyomoztatni?

2020. szept. 19. 16:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Tévedés, van olyan, hogy "biztatási kár", ez alapján kártérítést is kaphatsz, ez pont az a kategória.

A probléma a bizonyításban rejlik. Mert hogy nyilván nem írtátok le, hogy ő arra biztatott, hogy vedd meg az anyagot, és akkor megcsinálja. Innentől kezdve azt mondja, hogy ő ugyan nem mondott neked ilyet, és kész, vége. Bár tanúként meg lehet hallgattatni a tüzépes eladót, de hát izé..

Ügyvédet megkérdezhetsz róla, ha azt mondod, biztatási kár, nyilván tudni fogja, miről van szó. Csak nyilván ugyanilyen bizonyítási problémákba fog ütközni. Kérdés, hogy megéri-e az ügyvédi költséget meg a pervesztesség esetén kapott perköltséget felvállalni egy teljesen bizonytalan kimenetelű ügy kapcsán. Akkor már egyszerűbb olyan szakit keresni, aki mégis megcsinálja abból az anyagból, nem igaz, hogy az egész országban egy ember van erre, és még úgy is olcsóbb.

Bíróságra milliók miatt szoktunk menni, nem pcsa 100 ezres összegek miatt, mikor még az is bizonytalan.

2020. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Magam részéről tanultam egy új dolgot. Köszönöm, előttem hozzászóló!
2020. szept. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11-es, az lehet, hogy van biztatási kár, de ebben az esetben szerintem - ahogy írtad is - totál esélytelen a megítélése, cxsak rámenne egy csomó pénze a kérdezőnek a bírósági perre.


Miért esélytelen?

Az eset a következő: X mester megígéri, hogy megcsinál egy munkát.

Elmegy a kérdezővel a TÜZÉP-re: itt bizony a Tüzépes dolgozó csak annyit fog mondani, hogy együtt vették az anyagot - a mester meg simán rámondhatja, hogy a kérdező kérte meg, hogy "szakértsen", milyen anyag kell a munkához.

Ha elég pofátlan az illető, akkor még azt is mondhatja, hogy őt érte kár, mert az idejét és a szakértelmét áldozta a kérdezőre, aki egy ft-ot nem fizetett ezért.


Nos, kérdező megvette az anyagot, az anyag nála, kár nem érte, bármikor feltetetheti bárki mással.


Kérdező, nem egészen tiszta számomra: ha a telefonszáma elérhető, akkor miért írod, hogy ki tud segíteni ezt az embert megtalálni? Hiszen akkor nem tűnt el...


"rossz nevet adott meg: ez az egyetlen, amin talán el lehet indulni: a neten állítólag van olyan program, hogy kiadja: egy telefonszámhoz milyen név tartozik vagy fordítva - nem tudom, mert nekem még nem sikerült ezen kiigazodnom, de biztos jön majd olyan, aki ezt is tudja :-)

2020. szept. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Konkrét esetben arról van szó, hogy egy jól kitalált szélhámosság áldozata lettél. Valószínű fent volt egy hirdetés, bádogos, tetőfedő munkák, vagy hasonló. Rátelefonáltál, kihívtad házhoz gyanútlanul.

Kiment, felmérte a munkát, mondott egy összeget és azt mondta neked, hogy tud tüzépet is, ahol kedvezménye van és olcsóbban megkapod az anyagot. Ezt elhitted. Elvitt a tüzépre, megmutatta miből mennyit vegyél, megvetted, kifizetted. Ő megkapta a tüzépestől zsebbe a jutalékát. Ha nem ő maga volt a tüzépes. Vagy a fia...

Ennek kéne utánajárnod. Másik telefonszámról egy barátoddal felhívatni telefonon és kihívni egy másik helyszínre hasonló tetőfedő vagy terasztető építő munkára adjon ajánlatot.

Kimegy a barátodhoz és ha ugyanezt eljátssza vele is és elviszi a tüzépre, akkor oda már te is mész és lebuktatjátok, telefonnal videót készítetek róla, vagy hangfelvételt.

A nyakamat tenném rá, hogy a tüzépes is benne van a buliban, hiszen itt egyedül neki keletkezett haszna a buliban, hiszen eladta a készleten lévő terméket. Még az is lehet, hogy drágábban, mint a rendes ára a cserepes lemeznek.

2020. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat és tanácsokat.Csak félek,hogy kiben bízhatok ezek után.Szerintem is a tüzépes összejátszott ezzel az emberrel kapott tőle jutalékot az eladott árú értéke után.Mit lehet ezek után csinálni?
2020. okt. 2. 17:24
 16/16 anonim ***** válasza:
Fentebb már leírták, hogy mit lehet csinálni...
2020. okt. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!