Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova fordulhatok segítségért...

Hova fordulhatok segítségért ha egy munka vállaló megkárosított .Csak a telefonszámát tudom ,és rossz nevet adott meg.Melyik az a hivatal aki tud segíteni az embert megtalálni és a kártalanítási folyamatot elindítani?

Figyelt kérdés
Melyik hivatal tud segíteni abban ha egy munkavállaló megkárosított és csak a telefonszáma az elérhető.Rossz nevet adott meg.Ki lehet ezt nyomoztatni?

2020. szept. 19. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, ha nem bolygatod az ügyet, mert ha kiderül, hogy feketén foglalkoztattad, megütheted a bokád.
2020. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezt nem nagyon értem. Egy munkavállaló hogyan tud úgy megkárosítani, hogy nem tudod az adatait? Nem kértél tőle személyi igazolványt, úgy vetted fel???????? Egyáltalán milyen kár ért vele kapcsolatban?
2020. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"munkavállaló" ???


"Csak a telefonszámát tudom ,és rossz nevet adott meg"


Na ez se teljesen tiszta dolog... :-)

2020. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyanra gondolt, hogy valakit kihívott dolgozni, és átverte.

Én egyszer egy ablakos céggel jártam így, 150e előleget adtam, és eltűnt hónapokra. Végül kinyomoztama címét, és megfenyegettem,hogy vagy cseréljék ki a nyílászárókat vagy adják ki a pénzt. Végül el lett végezve a munka, megcsinálták.

2020. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Cserepes lemezt vetetett meg velem,eljött a tűzépre is hogy miből mennyit vegyek,csak amikor a munka elvégzésére került volna a sor nem jött.Többször telefonáltam és fel is vette .és mindig azt mondta hogy jövő héten jön.és számlát is ad az elvégzett munkáról.így a károm 160.000,. ft lett.
2020. szept. 19. 19:08
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az anyag nincs nálad, amit vettetek?
2020. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nálam van a vásárolt anyag,de mit kezdjek vele ha más nem vállalja a munkát.
2020. szept. 19. 20:18
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát az a helyzet, hogy akkor nem tudod ráverni, hogy megkárosított, mert a kiadott pénz ellenértéke nálad van anyagban - ez kb olyan, mintha vettél volna parkettát és nem tudnád felrakni.

Értem én, hogy becsapott, de jogilag nem igazán lehet ezzel mit kezdeni.

2020. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem ért kár. Csak pénz helyett anyag van.
2020. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja! Tehát nem munkavállaló, hanem egy vállalkozó szellemű egyén, akit megbíztál valamilyen munka elvégzésével, amit nem teljesített, de az anyagot már megvetette Veled.


Ahogy fentebb már írták, ez nem károkozás kategória. Csak pénz helyett anyag van. Felesleges köröket futnál még akkor is, ha a lelkedet az illető viselkedése bántja. Amibe az energiát fektesd az az, hogy találj helyette egy megbízható vállalkozót, aki elkészíti a munkát.

2020. szept. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!