Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az ügyvédem ha szóban monda...

Az ügyvédem ha szóban monda vissza meghatalmazást , az érvényes vagy le kell papírozni mindenképp ? Ügyvédek is szóljanak hozzá ha lehet !

Figyelt kérdés

Nem tudom mi tévő legyek .

Nem akarom megkérdőjelezi az ügyvédem hozzá értését de mégis sántít valami :

Ha meghatalmazásom van neki , hogy képviseljen engem, de nincs odaírva , hogy visszavonásig érvényes, akkor szóban lemondhatja a megbízást az ügyvéd és az úgy érvényes , vagy mindenképpen kell róla papír, hogy nem akar megbízottam lenni ?

Én csak szintén szóban elfogadtam a döntését de nem akarom feltétlen a meghatalmazásomat semmissé tenni .

De kénytelen vagyok belemenni ha ő nem akar engem képviselni ?


Azért zavaros , mert azt mondta nem kell róla papír, de ez akkor így lóg a levegőben mert a szó elszáll de az meghatalmazás papíron megmarad .


Ez egy trükk lenne ha mégis úgy alakul, hogy képviselne engem, így nem kell újra írni a meghatalmazást ?


Az egész egy félreértésen alapul , mert azt hiszi bizalmatlan vagyok felé ráadásul nem csak engem képvisel hanem a tesómat is.

Nekem jó , hogy közös az ügyvédünk. Csak az ügyvéd azt hiszi érdekellentét áll fen, és így lemondott az én képviseletemről.

De nincs bajunk egymással a tesómmal .


Egy szóval megtartanám , de úgy hogy ő visszautasította a képviseletet szóban , de közben azt mondta ez nem végleges bármikor újra képviselhet, akkor tisztázza vele a félreértést ?

Vagy ha már egyszer kimondta, hogy nem képvisel az úgy is marad ?


Mert ha a megbízásban az áll , "bennünket képvisel", újra kéne írni a papírt ha nem akar engem képviselni csak a tesómat.


Mert csak meghatalmazásról van szó , megbízási szerződés nincs.


Tudom, hogy ez nem a megfelelő oldal ehhez a kérdéshez , tudom, hogy beszélni kéne újra az ügyvéddel, ha nem értem, de félek , hogy kihúzom nála a gyufát és végleg elveszítem .

Azt azért tudni kell, hogy nem egy kókler, de érteni szeretném mit miért csinál, mert nem értek a jogi ügyekhez .



2020. szept. 17. 00:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha az ügyvéd úgy gondolja, hogy közted és a testvéred között érdekellentét van/lesz, akkor nem képviselhet mindkettőket. Lehet, hogy többet tud a testvéred céljairól, mint te.
2020. szept. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!