Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem kínos ha egy cégnél...

Nem kínos ha egy cégnél munkaidőben szerelik le a villanyórát és kapcsolják ki a fél épületben az áramot? Nemfizetés miatt?

Figyelt kérdés

Még jó hogy két villanyóra van és csak az épület felében nincs áram. A másik villanyóra sincs fizetve, de ott még nem jutott el az EON a levágásig.


Azért ez csöppet kínos a dolgozók előtt nem? Azért kaptak pár értesítést levágás előtt. Most vagy annyira nincs pénz hogy már a villanyra sincs, vagy csak szartak az értesítésekre.


2020. aug. 21. 16:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
Már hiányoztál...
2020. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
ez nem válasz a kérdésemre hanem terelés melléduma
2020. aug. 21. 16:04
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem igazi kérdés.
2020. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
Mivel a kérdés önmagában egy ordas nagy kamu így nincs értelme rá választ adni.
2020. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
68%
Én is jártam így. Amikor a Romániában lévő újpalotai Hanil Electronics-ban dolgoztam,többször is elvették az áramot az egész gyárban majd visszaadták. Mi annak örültünk mert hazaengedtek olyankor. A Hanil épitett titokban egy gyárat Hegyközkovácsiba s mikor teljesen elzárták a villanyt akkor átszöktünk a másik gyárba. Ezt úgy kell érteni hogy aznap amikor elvették az áramot s tudták hogy nem lesz visszaadva, tartottak nekünk gyűlést ahol megmondták hogy másnaptól Hegyközkovácsiba megyünk dolgozni a buszokkal. Ez 2009 december közepin volt. Tudni kell hogy egy dél koreai cég volt, a Samsungnsk gyártottunk monitorokat. Szóval a félkész gyárba mentünk s a televízió mutatott minket vagyis a koreai urakat hogy Palotán nem fizették se az áramot se az épület bérlését s emiatt 6 hónapig alig volt megrendelésünk. Mert egy rossz reklám lett. 2010 juniusában lecserélték a managereket s a másik koreaiak szereztek nekünk.megrendelést de nagyon nagy szigorúságot hoztak be. Pl. Nem engedtek el senkit se temetésre, se ballagásra s ha elment az egész havi utalványt levágták meg az aznapi bérét, meg volt olyan hogy a kolleganőm fegyelmit kapott mert elveszett egy power pedig ő mindet beletette a photo frames dobozokba ahogy jöttek. Wc- re nem volt szabad kimenjünk csak semi leaderrel vagy qualty controllal mert újlenyonatos ajtó volt s csak tőlük vettek lenyomatot, tehát ha kinentél nem tudtál visszajönni egyedül. S a futószalagon is kellett aki helyettesitsen tehát ha a csoportvezető elment a munkással akkor nem ment a szalag s később wc- re se volt szabad kimenni csak szünetben, az őltözőket bezárták munkaidőben meg az ebédlőt is. Köppenyeket sem adtak hanem a rongyosban kellett dolgozzunk meg a rongyos papucsban. A túlóra meg a szombati nap kötelező volt ha a vonaladnak volt munkálya. De volt okyan hogy reggel 6- ol este 6 oráig jellett tulorázzunk mert direkt nem hivták a buszokat hogy maradjunk. Később ezek a szigorúságok lazúltak, pl. Nyitva hagyták az ajtót s wc- re kimehettél meg elengedtek ha ledolgoztad szombaton. Prémiumot nem kaptunk csak a minimálbért. 2012 nyarán csődbe is ment a gyár mert a koreaiak a buszokat se fizették meg a többi számlát sem s zárolták a bankszámlájukat. A koreaiak el akartak szökni a monitorokkal meg a többi termékekkel higy eladják s visszamenjenek Dél Koreába, minket meg a semmibe hagytak volna. De supervisorok meg a csoportvezetők erre rájöttek s az utolsó munkanapon ( mert megmondták elötte való nap hogy holnaptól mindenki vigyen haza mindent) egész másnap délutánig majdnem mindenki (én hazamentem fél 4 kor mert idegileg nem bírtam volna ott éjszakázni) a gyárban volt s a kapukat lezárták hogy a kamionok ne menjenek ki. A kireaiak nem tudtak csibálni semmut mert az emberek nem engedték őket sehova. Kihivták a rendőrséget ugyan de mikor a szakszervezeti eknök elmobdta mi van akkor a mi pártunkra álltak s kihivták az újságot meg a tv-t. Másnap délután a koreai megadta nekünk a fizetést, vagyis kártyán.
2020. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%
Balázska?
2020. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
44%
De az, bár nem meglepő. A cégek többsége tíz forintot nem fizetne ki ha nem lenne kötelező. A fizetéséhez is lassan már végrehajtót kell kérdjen az ember... (meg ugye ott van az "előszeretettel nem jelentjük be a munkáltatókat" hozzáállás, azon is meg lehet fogni adó százezreket...)
2020. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%
*munkavállalókat bocs
2020. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

"A cégek többsége tíz forintot nem fizetne ki ha nem lenne kötelező"


Azt mondjam mennyibe kerül az EON-nál egy nem lakossági fogyasztó villanyóra visszaszerelés és hálózatba kapcsolás? 180.000 ft.


PLusz ugye be kell fizetni a tartozást ami miatt eleve leszerelték. + büntetés + eljárási díj + késedelmi díj.


Hát úgy 300.000 -be fog fájni a cégnek ez a sztori...

2020. aug. 21. 20:10
 10/33 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet, hogy a vírus okozta helyzetben egyszerűen nem tudott fizetni a cég átmenetileg?

Simán elképzelhető, hogy megborult a cashflow. Örültek, ha a béreket ki tudták fizetni a képzeletbeli cég képzeletbeli dolgozóinak.

2020. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!