Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lenne, egy 17 évvel...

Mennyi lenne, egy 17 évvel ezelőtti, 5.000.000 ft. mai reálértéke ?

Figyelt kérdés

Egy üzleti ügyletből kifolyólag, 17 évvel ezelőtt a tárgyalópartneremmel megállapodtunk, hogy 5.000.000 ft-ot fizet részemre.

Majd 17 év elteltével a napokban tudtunk újból együtt összeülni és megtárgyalni a dolgainkat.

Azaz, kifizetné részemre a valamikori engem megillető 5.000.000 ft-ot a mai reál értékén, csak mondjam meg neki , hogy mennyi az az összeg !

Szerintetek, hogyan kellene ezt igazságosan kiszámítani, mert nem szeretnék túlzásba esni azzal, hogy akkora összeget mondok a valamikori 5 M. helyett ami nem reális !

Viszont azt sem szeretném, ha alul becsült összeget mondanék !

Hogyan kellene, hogyan lehet kiszámítani hogy reális összeget tudjak mondani ?

Pl. 17 névvel ezelőtt, egy megyeszékhelyű városban, 5 millióért lehetett egy kb. 60 m2 es téglaépítésű lakást vásárolni!

Ma ugyan ez a lakás kb. 30 millió forint!

Lehet ilyen példák szerint ki indulni ? Vagy létezik erre egy közgazdasági számítási módszer?

Várom segítségeteket!

Köszönöm !



#reál érték számmitás
2020. aug. 6. 18:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
40%

19 28-30 MFt.


Ennyit ér ma az akkori 5 millió Ft.

2020. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
45%
19 Ne hagyd magad becsapni. Már pedig amint elnézem elég érdekes a helyzeted. Mindig hasonlítsd az árat az akkori értékéhez. És a jónál a legjobb ügyvédet vedd magad mellé, mielőtt bármit is elfogadsz. Bármilyen ajánlatot, ahogy elnézem ezeket az embereket, ide kell.
2020. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
93%

Ha a jelenérték a kérdés, akkor az éves inflációkkal kell felszorozgatni.

Ha befektetted volna, nyilván többet érne, mint az így kapott érték.


A helyedben megkérdezném, hogy ő mennyire gondolt. Legfeljebb ha az inflációsnál is kisebb összeget mond, akkor megjegyezném, hogy hát ez azért nem túl korrekt ajánlat, ha meg bármilyen nagyobbat, akkor elfogadnám. 17 év után szerintem már jogod sem lenne követelni a pénzt rajta, ha nem jelezted az igényedet semmilyen írott formában ebben az időszakban, tehát örülhetsz ha kapsz valamit.

2020. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
89%

#20

Akkor ha te tartoztal nekem 250 ft-al és én abból tudtam volna venni egy lottó szelvényt amivel akár nyerhettem volna 1 mrd-ot is akkor 1 mrd-al tartozol nekem? Ugyr mennyire irreálisan hangzik?


Kérdező: infláció / jegybanki alapkamat. Bíróságok is ezt veszik figyelembe. Minden más bullshit.

2020. aug. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon könnyű okosnak lenni utólag, megnézi az ember mi hozott a legtöbbet és akkor annak megfelelően követelnék.


Szerintem így számolnám ki: 2003-ban 220 Forintos árfolyamon átváltottam volna dollárra és abból vettem volna aranyat, amit 2012-ben eladtam volna a csúcson. Így a korábban 12 000 USD-ért vásárolt aranyat 60 000 usd -ért tudtam eladni. Így szereztem volna 113 400 USD-t kb. Aztán a dollárt 250 forintos áron 2012-ben vissza váltom forintra (a usd/huf csúcsponton ügyebár) az 28 350 000 forint. Ebből a pénzből veszek pár budapesti ingatlant (az ingatlan válság legmélyebb pontján), ezeket 2019 közepén értékesítem 141 750 000 Forintos áron. Ezután 275 forintos áron átváltom megint dollárra és tesla részvényeket veszek 185 USD-s áron majd ezeket eladom július 10.-én 1544 USD-s árfolyamon. Ezután 300 forintos árfolyamon vissza váltom a dollárt forintra. Mindezen egyszerű és teljesen ésszerű és jól látható, bárki által kihasználható lehetőségeket figyelembe véve. Jelenleg kicsivel több mint 1 290 Milliárd forintot érne az a 17 évvel ezelőtti 5 millió.


Arról ne is beszéljünk, hogy 5 millió forintból 1-2 évig simán fel tudtad volna vásárolni az összes kibányászott bitcoint. Csak azzal az lett volna a baj, hogy ha 19 500 -as áron eladod őket, nem tudtad volna tesla részvényekbe fektetni mert elfogytak volna... Az S&P 500 -al is az lett volna a baj, hogy felvásároltad volna az alsó 495 céget...


Szóval szerintem minden vagyonával tartozik neked az illető. Ha egy fillérrel is kevesebbet kínál át akar verni!


NE HAGYD MAGAD!

2020. aug. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
25 :DD
2020. aug. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!