Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi lenne, egy 17 évvel...

Mennyi lenne, egy 17 évvel ezelőtti, 5.000.000 ft. mai reálértéke ?

Figyelt kérdés

Egy üzleti ügyletből kifolyólag, 17 évvel ezelőtt a tárgyalópartneremmel megállapodtunk, hogy 5.000.000 ft-ot fizet részemre.

Majd 17 év elteltével a napokban tudtunk újból együtt összeülni és megtárgyalni a dolgainkat.

Azaz, kifizetné részemre a valamikori engem megillető 5.000.000 ft-ot a mai reál értékén, csak mondjam meg neki , hogy mennyi az az összeg !

Szerintetek, hogyan kellene ezt igazságosan kiszámítani, mert nem szeretnék túlzásba esni azzal, hogy akkora összeget mondok a valamikori 5 M. helyett ami nem reális !

Viszont azt sem szeretném, ha alul becsült összeget mondanék !

Hogyan kellene, hogyan lehet kiszámítani hogy reális összeget tudjak mondani ?

Pl. 17 névvel ezelőtt, egy megyeszékhelyű városban, 5 millióért lehetett egy kb. 60 m2 es téglaépítésű lakást vásárolni!

Ma ugyan ez a lakás kb. 30 millió forint!

Lehet ilyen példák szerint ki indulni ? Vagy létezik erre egy közgazdasági számítási módszer?

Várom segítségeteket!

Köszönöm !



#reál érték számmitás
2020. aug. 6. 18:26
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt!

A 17 év azért telt el eredménytelenül, mert az akinek fizetnie kellet olyan anyagi helyzetben volt , hogy nem tudott fizetni, most az anyagi sorsa jelentősen megjavult és nem probléma kifizetnie bármekkora "reális" összeget.

Megyeszékhelyű város, Pécs városára értendő!

Írta írtátok azt is , hogy nem lakásba állapodtunk meg hanem 5 millió Ft.-ba, ez igaz, de talán a lakás ill. az ingatlan árak az egyik legszemléletesebb mód a példa kedvéért.

Arra is gondoltam, hogy pl. Egy átlagosan mért 10 % -os éves kamattal is lehetne számolni, így 17 év azaz , 17 x 10 % kamatos kamatokkal számolva : 25.272.346 ft.-ra jön ki az összeg.

Ebben az esetben , az a kérdés, hogy mennyire reálisnak tekinthető az, hogy 10 % - os éves kamattal számolok? Reálisan nézve, sok vagy kevés, az átlagosan számolt éves 10 %-os kamatos kamat felszámítása?

Várom segítőszíves válaszaitokat.

Köszönöm !

2020. aug. 6. 20:39
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Lol 5% kamat a maximum amit hozni lehet hosszútávon.

A 10% hoz már nagyon szerencsésnek kell lenni

2020. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
17%

Ezt neked kell eldöntened, hiszen ez a te dolgod, nekem annyi volt, hogy ne engedjem, hogy becsapjanak. A többihez már nincs közöm..

De légy óvatos, mert 1 órával ezelőtt simán bevittek volna a sűrűbe.


Minden jót Neked:)

2020. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
17%
13+ Ha kell az árakat tudom igazolni neked. Ha még itt leszek a Gyíkon.
2020. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem itt sokan miért az ingatlanárak alapján határozzák meg a hozamot. Miért nem azt nézik, mennyit drágult az arany? Vagy mekkorát nőtt az s&p500 részvényportfolio értéke? Mennyit nőtt a bitcoin ára?


A hozam meghatározásakor azt kell figyelembe venni, milyen kamatért adott volna akkor kölcsön a kérdező az adósának. Ez pedig a kockázatmentes hozam (állampapír kamat) + kockázati felár. Utóbbit senki nem fogja tudni megállapítani itt gyiken mert csak a kérdező ismeri az illetőt, ő tudhatta mérlegelni, milyen kamatra adott volna kölcsön neki.


A reálérték megnevezés az már más tészta az azt jelenti, hogy inflációval kiigazított. Az inflációt a KSH publikálja. Azzal felkamatozva kapott érték a mostani reálérték.

2020. aug. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
17%
15 Vásárlóérték a lényeg. Mindig. Amikor vissza felé nézel. A vásárló értéke az volt, amit írtam, és még mindig alulra számoltam, mert írtam is, hogy ezek nagyon lenyomott, lealkudott, lenyomott árak voltak.
2020. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

A vásárló érték meg nem egyenlő az ingatlannal. Miért nem számítógép árban méred akkor? Ja, hogy azzal xarabbul jönnél ki?


A reálértéke pontosan az inflációs adat, ami a vásárlói kosár altagabol jön ki. Pont.

2020. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
24%

*A reálértéke pontosan az inflációs adat, ami a vásárlói kosár altagabol jön ki.


Kösz szépen, az ingatlan vásárlói értéke, nyomott ingatlan ár mellett volt annyi. Nyomott és nem emelkedett. Vásárlói érték.


Jah, hogy nem bólogatok, hogy palira akartok venni egy másik embert. Nem is fogok sosem.

2020. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Emberek !

Mennyivel több pénzemnek kellene lenni ma, a 17 évvel ezelőtti 5 millióhoz képest, ha ugyan annyi mindent szeretnék belőle megvalósítani vagy vásárolni, mint amennyit vásárolhattam volna belőle annó?

2020. aug. 6. 23:16
 20/26 anonim ***** válasza:
42%

17 Nem a párnacihába kell vásárlói árat nézni, hanem reálisan.


Honnan tudod, hogy az a másik ember mit kezdett volna vele? Pont vásárolt volna. Mondjuk egy lakást. Jah, hogy annyi ért azt kapott volna-és nyomott áron, az hol kell érdekelje a vásárlót? Sehol. Ne nézzük már ennyire madárnak a másik embert.

Ha te bemész bárhová vásárolni, neked nem a jegybanki kamatot fogják az orrod alá tenni, hanem az árut-és annak értékét. Ezért vásárlói érték.

Senkit nem érdekel, hogy a párnacihában mennyit lett volna.

2020. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!