Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak arra, ha viszonteladó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Nézegettem a netet, de nem nagyon tudom értelmezni az olvasottakat.

Egy itthon nem kapható, de kedvelt holland kézimunka könyv elég nagy "piaci résnek" tűnik, így felmerült bennem, hogy beszélek az írójával, és néhány darabot eladnék. Vállalkozásom nincs, csak adószámom.



2020. júl. 18. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy darab kb senkit nem érdeklő, holland nyelvű könyvből akarsz megélni?
2020. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván megélni szeretnék :D

3 része van a könyvnek, és kb annyi a posta, mint maga a könyv. Ha rendelek 10-20 db-ot, és eladom némi plusszal, mondjuk a termékeim mellett árusítva, akkor bevételhez jutok (lényegtelen mennyihez, ez az ellenőrt nem érdekli), amivel gondolom el kell számolnom.

Ha oda jön a standomhoz egy NAV-os próbavásárló és nem adok semmi nyugtát/számlát egy vadiúj könyvre, nincs jogom árusítani, mert nem váltottam ki valamit, nincs valami papíron, etc., akkor sejtésem szerint számíthatok némi ejnye-bejnyére. De ha tévedek, mondd, ezért írtam ki a kérdést.

2020. júl. 18. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Egy darabot se adhatsz el vállalkozás, számla és adófizetés nélkül!

Ugyanis abból a célból veszed, hogy eladd. ERgo üzletszerű a tevékenységed.

2020. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kösz a tippet, tesómnak fonal és kézimunka boltja van.
2020. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én még 1x nem kaptam a piacon semmiről se számlát.. mindegy, hogy répát vettem, vagy elektronikai eszközt.
2020. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

13:23 adót fizetek adószámos magánszemélyként, de ezek szerint vállalkozás is kell hozzá, köszi.



13:25 némi rosszindulatot érzek a hozzászólásod mögött, de tudod mit? Szívesen. Ha meglátom valamelyik webshopban/boltban, legalább tudom, hogy melyik tartozik a rokonságodhoz. A negatív embereket nem kedvelem. Ha eddig nem jutott eszébe ezt a könyvet árusítani (már abból hogy kedvelt és holland lehet gyanítani melyik), akkor nem túl tájékozott a kereslet terén, vagy valamiért tényleg nem éri meg.

2020. júl. 18. 13:39
 7/9 anonim ***** válasza:

1) a kiadóval lehet egyezkedni

2) adószámos magánszemélyként kereskedelmi tevékenységet nem végezhetsz

3) egyéni vállalkozás a minimum, iparkamarai és kereskedelmi kamarai tagság, adó, járulékok, áfa, hipa, számlaadáSi kötelezettség

2020. júl. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aha, tehát te megmondod a tutit, itthon se egy köynvesbolt, se egy kézimunkabolt nem elég tájékozott a kereslet terén, csak te. Nyilván. Jó nagy kereslet lehet itthon holland könyvekre. Sokan beszélik a nyelvet... :D Ébredj fel.
2020. júl. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

16:32 köszönöm a részletes választ! :)


16:41 szerintem főzz magadnak egy levendula teát legközelebb kommentelés előtt, hátha segít. Vagy szexelj egyet.

2020. júl. 18. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!