Vám vagy jogi probléma?
Szasztok!
Szóval tegyükfel ha én megrendelek külföldről(eun belül) pl 50 darab dolgot,ez legyen most mosógép és itthon eladom valamennyi felárral,akkor akadhatok akármilyen problémába jogilag,gondolom vám ugye eun belül semmiképpen sem,viszont jogilag lehetséges vagy szükséges lenne egy megegyezés mondjuk azzal akitől rendelem pl egy "viszont eladó,,?Avagy legális ez egyáltalán?
Első jogi probléma: vállalkozó vagy?
Mert ha nem, akkor nem adhatsz el 50 db mosógépet úgy, hogy nem adózol utána (min havi 50 ezer ft, és így azért már nem annyira biztos, hogy megéri))
Második jogi probléma: nem megegyezni kell azzal, akitől veszed, hanem SZÁMLA, amivel igazolod: honnan szerezted és mennyiért.
Csak ez után jöhetne szóba bármi más.
Első, hibás. Ő maga is adhat el, Kiss József néven, számlát tud adni, és ezáltal adózni is. Azért sem kell vállalkozást alapítani ha mondjuk valaki kiadja a lakását 100eFt-ért. Magánszemélyként is lehetséges.
Kedves kérdező!
Azt ajánlom keress fel egy ügyvédet, jogi témában ne nagyon írj ki kérdéseket amely számodra rendkívüli fontossággal bír. Summa summárum, ha hatályos válasz kell, ne itt kérdezz.
3-as, Te aztán nagyon tisztában vagy a dolgokkal!...
Adószámos magánszemélyként lakást adhat ki, ez az egy igaz.
Ezen kívül SAJÁT, megunt, nem használt holmijait, ingóságait évi 600 ezer ft-ig adómentesen, számla, nyugta nélkül, de 50 db mosógépet nem adhat el magánszemélyként. Az már üzletszerű kereskedelem (egyrészt nem saját, másrészt haszonszerzés céljából lett vásárolva), amihez vállalkozói kell, + adóköteles.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!