Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetési meghagyás után a...

Fizetési meghagyás után a bizonyítási eljárás, hogy megy?

Figyelt kérdés
Kérem akiknek van tapasztalata segítsen. Nekem mint felperesnek, hogyan kell bizonyitanom, hogy az alperes nem fizetett? Egy havi bérleti díjról lenne szó. Van egy közjegyző nélküli szerződés, de sajnos az összeget mindig kp-ban kaptam és nem írtunk róla átadásról papírt. Az utolsó hónap előtt a bérlő lelépett, de a szerződés szerint még járna egy hónap. Ő azt mondta kifizette. A kúria oldalán olvastam, hogy a felperesnek kell elsősorban bizonyítani, de ebben az esetben hogyan? Egy az egy ellen. A másik meg, hogy ha eljárásra is kerül a sor, és nekem ítélik, mennyi idő a bírósági tárgyalás, mennyi idő múlva kaphatom meg a pénzem? Köszi a választ,
2020. júl. 9. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Felejtős
2020. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Engedd el...

Mivel nem írtatok róla papírt, így nem tudod bizonyítani.

Ráadásul a közjegyző is pénzbe kerül, amit Neked kell kifizetned és később behajtják rajta - ha tudják...

A bírósági ítélet csak egy papír - ha nincs a bérlődnek munkaviszonya, se vagyontárgya, akkor nem fogják tudni behajtani jó ideig.

Kauciót nem kértél a bérlőtől?

2020. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Még valami... Ha nem írtatok papírt a bérleti díj fizetéséről, akkor gondolom, ez azért történhetett, mert nem is adózol a lakáskiadás után. Ebben az esetben viszont sokkal jobban jársz, ha nem indítasz fizetési meghagyást, mert a végén még Te fogsz rosszul járni adócsalás miatt.


Ha adózol belőle, akkor bocs a feltételezésért.

A közjegyző nélküli bérleti szerződés, ha nincs két tanúval aláíratva, akkor leginkább semmit nem ér...

2020. júl. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem volt kaució sajnos. Egy hónaptól estem így el. Hat igen csak egy bérleti szerződés van ami augusztus 31-ig szól, a bérlő már sehol és ő azt állítja hogy kifizette. Soha nem írtunk papírt és nem utalással történt sajna. Akkor hagyjam igaz?
2020. júl. 9. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:

"Akkor hagyjam igaz?"


Eddig "csak" ketten írtuk, hogy engedd el a témát - nem tudom, milyen válaszra vársz még?


A lakás üres, hirdesd meg, add ki, stb. és legközelebb kérj min. 1 havi kauciót. mi lett volna, ha még el is visz ezt-azt a bérlő vagy károd keletkezik?

2020. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. júl. 9. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, pár jótanácsot engedj meg:

1) közjegyző előtt kössetek bérleti szerződést

2) 2-3 havi kaució

3) minden készpénzes pénzmozgásról árvételi elismervény 2 példányban, de inkább ragaszkodj az utaláshoz

4) közműveket irassátok a bérlő nevére vagy havi bediktálással menjen, de mindkét esetben élj a jogoddal és havonta 1 alkalommal ellenőrizd a lakást ill a mérőórákat. A mérőórákról és a plombákról készíts fényképet és jegyzőkönyvet, amit írjatok alá!A fényképeken legyen dátumadat! És beköltözéskor is legyen végigfényképezve a lakás!

2020. júl. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!