Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Írt már valaki maga pályázatot...

Írt már valaki maga pályázatot EU-s támogatásra?

Figyelt kérdés

Van egy eu-s támogatás, ami érdekel, de ahogy láttam jó sokat elkérnek a megírására, ezen felül a sikerdíj, megnyert összegre is kérnek. Szóval majd fél millió lenne, az a pályázat amit kinéztem.


Jelentős összeg lenne ez a megtakarításban, amit megkockáztatnék, hogy a magam által írt pályázat nem jön össze (egy jó lenne dolog, de nem eget rengető).


Írt már valaki maga pályázatot?

Mi a menete, kell magáért a pályázásért fizetni (nem a pályázatíróra gondolok)?

Van valami sablon, weboldal, forrás, ami segítene megírni, elsajátítani a hozzá szükséges dolgokat?


Ahogy láttam, nem kell szakértelem arra a területre, ahova pályáznék.



2020. máj. 26. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Megírnád, hogy milyen pályázatról van szó?


Rengetegféle pályázat van, és mind más és más...

A pályázás nem kerül pénzbe, viszont szakértelem kell hozzá. Nem véletlen, hogy a pályázatírók annyit kérnek érte.


Én másnak nem írok pályázatot, de jónéhány féle pályázati rendszert ismerek.

Amúgy ha letöltöd a pályázati sablonokat, vagy online elkezded kitölteni, nem olyan lehetetlen...

De az igaz, hogy bizonyos szöveges részeknél igencsak ismerni kell az "elvárt" EU-s szakzsargonokat.

2020. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

VP6-7.2.1.4-17 Tanyafejlesztés


Hol található sablonok?

2020. máj. 26. 16:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Meg az online kitöltés?
2020. máj. 26. 16:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, de ha a pályázat kitöltési felületét sem találod meg, akkor nem fogsz tudni sikeres pályázatot írni egyedül.

Én eddig két pályázatot adtam be a saját nevemben, az egyiket megnyertem, a másiknál egy banális dolgon csúsztam el. Szóval nem lehetetlen, csak általában azt kell írni, amit hallani akarnak.

Plusz azt azért jó ha tudod, hogy vannak előre lezsírozott pályázatok, és az sem ritka, hogy a sikerért cserébe visszakérnek kéz alatt bizonyos százalékokat. Amikről te lehet nem is tudsz, de a pályázatíró megkapja az ehhez szükséges füleseket.

2020. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, és a #4-essel abszolút egyetértek!

Egy szimpla google keresés, és legelső találat! Ott az egész archívum, a korábbi beadási határidőkkel!

[link]


Ott a felhívás, és a Segédletek is egy .zip fájlban letölthetőek.


Aztán:

[link]


Április 3. volt az utolsó beadási határidő, tehát ez a felhívás most nincs nyitva.


Itt kell regisztrálnod, akkor megnyílik az online felület.


[link]

2020. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne sikeres, akkor az nem gond.


Köszönöm utolsó a linkeket!

2020. máj. 27. 08:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha van kedvetek, akkor írtok, hogy mire pályáztatok, hogyan szereztétek be a szükséges információkat hozzá, mennyire találtátok nehéznek megírni, stb.? Plusz bármi tanácsot is szívesen fogadok.
2020. máj. 27. 08:35
 8/8 anonim ***** válasza:

(5-ös vagyok)

Nekem közvetlen brüsszeli felhívásokban van nagyobb tapasztalatom, kutatás-fejlesztési pályázatokat írunk, ill. ilyen projektek megvalósításában veszünk részt.


[link]


Régebben Interreg pályázatokban is dolgoztam, meg LIFE -ban is. Ezek mind angol nyelvűek, és konzorciumi pályázatok. Azaz átlagosan 8-12 (vagy több) országból vannak projektpartnerek. Annak idején ez az egész tipikusan "learning by doing" volt számomra. Nyilván nem konzorciumvezetőként vesz részt az ember legelőször, hanem kisebb partnerként. A vezető partner pedig egy tapasztaltabb, Ny.EU-s intézmény. Így lehet tőlük tanulni, ill. a munka során elsajátítja az ember a projektmenedzsment, pályázatírás apró fogásait.


A magyar pályázatok logikája kicsit más, de nem lehetetlen megtanulni. Ha van a környezetedben olyan, akinek már volt sikeres pályázata, esetleg el lehet kérni (akár nem nyertes pályázatot is) és átnézni, hogy miket, hogyan kell megírni szövegesen...

2020. máj. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!