Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetek, de mindig visszajön...

Fizetek, de mindig visszajön a pénz. Lehet bajom?

Figyelt kérdés

Találtam egy cukrászdát, ahol minden fizetést követően a terminál kiírja, hogy sikeres volt, aztán 1 héttel később mindig visszakapom a pénzemet.

Lehet belőle bajom?

Külföldi kártyát használok (Curve), ami mögöt néha magyar kártya van, néha Revolut, de mindig a Curve kártyával fizetek.

Tudom egyáltalán nem etikus a dolog, nem is csinálom, csak érdekel, hogy lehet-e bajom. Kb. 3000 forintot kaptam eddig így vissza.



2020. máj. 5. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Hát ööh, elméletileg igen, lehet bajod belőle. Gyakorlatilag ennyike tételből viszont nem hiszem, hogy valaki le tudná szűrni.


Tavaly volt egy eset, hogy a benzinkutas kasszás csaj kifigyelte, hogy ha bizonyos technikával megszakítja a bankkártya terminálon a tranzakciót, attól még sikeresen napolja el, viszont az összeget nem bevételezi. Sokszor vissza is élt vele, mire lebukott, több milliós kárt okozva a kútnak és magának egy jó kis büntetőpert.

2020. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen téves visszatérítéseket sokszor akár hónapok múlva újra terhelik.
2020. máj. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen velem is volt, Revolut kártyával. Melbourne-ben vásároltam egy helyi bérletet, feltöltöttem, aztán 10 perc múlva látom, hogy a tranzakció törölődött. Érdekes volt.
2020. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: az annyiban volt más, hogy talált egy “kis kaput” a rendszeren.

Én szabályosan használom a kártyát, de a cukrászda nem vonja le ténylegesen az összeget soha. Csak foglalja.

Kiváncsi vagyok hogy levonják-e idővel.

2020. máj. 5. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!