Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tőkeáttétel pontosan hogy...

A tőkeáttétel pontosan hogy működik?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, van 100 ezer forintom 1:5-ös tőkeáttételen. Mikor tudom ezt elbukni? Az evidens hogy a pozicióm 500 ezer értékű lesz, és a profitom is ezalapján adódik, de a bukás pontosan hogy történik? Én úgy tudom, hogy abban az esetben tudom elbukni az önrészt, ha a pozició értéke az önrész mértékével csökken, tehát 1:5-ös tőkeáttét esetén 25%-ot kellene az adott instrumentumnak csökkennie ahhoz, hogy én 0-n legyek a végén. jól tudom vagy sem?
2020. ápr. 29. 22:09
 1/4 anonim válasza:
Pontosa, 25% veszteseg felett a szemelyes vagyonoddal felelsz.
2020. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy 1Ft-os saját pénzből (letétből) egy 5Ft-nyi pozíciót nyitsz (4Ft-ot hitelből)


Mindet vissza kell fizetni "valamikor".

Egyes platformok "letétig" engedik a kereskedést, majd likvidálják ("kényszerértékesítik") automatikusan, egyes platfomokon engedik, hogy "ennél is nagyobb mínuszba menjen", azaz "pótbefizetést" kelljen teljesítened.


A "hitelnek" általában van költsége, azaz nem feltétlenül kell eléred a 25%-os mínuszt sem a 0-hoz.

2020. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2-höz javítás


Nem 25% csak 20% a 0-hoz mivel pl:


5 Ft értékű pozíciónak, csak 4-re kell esnie, hogy az 1Ft-os letétet bukjad.

2020. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
világos, köszönöm zöld ment
2020. ápr. 30. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!