Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi munkaviszony megszűné...

Külföldi munkaviszony megszűnése terhes ingázónak, mi fog járni?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok, fodrász alkalmazott Ausztriában. Hivatalosan nem rúghatnak ki, de mivel ez nem cég, csak egy családi vállalkozás, a kötelező zárvatartás miatt (jelenleg húsvét hétfőig van zárva minden, de bármikor meghosszabbítható) végleg be akarja zárni a 2 főnököm az üzletet. 70 évesek, plusz a lányuk aki 51 meg én vagyok csak. Ingázás miatt, hiába van fizetve mindenem, nem kapok itt munkanélkülit. A magyar gyedhez a külföldi munkaviszony is számít? 6 éve dolgozom itt. A férjem is Ausztriában dolgozik, de most ők is bezártak határozatlan időre, fel még nem mondtak neki, de ha nincs beszállítás külföldről, akkor egy jó darabig nem is lesz munkája és kijelentik őt is.
2020. márc. 23. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha nem vagy hivatalosan alkalmazott, akkor nekik nem kell semmit tenni, egyszerüen nem kellesz többé.

Ha nem nyitnak ki, akkor nincs szükség rád, azaz "ki vagy rugva".

Magyaroszágon természtesen nem számít, hogy Ausztriában feketén dolgoztál.

2020. márc. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Annak semmi értelme, hogy az ingázás miatt nem kapsz munkanélküli segélyt. Ha be voltál jelentve, akkor tökmindegy, hogy 1km-ről vagy 100-ról jársz be, ha megvannak a munkanélküli segély nyújtásának feltételei, akkor ha igényled akkor kapsz. Ha Ausztriában dolgoztál, akkor Ausztriában voltál bejelentve, ott kell igényelned mnélkülit. Ha nem voltál bejelentve, akkor nem kapsz, mindegy, hogy ingáztál vagy sem.
2020. márc. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Írna olyan is aki ért hozzá?

Elsőnek: hivatalosan be vagyok jelentve teljes munkaidőben, nem feketén dolgozom.

Másodiknak: osztrák munkanélküli segély csak osztrák lakcímmel rendelkezőknek jár, hiába dolgozik rendes bejelentéssel valaki. Az sem jó ha most lesz lakcímed, mert egyértelmű miért lett csinálva és nagyon komolyan ellenőrzik.

2020. márc. 23. 08:06
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Svajc tegnapelőtt hozta be a támogatottak körét a még élő és nem felmondott, vagy szezonális szerződéssel rendelkező alkalmazottakra és egyéni vállalkozókra, de a kifizetés 6-8 hét még. Nekünk is annyit mondtak Bázelben.
2020. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

"Ha Ausztriában dolgoztál, akkor Ausztriában voltál bejelentve, ott kell igényelned mnélkülit. Ha nem voltál bejelentve, akkor nem kapsz, mindegy, hogy ingáztál vagy sem."


marhasago es rossz indulatú feltetekezes a fekete munka is.Ausztriában is igenyelheti de nem zarja ki, higy itthonról is megigenyelhesse.Azt nem tudom Ausztriában kell e lakohellyel hozza rendelkezned van olyan orszaf ahol ez is feltétel és ha nincs akkor itthon U1-el igényelheted az itthonit 3 hónapig. Viszont itthon maximalizálva an az álláskeresési járadék igy csak azt a maximumot kaphatod hiába voltál kint 2-3000 eurora bejelentve.Plusz emellé veheted igénybe a családi adókedvezményt és beszamit a biztosítotti jogviszonyidba is ez az idő is pl tgyàshoz gyedhez majd.

2020. márc. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

Bak Norbert: mivel azt írja azért nem kap, mert ingázott, ezért "merészeltem" feltételezni, hogy nem volt bejelentve, mert olyan nincs, h vki azért ne kapjon, mert ingázott, ezért ez akéár kifogás is lehet. Rengeteg magyar ment Ausztriába nyitni boltot, és attól mert Ausztriában van még nem változik, hogy sok magayar adókerülő. Lehet rosszindulatúzni, akkor is így van, ez tény.

Igen, igényelheti Mo-n is, bemutatja a dokumentumokat és/vagy a mügyi hivatal felveszi a kapcsolatot az osztrák illetékesekkel és lekérik a szükséges adatokat. Csak az eltart egy darabig, pláne most.

2020. márc. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Hivatalbol kérik meg az U1-et régen E301-es adóigazolást két hét alatt megérkezik.Maganszemelyeknek az előző evi szerződés , utolsó munkabérének kifizetesetol szamitott 4-6 heten belül postàztàk már februarban pl.( ez itthon az m30-as). Ausztriában a fekete foglalkoztatás öngyilkossággal ér fel egy vállalkozásnak a birsag méreteke miatt.( nem ideertve az okoskodo magyar ecceri vállalkozót aki kiviszi a magyar felvett munkàsokat külföldi megbízó altali munkára) Ez csak az "itthonról megmondom mi van kint helyzet "


Akit nem érint azt tájékoztattàk múlt héten és nem azért mert ingàzik ( az csak a lakcím miatt érdekes hogy hol, melyik államban jogosult az ellátásra).


Hanem ha pl most kezdte volna a szezont, akkor a szerződését nem léptetik életbe "cancellation " a következő értesítésig . Ha szezonalis, nem éves elő szerződése van akkor nem jogosult az állami "mentőcsomagra", de legtöbb esetben közös megegyezessel meg is szüntetik olyan mondatokkal, hogy nem tamaszt sem jelebkori sem jövőbeli kovetelest a munkavállaló a munkáltató felé. Ergo ha a ceg mentőcsomagot us kap Te lenondadz annak a lehetosegerol mert holnaptól nem álltok szerződésben. ha állandó vagy és még él a szerződés ( férje esete) akkor jogosult lehet pl nalunk olyanra hogy :

12 év alatti gyerekkel otthon maradás

A jarvanyhelyzet miatti bezárás idejére támogatás

egyéni vállalkozóként végzett tevékenység kiesésének tamogatasa

színész énekes stb szorakoztato ipar rendezvebyek elmaradasa miatti munka elvesztés támogatás


Emellett Svajcban pl ha most mondananak fel akkor fél évig a béred

75%-at ujabb 3 hónapig pedig a béred 50%at kapod támogatásba, ha onnan igényled.

2020. márc. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bak Norbert, köszönöm a válaszokat. Sikerült kiderítenem minden lehetőséget. Osztrák munkanélküli segély csak annak jár akinek bejelentett osztrák lakcíme van, aki Magyarországon lakik, de Ausztriában dolgozik annak magyar munkanélküli fog járni, ha megszűnik a munkaviszony. A főnököm nem fog kirúgni, azt javasolta hogy menjek orvoshoz és írassam ki magam így előrehozott Wochengeldet fogok kapni, a gyerek születése utánig 8 esetleg 12 hétig. Utána magyar gyed, vagy ha a férjemet visszaveszik, akkor gyes és kbg lesz újra.

Nem értem mi ez a gyűlölködés, miért kell mindenkit bántani, beszólogatni neki, főleg ha valakinek külföldre kellett mennie dolgozni. Örülök, hogy sokan boldogulnak itthon, lehet én voltam nagyon béna, hogy nekem nem sikerült,hiába dolgoztam tisztességesen , mint egy veszett egér.

2020. márc. 23. 13:10
 9/9 anonim ***** válasza:
86%
Kedves kérdező: idézz már, hogy ki gyűlölködött itt vagy bánotott/beszólogatott? Azon rosszindulatúzott Bak Norbi, hogy két mondat erejéig, egy HA után odakerült, hogy "Ha nem voltál bejelentve". Nem kell ám mindenen megsértődni.
2020. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!