Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem megyek el az állásinter...

Ha nem megyek el az állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Mit tegyek akkor, ha felvettek egy helyre ahol múlt héten volt az interjú (ahova alapvetően menni szerettem volna és el is fogadom), és holnap mennék egy másik helyre interjúra (ahova ugye ha felvesznek sem mennék így már).

Eredetileg holnap lenne az egyetemen egy fontos órám és a holnapi interjú miatt kihagynám,így viszont hogy a másik helyre felvettek nem igazán szeretnék elmenni erre a holnapira és az órát sem kihagyni a semmiért.

Mit tegyek? Nagy bunkóság most lemondani a holnap reggeli interjút?:/

Nem is készültem rá mióta tegnap koderült,hogy felvettek az első helyre.

Gyakornoki állások egyébként,de mindkét cég komolyabb és nem csak adminisztrációs pozíció.



2020. márc. 8. 13:03
1 2
 1/14 alletta ***** válasza:
93%

telefonon udvariasan lemondod az interjút.

sok sikert kívánok az új munkádhoz!

2020. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mond le, mint feleslegesen várjanak. Nem bunkóság, sőt.
2020. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd le, aztán annyi. Valszeg van még jópár jelentkezőjük, téged kihúznak, hogy eggyel kevesebb interjú. Egy héttel később már nem is emlékeznek majd rád - ha amiatt aggódsz, hogy neheztelnek majd rád.
2020. márc. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első: nem értem mi a problémád velem vagy a gazdasági szakokkal.

Többieknek köszönöm. Igazából ez lesz a 2.gyakornokoskodásom életemben nagy cégnél és kicsit féltem mi lesz ha lemondom vasárnap a hétfő reggeli interjút.

Egyébként még ha valaha az életben szeretnék majd náluk dolgozni,ettől függetlenül,majd jelentkezhetek álláshirdetéseikre,vagy megjegyeznek maguknak,hogy annk fél nappal interjú előtt lemondtam?:D

2020. márc. 8. 13:38
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért is fogalmazódott meg bennem a kérdés,hogy kiírom a választ ide,mert a szüleimnek is elmondtam a helyzetet és szerintük nem szabad visszamondani,az lenne a legnagyobb bunkóság ,előtte fél nappal,hanem el kell menni,különben ide már sose mehetnék az életben dolgozni....csak hát ugye teljesen felesleges így elmennem...
2020. márc. 8. 13:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szombaton vettek fel?

Egyébként pedig, írj egy udvarias e-mailt és kész. Gyakornoki hely, ha normálisan lezárod, el is felejtenek gyakorlatilag azonnal

2020. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen,szombaton vettek fel.

Azt fogom tenni,írok egy emailt. Csak nem tudom elég e annyit,hogy nem aktuális már.

Már vagy 2 hete tudom a holnapi interjú időpontját és nagyon cikinek érzem előtte egy nappal lemondani de próbálok felülkerekedni ezen a rossz érzésen.

2020. márc. 8. 13:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég annyi, hogy már nem aktuális. Én is mondtam már le így interjút. Ne aggódj, ahogy írtam, pár nap, és nem is emlékeznek már az egészre. Egy vagy csak a sokból.
2020. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel ne törődj, ő szól be neked, de még leírni sem tudja, amit akar...


Gazdasági diploma a legtöbb helyen bevethető, legjövedelmezőbb, ezerféle lehetőség nyílik meg vele. Nem egy kávéfőző-szak, szóval értelme nem volt ledegradálni.


Az jó, ha a felvett helyre szívesen mész. De mikor kezdesz?

Mert esetleg lemondhatnád az interjút betegség miatt - ez most nagyon aktuális, és egész biztos, hogy megértik. A legtöbb nagy cégnél már életbe léptek a járványügyi intézkedések, ami kicsiben csak annyival kezdődik, hogy aki köhög, menjen haza, és ne menjen be dolgozni. Szóval ha nem érzed jól magad, akkor nem fogják erőltetni az interjút. Mondd azt, hogy amint jobban vagy, jelentkezel. Gyakornoki állásnál nem életbevágó, hogy azonnal tudj kezdeni. Ez persze csak akkor jó tanács, ha a másik helyen már kezdesz, és megtapasztalod, hogy egyáltalán tetszik-e.

Ha nem tetszik, akkor pedig ott a lehetőség egy újabb interjúra.

2020. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
En a nagyon gaz gazdasági diplomammal 3 év tapasztalattal, már több, mint félmilliót keresek, szóval ne higyj az elsőnek. Amúgy nem ciki lemondani egyáltalán, később meg erre már senki nem is fog emlékezni.
2020. márc. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!