Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El lehet adni egy lakást...

El lehet adni egy lakást ugyvéddel ugy hogy személysesen sose vagyok jelen?     hogy lehet megakadályozni, ebben az esetbe h esetleg átverjen?

Figyelt kérdés
2020. febr. 22. 02:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alapból nem. A szerződésre kell az aláírásod miután elolvastad a szerződést, és egyet értettél a benne foglaltakkal.


Meghatalmazottként eljárhat bárki, akinek teljes körűen biztosítod ezt, de én kizártnak tartom, hogy egy olyan ügyben, amelyben az ügyvéd az adásvételi szerződés készítője egyben meghatalmazott is lehet benne.

Bár a jogi dolgokhoz nem értek, de nekem némileg aggályos lenne egy ilyen dolog.

2020. febr. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak személyesen lehet, ha nem tudsz jelen lenni csak közjegyzői meghatalmazást fogadnak el ügyvédek.
2020. febr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Második szomszéd háznak a tulaja kiköltözött az USA-ba, onnét adta el, tehát bizos meg lehet oldani.
2020. febr. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
Persze. Meghatalmazol valakit, hogy járjon el a nevedben.
2020. febr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
olyan megoldás van hogy az ugyvéd elhozza a szerződést amit aláirok?
2020. febr. 22. 13:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha kiköltözött az USA-ba, akkor még a költözés előtt, vagy egy hazautazása során járt közjegyzőnéla, amit nyilván nem kötött mindenki orrára. Egy szomszédnak, távoli ismerősnek ehhez semmi köze.

Nagyon-nagyon sok visszaélésre adna lehetőséget, ha ez megtörténhetne ilyen egyszerűen, szóval a válasz: NEM.

Ha itt élsz, csak nem akarsz megjelenni, meg nem akarsz közjegyzőhöz sem menni, akkor nem fogod tudni törvényesen eladni a lakást.

2020. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a közjegyzo ellen nincs kifogásom. csak vitás az ugy, s nincs kedvem se vitához se egyébhez. csak egy tiszta szerződést akarnák aláirni s a pénzt megkapni.
2020. febr. 22. 15:11
 8/11 A kérdező kommentje:
hogy kicsit bővebben: számitok olyan jelenetekre, hogy az egyik fél feláll, s közli ő nem irja alá. elnapolás megy mindenki haza. ugrott egy nap. vevő vagy turelmes s megjelenik, vagy eltunik. s kezdeni elölről az egészet aztán vagy megy vagy az se. az az alképzelésem, én kijelentem, az én részem ennyi, egy olyan szerződést ami szerint ennyit kapok, aláirok. s ezzel lemondok a tulajdonjogomrol. nem tudom lehetséges e olyan megoldás, hogy aláirom, s a tulajdonjogom akkor szunik meg amikor megjelenik a számlámon a szerződésben szereplő összeg. akkor utána nincs vita, nem igy akartuk nem ennyiről volt szo, stb. és minden egyéb játékra sincs időm.
2020. febr. 22. 15:15
 9/11 A kérdező kommentje:
ha meg nem jelenik meg az összeg akkor marad az enyém a részem, akár örökre.
2020. febr. 22. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez sok családban előfordul, és elhiszem, hogy ehhez nincs kedved.

Ezért szoktak az örökölt családi házak tönkremenni, elgazosodni, évtizedek után beomlani, meg közben ki is pakolják őket, mert az örökösök vagy nem tudnak megegyezni, vagy eleve olyan ellentét volt köztük, hogy inkább lemondanak milliókról, csak alávágjanak a másiknak, akinek meg nagyon kéne a pénz.


Na de visszatérve a problémádra: ez mind pénzbe kerül.

Ha ez nem akadály neked, akkor megoldható.

Egy közjegyzői okirat több tízezer, de sokszor megéri.

Viszont az ügyvédnek is van óradíja, nem csak a munkadíjat kell kifizetned, hogy lekér egy tulajdoni lapot, és megírja a szerződést.

Nem lehet vele eljátszani, hogy többször összegyűlnek ott a felek "balhézni". Ki fogja fizettetni az óradíját, ami nem kevés, és a 2. ilyen eset után nem is fog veletek foglalkozni. Most olyan 8 és 20 ezer között van egy ügyvédi óradíj, ehhez jön még a szerződés, ami a ház eladási értékétől függ, de olyan 60 ezer az alja.

És akkor még nem beszéltünk arról a személyről, akit megbíznál mindennel: lehet, hogy egy barátod egy kis zsebpénzért elvállalja, de mikor már ő is mondjuk 3. alkalommal teszi szabaddá magát, és csak a vita van, amiből nem lát pénzt, akkor legközelebb azt fogja mondani, hogy bocs, de intézd magadnak. Bár ezt az utóbbit talán a legkönnyebb megoldani, pár ezresért biztos találsz embert, aki néha ráér ilyenre. De ugye ez legyen egy nagyon megbízható ember, aki nem unja meg a dolgot, hiszen ha új embert vonnál be, az újabb közjegyzői okiratot jelentene.

Tehát véleményem szerint kiadtok több tízezret, rosszabb esetben százezret, és még nincs meg az ügylet.

Az egész történet elég kusza, eleve ügyvédhez sem megyünk úgy, hogy nem bólintott rá minden tulajdonos, hiszen az ügyvédet a vevő fizeti, és ki az a hülye, aki kifizet 100 ezret, mikor fennáll a veszélye, hogy az egyik tulaj feláll és eljön a megbeszélés közepén?

2020. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!