Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más bankkártyáját használhatod...

Más bankkártyáját használhatod huzamosabb ideig ha ezt megengedi?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem hogy a kártya az adott ember nevén van, de ha én kimennék a kártyával külföldre 2 hétre és azzal fizetnék itt, ott (például boltokban vagy automatákból azzal a kártyával vennék ki pénzt) az szabályos? (nyilvánvalóan megengedte hogy az ő kártyájával fizessek)

2020. febr. 16. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szabályosnak nem szabályos, de ha ő nem jelent fel, senki se fogja nézni jó eséllyel.
2020. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Először is nem szabályos.

Másodszor a bank letilthatja a kártyát, ha szokatlan kártyamozgást észlel (külföld)

Harmadszor: a kártyatulajdonos is "meggondolhatja magát", ha túl sokat költesz :D - Ő is letiltathatja.

2020. febr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
2020. febr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Na igen, pl. az sem mindegy, hogy pl. "Fejvesztett Gábor" kártyáját használja pl. "Kockafejű Kriszta" (férfi- nő ellentét), ezt pl. egy pénztáros azonnal ki tudja szúrni, ha figyel.


És igen, még családon belül is előfordulhat eltérő vezetéknév.

2020. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mintha a paypass korában bárki nézegetné a ráírt nevet...


Ha nem jelent fel, calszeg senkinek nem tűnik föl.

2020. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem, de a kutya nem nézi, esetleg akkor tűnhet fel ha a nemek különböznek. Én is évekig használtam apám kártyáját, amikor végrehajtási eljárásom volt és nem lehetett saját.
2020. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hónapokig itthon voltam táppénzen, ellenkező nemű tesóm használta a kártyámat (a nevünk se ugyanaz), senkit nem érdekelt.
2020. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Hivatalosan nem. Bár nem nagyon nézik, főleg a paypass korában, viszont szúrópróbaszerűen kérhetnek személyi igazolványt és ha ha nem te vagy a kártya tulajdonosa megtagadhatják a vásárlást sőt akár rendőrt is hívhatnak.
2020. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen, még a chipes kártyák bevezetése előtt, amikor még alá kellett írni a kártyás vásárlásoknál a bizonylatot, akkor is ellenőrizhettek volna aláírásmintát.

Sőt, talán szabályozás is volt, hogy bizonyos összeg felett kötelező.

Soha nem történt meg, pedig már akkor mindenért kártyával fizettem.

Amit a 8-as ír, annak az esélye is kb. a 0 felé konvergál.

Nem szabályos ugyan a dolog, de aligha lesz belőle bármi problémád.

2020. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 22. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!