Mekkora az az összeg amiből meg lehet élni Budapesten anélkül, hogy nélkülözne az ember?
Sziasztok! Olvastam már több kérdést arról, bár ezek már több évesek, hogy mi számít Budapesten jó fizetésnek. Én egy kicsit megfordítanám ezt. Ma, 2019-ben, lassan 2020-ban, mekkora az az összeg amiből Budapesten meg lehet normálisan élni?
Tudom, ez függ az egyéni igényektől és nyilván 600 000-es fizuból már meg lehet élni. De pontosítok. Legyen egy 2 szobás lakás (ilyen szempontból szerintem mindegy, hogy albérletet vagy hitelt fizet az illető). Fizeti az illető a rezsit, eszik, iszik, BKV bérletet fizet, ha kell új ruha, mert a régi tönkre ment, akkor tud venni + néha költ egy kis szórakozásra is. Szórakozás alatt azt értem, hogy hétvégente mondjuk elugrik kávézóba a barátokkal, esetleg billiárdozni vagy néha egy koncertre, ilyesmi.
Tehát ehhez mekkora az a minimum összeg amit nettóban meg kell keresni most ma 2019-ben, hogy ez kijöjjön úgy, hogy ne egyik napról a másikra éljen az ember? Nyilván tudom, 200 000-es fizetésből ez nem jön ki (nem ennyit keresek, csak példaként írtam, hogy tudom 200 000Ft az semmire nem elég). Mondjuk 300-350 000Ft már elég egy ekkora igényhez amit leírtam?
Tájékozódom csak. Vidéken élek és eljátszottam a gondolattal, hogy a jövőben esetleg Budapesten éljek. Köszönöm a válaszokat!
Ha nem tudod a költségeid összeszámolni, addig ne is költözz inkább. A kaja mindenhol gyak ugyanannyi, de te tudod, hogy pl. mennyire főzöl.
- albérlet -> megnézed a bérleti díjakat
- rezsi .> szintén + beleszámolod az internetet, tévét
- egyéb költségek -> mobilszámla, ha kell gyógyszer rendszeresen, tisztálkodószerek, háztartási cuccok, számold ki, igénytől függ minden
- szórakozás -> újfent, nem értem mit vársz random számokon felül, te tudod mennyit költesz. Heti 1 kávé más kategória, mint akár havonta egy koncert.
És akkor még bele sem vetted azt, hogy fizetsz magadnak valami biztosítást vagy tartalékot raksz el. 300k szerintem a minimum ehhez, nálam inkább 400 környékén indulna a dolog, de pl. magamra nem főzök, mert nem éri meg és időm sincs rá. És így tovább. Gondolkodj és számolj.
Nekünk
ház hitele:90e
rezsi: évszak függően 40-65e kb
kaja,bevásárlások: kb. olyan 80e
Ez = 230 ezer ft kb. De mi 3an vagyunk, +egy kutya.
Egyedülálló embernél akkor nyilván arányosan kevesebb maga a megélhetés.
Mi 600ezret keresünk ketten, férjem 340 körül, én 260at.
Egy szebb két szobás lakás rezsivel legyen mondjuk 170k. Evés-ivásban legyünk köztes állásponton, reggelire valami a pékségből 500ft, ebédre munkahelyi menza 1500ft, vacsora otthon mondjuk 700-ból főzve. Hétvége is hasonló, néha olcsóbb, ha főzöl, de máskor meg könnyű túlcsúszni. Ez olyan 80k. BKV 10k. Egy billiárd pár sörrel havi kétszer (vagy egy mozi vagy valami hasonló olcsóbb cucc) 8-10k. Egy átlag koncert szintén 1-2 itallal szintén 8-10k (nem túl ismert zenekarok koncertjei szoktak 7k körül menni). Ez eddig 280k, a fizu legalább 15%-át azért illik félretenni, szóval legyen mondjuk 340k.
És ebben nem volt benne egy Balaton vagy horvátországi 4-5 nap, egy menyasszonytáncba bedobott húszezres, egy karácsonyi ajándék, egy randi sem.
Egy kezdő, 26 éves informatikus ismerősöm 450 ezret keres és ebből 200-250 ezret félretesz. Kőbányán lakik egy kétszobás albérletben az öccsével, amiért felesben 100 ezer forintot fizet rezsivel együtt. A munkahelye gyalog 10 percre van. Ezen kívül sportol, és van iPhone 10-e, asszem 900 ezres macbookja, legújabb Apple okosórája is. De ezeket csak egyszer kellett megvennie, mióta megvannak több mint egy éve azóta nem nagyon költekezik.
(Én nem budapesti vagyok, szóval magamat nem tudtam leírni, de őt igen.)
Ez eléggé szubjektív mit gondolsz nélkülözésnek.
Nekem nem nélkülözés, hogy BKV-val járok dolgozni, másnak meg az lenne.
Nem érzem nélkülözésnek, hogy szinte minden nap kaját hozok olcsón, másnak meg a napi kaja rendelés vagy ebédkor vendéglőbe kijárás alap és nélkülözésnek érezné ha otthon kellene főzni.
Én akkor érezném rosszul magam ha nem tudnám félrerakni a fizetés 50%-át.
Lehet az igényeket felcsavarni vagy visszavenni, a fizu ahogy engedi. Ami kijön a fél fizubol arra költök.
Köszönöm szépen a normális válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!
Utolsó! Nélkülözés alatt én sem a BKV-t értettem. :) Szerintem akinek Budapesten nem létszükséglet az autó valami miatt, annak szerintem pénzkidobás kocsit tartania. De még az sem nélkülözés, ha otthon főz az ember. Én olyanokra gondoltam, hogy pl hó végén már sakkozni kell az embernek a pénzzel, hogy félre tesz vagy még valami apróságra tud költeni, ha van kedve.
Egyébként jó volt olvasni amit írsz, illetve a többiek is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!