Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit nézzek át angolból ha...

Mit nézzek át angolból ha recepciós munkára akarok jelentkezni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Hello!Hétfőn megyek állásinterjúra egy elég jó szállodába és angol nyelvtudás szükséges.Egy kicsit gyakorolni akarok előtte.Mit nézzek át?Valószínű letesztelik a nyelvtudásomat.Valaki volt már ilyen állásinterjún?Gondolom angolból olyan beszélgetésre számíthatok ami az állással kapcsolatos(pl vendégek fogadása,stb)?

Köszi!


2010. júl. 17. 14:04
 1/8 Levendula05 válasza:
Az is elképzelhető, hogy az egész interjú angolul fog zajlani. Elvileg mindenre készülj fel... iskolák, előző munkahely, magadról, jövőbeli céljaid, terveid, stb.
2010. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pl. arról, hogy melyik busszal tud elmenni a vendég ide vagy oda. Persze angolul. Aztán ha nem ugrik be, akkor majd mondják, hogy a városismeret is sux.
2010. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel a vendegek legtobbszor veled fognak eloszor talakozni, kiprobaljak a kommunikaciodat. Hogy tudod megoldani, ha a vandeg panaszol, dilizik. Hogy kezelnel egy kedves tok reszeg vendeget. Vagy aki eppen pisztollyal hadonaszik elotted stb. Kiprobaljak altalanos ismeretedet, beszelgetesi szinvonaladat. Mindenekelott Customer Service, szemben es telefonon, udvariassag, turelem ellenorzes lesz. Vagyis legtobb kerdes pszihologias lesz.
2010. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat :)) ez a probléma megoldás azért elég húzós lenne ...:S remélem azt hanyagolni fogják.
2010. júl. 17. 16:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Keszulj fel az alabbi kerdesekre:


Hogy nyugtatnal meg egy vendeget, aki nem figyel oda, vagy nem akarja hallani amit Te mondasz neki?

Soha ne hasznald a "but", "you" ujj mutogatassal. Ilyenkor hatarozottan, de nyugival, a vendeget a neven szolitod, felszolitod. Miert? Mert minden ember odafilgyel a nevere, hallgat ra, meghokken. Igy van neked kb 3 masodperced hogy elmondhassad a Te "oldaladat" is, ravezesd a vendeget hogy lehet hogy maskepp is van megoldas.


A vendeg az mindig nyero, mindig korrekt?

Ne mondd hogy nem, azt sem hogy hat neha. vagy hogy igen, vagy hogy hogyne. Ugy valaszolj, hogy a vendeg az ertekes resze a turizmusnak, a Co-nak, de a vendegeknek is meg van a joguk is kotelesseguk, amit kovetni kell nekik, hogy sikeres legyen a kapcsolat.

Pl. ugyelni es el kell nekik fogadni olyan szabalyokat ami a biztonsagukra, kozbiztonsagra van kiszabva. Nekik tudatni kell veled, ha valamit eszlelnek, ami nem megfelelo stb. Ezt mind bekes odon, civilizaltan kell hogy megtortenjen, ugy ahogy a Co emberkent nem szam szerint banik veluk.

Elnezest kernel, would you say sorry, akkor is ha valami nem a Te hibadbol van?

Igen, mert a bocsant keres kiterjed tobb dologra is. Te a Co neveben kersz elnezest, nem a Te nevedbe. Tovabba, amikor azt mondjuk, hogy sorry, az azt is jelenit hogy sajnalom, hogy a dolog rosszul sult el, sajnalom, hogy ideges vagy, nem vagy megelegedve stb. Soha nem szemelyes a dolog.

Delegalnal e munkat kollegaidnak?

Igen, mert nem vagyunk perkeftek, nem tudunk mindent egyedul megoldani. Segitseget kerni nem szegyen, foleg ha ez kivul all a szerepedbol, profi tudasodbol/treningbol, hatalmodbol.

Tudsz e onalloan es ccsoportosan mukodni.

Hogyne! Onalloan, mert jo ido beoszto vagy, akarsz koncentralni munkadra, de egy csoport tobbet meg tud oldani, tobb fej tobbet tud, tobb a tapasztalat, tanitjak egymast.


Ideirtam ezeket a kerdeseket, mert az en munkamra mikor jelentkeztem, ezeket kaptam, es kesobb tudtam meg, hogy ezekkel a valaszokkal nyertem meg munkat. Hulyen neztem, hogy maga a munka temaval (gyakorlatival) nem sokat torodtek.

Good luck, if you really want this job, go for it!

2010. júl. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi!Sajnos nem hiszem,hogy alkalmazni fognak,nem tetszett nekik h egyetemista vagyok :S de talán szombatonként azt mondta...
2010. júl. 21. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Sebaj, szombatokbol tobb is lehet.
2010. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:))
2010. júl. 22. 17:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!