Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "álláskere...

Mit jelent az, hogy "álláskeresőként nem szerepel"?

Figyelt kérdés

Munkaügyi Központból kikért hatósági bizonyítványon ez szerepel: "A rendelkezésre álló adatok alapján megállapítottam, hogy nevezett 2010.07.01 napját megelőző 24 hónapon belül nyilvántartásunkban álláskeresőként nem szerepel."

Ez pontosan mit jelent? A munkáltatóm által be vagyok most jelentve vagy sem?


2010. júl. 16. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Hm.. Azt jelenti, ami oda van írva. Nem voltál munkanélküliként nyilvántartva az elmúlt 2 évben.

De miért kellene a munkaviszonyodról a munkáltatódnak a "munkanélküli központ" felé jelentést adni? Mit írnának oda?

Jelentem XY nálunk dolgozik?

2010. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy kérjek egy EMMA igazolást a munkaügyi központból, abban benne van hogy be vagyok -e jelentve. Ebben az izében pedig csak ennyi volt írva, szóval ebből ezek szerint ez nem derül ki o.O ...de jó :S
2010. júl. 16. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Rosszul tudtam, megkerestem az interneten, minden ott van:


Az Európai Unióhoz történt csatlakozás napjától megszűnt az a jól bevált gyakorlat, amikor a feketén foglalkoztatott alkalmazott adataival kitöltve egy biankó, dátum nélküli munkaszerződés lapult a renitens tulajdonos fiókjában. Korábban - mivel a munkába állástól számított 8 nap állt rendelkezésre az új munkavállaló bejelentésére - egy esetleges ellenőrzés alkalmával erre gyorsan rá lehetett írni az aktuális dátumot, tettetve a hülyét, hogy Gizike épp a mai napon dolgozik nálam először, és ezáltal egy csomó járulékot meg lehetett spórolni a vállalkozásnak.

EMMA


2004. május 1-jétől tehát, a munkaviszony létesítését és megszűnését - egy munkaügyi ellenőrzéstől is fenyegetetten - be kell jelenteni a Munkaügyi Nyilvántartó Központnak, méghozzá azonnal. Na jó, csak a belépést kell aznap, a kilépést elég a kilépést követő nap bejelenteni.


Az Egységes Munkaügyi Nyilvántartás a Munka törvénykönyve hatálya alá tartozó munkaviszonyokat tartja nyilván, tartalmazza a munkáltatók és a velük munkaviszonyban állók adatait. Ezt az adatbázist főleg a fekete munka ellen, a munkaügyi ellenőrzések megkönnyítésére, valamint EU-s adatszolgáltatások miatt hozták létre.


Nem mellékesen az Apeh-nak lehetősége van a nyilvántartási rendszerből adatokat kérni azért, hogy leellenőrizze a vállalkozások tényleg bevallják -e az alkalmazottaik után a fizetendő adókat, járulékokat.


És hogy miért EMMA? Egységes Magyar Munkaügyi Adatbázis.

MIT KELL BEJELENTENI?


A törvény a munkáltatóknak ír elő bejelentési kötelezettséget, ha munkaviszonyban alkalmaznak valakit, illetve ha megszűntetik valakinek a munkaviszonyát.

2010. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké, lehet hogy nem túl mélyek az agytekervény barázdáim, de akkor most ez hogy "álláskeresőként nem szerepel" azt jelenti, hogy be vagyok jelentve o.O ???
2010. júl. 16. 21:59
 5/9 A kérdező kommentje:
...amúgy köszi a választ, én tutira nem tudnám hol keressem :D
2010. júl. 16. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, az annyit jelent, hogy nem regisztráltattad be oda magad munkanélküliként.
2010. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

EMMA már nincs.

A munkaügyi központ nem tudhatja, hogy te be vagy-e jelentve valahova, vagy sem.

Az, hogy nyilvántartásukban álláskeresőként nem szerepel, azt jelenti, hogy nem vagy regisztrálva a munkaügyi központban. Ettől még nem feltétlenül van munkaviszonyod, lehet, hogy nincs munkaviszonyod, sem vállalkozási jogviszonyod, munkanélküli vagy, csak nem regisztráltattad magad a munkaügyi központban.

Azt, hogy be vagy-e jelentve, és ha igen, akkor hol az ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni (interneten ideiglenes ügyfélkaput nyithatsz, ez nem jogosít mindenre, de az okmányirodában állíndósíthatod -ott is megnyittathatod és akkor az rögtön állandó)

2010. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A munkügyi nyilvántartó központ és a munkaügyi központ teljesen más.

A munkáltató a foglalkoztatási jogviszony kezdetét és végét elektronikus úton jelenti be az APEHnak. A belépést a munkábaállás előtt kell bejelenteni.

Nyiss egy ügyfélkaput, és meg tudod nézni, be vagy-e jelentve.

2010. júl. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. júl. 17. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!