Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki rosszul gazdálkodik a...

Aki rosszul gazdálkodik a pénzével, hogy kerülheti el az adósságspirált (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Nálunk az van, hogy az egész családra jellemző a felesleges pénzszórás, mindenkinek van hitele - nekem is. Mindenki elég jól keres, engem is beleértve, de az adósságok, magas fenntartási költségek miatt igazából az életszínvonalunk lehetne ennél sokkal jobb a keresetünk alapján.


A kérdésem, hogy akik hasonlóan rosszul bánnak a pénzzel, mint én, nem tudnak spórolni, a fizetést a bankszámlán látva egyből futnak venni valamit ami akkor épp nagyon "kell", de amúgy felesleges - van köztetek olyan, akinek sikerült helyretenni fejben a pénzügyi kérdéseket? Ha igen, hogyan? Indiszkrét kérdést természetesen nem szeretnék feltenni, nem kell részletekbe menni, inkább arra a gondolatmenetre vagyok kíváncsi, ami rávezetett arra, hogy normálisabban kezeld a pénzed. :)


Kicsit off a kérdés, tudom, de kíváncsi vagyok. A barátnőm velem ellentétben egy (szerintem kicsit túlságosan is) spórolós, garasszámolgatós családból származik, és ő maga is ilyen, harmadannyit keres mint én, mégis körülbelül ugyanott vagyunk minden hónap végén. Siralmas, változtatni szeretnék, mégis amint meglátok valami tárgyat ami éppen tetszik, egyből mennék vele a kasszához.



2019. okt. 18. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Meg kell tanulni kezelni a pénzt.

Nulladik lépés szerintem, hogy válj le a családról.

Millió egy ilyen könyv, meg semmitmondó tréner van, aki megtanít szívesen.

Nekem annyi elég volt, hogy legyenek távlati céljaim, amiket el akarok érni és pénz kell hozzá.

2019. okt. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Te még hogyhogy nem találtad meg a kiszamolo.hu-t? Kb teljesen neked/nektek való írások vannak rajta tömegével
2019. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én egyelőre ott tartok, hogy konkrétan a tartozásom kifizetése után megmaradt pénz nagy részét egyből egy külön számlára utalom, amit a barátnőm kezel. Ez így ugyan abból a szempontból működik, hogy nincs elköltve feleslegesen az az elég tetemes összeg ami összegyűlt ezen a számlán fél év alatt, de szarul is érzem magam miatta, hogy így meg kell kötni a kezem. Sokkal jobb lenne, ha szimplán ott tudnám hagyni ezt a pénzt a számlámon biztonságban. Távlati terveink vannak, ezzel a módszerrel egyelőre sínen is vagyunk, de borzalmas érzés.
2019. okt. 18. 09:03
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Kevesebbet költesz mijt ami van egy 3 eves gyereknek is van ennyu esze
2019. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hármas:

1) Láthatóan fogalmad sincs, miről van szó, akkor minek válaszolsz?

2) Egy három éves gyereknek nincs ennyi esze, egy hétéves elsős gyerek viszont nagy eséllyel helyesebben ír nálad. :)

2019. okt. 18. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

A többedik hozzászólásodból látszik, hogy neked a pénz a felvágás eszköze, mindenhova odaszúrod, hogy te milyen jól élsz, milyen jól keresel, milyen sok pénzed van. Amíg nem tudod feldolgozni, hogy nem a pénzeddel és az azon vásárolt dolgokkal kell felvágnod és nem ezek keresztül leszel valaki, addig nem fog változni


#1

2019. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Mindig furcsállom az ilyet. Miért kell addig költeni amíg van? Én költöm amit muszáj, a többi marad. Jó lesz majd egyszer.


Igaz, nekem meg azt nehéz így meghatározni, hogy mennyit költhetek pl egy új telefonra, tévére, vagy akár csak egy hamburgerre. Vagy egyáltalán megengedhetem-e.

2019. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
11%

hogy lehet?


pl úgy, hogy nem költöd el felesleges szirre sz@rra.


Egy férfi nem adja oda a bnőjének a pénzkezelést.

2019. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően valamilyen motivációd van, ezt kellene feltárni. Mert itt nem a pénzköltés az ok, hanem az okozat. Miért érzed, hogy meg kell tőle szabadulni? Mit jelent számodra a pénz? Mit fejeznek ki a tárgyak? Stb. Egy nagy önismereti fejlesztés kellene számodra. Ami lehet könyvekkel vagy pszichológussal is.


Előbb meg kellene nézned, hogy mi van a "hátizsákodban", amit a családodtól kaptál. Szerintem az értékrendben van a hiba.


Azután olvasd a kiszámolót, mint írták. Addig amíg nem megy magadtól jó, hogy a barátnőd kezeli a pénzt, így legalább gyűlik. Azonban hosszú távon neked is meg kellene tanulni. Képzed magad a témában.


https://www.youtube.com/watch?v=vgnlSwmUdQA&list=PLuZt2T3kHx..

2019. nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia kérdező!

azóta mi a helyzet? sikerült helyre tenned a pénzügyeidet?

én úgy érzem, hogy most kerültem hasonló helyzetbe, mert egy kicsit megszaladt a fizetésem végre.. :) régebben garasos voltam és spóroltam, most, hogy már van mit költeni, már nehéz megállni, hogy ne költsek...

tudom gáz, de próbálok ezen változtatni.

aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!