Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pénztelenségbe bele lehet...

A pénztelenségbe bele lehet őrülni?

Figyelt kérdés
Ugye sok ember nyugtatja magát azzal, hogy bebeszéli magának azt, hogy a pénz nem boldogít, de legmélyen belül mindannyian tudjuk, hogy ez közel sem igaz. 18 éves vagyok, és nem valami tehetős családba születtem, így nem igazán jó az élet, mert folyton az van, hogy nincs pénz. Ha ezen nem kéne aggódnunk, sokkal jobb és élvezhetőbb lenne az élet. Még fiatal vagyok, de ha belegondolok, hogy milyen jövő van előttem, hogy folyton csak pénzügyi problémákból áll majd az életem, kb az egész életkedvem elmegy, és így folyton azon rágódok, hogy érdemes-e egyáltalán így az embernek élni? 18/F

2019. okt. 16. 16:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Tanulj, hogy később legyen pénzed.

Illetve csavard lejjebb az igényeket.

2019. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

Innen indultam én is. Soha, semmire nem volt pénzünk, a szüleim mindketten minimálbért kerestek, már amikor volt mindkettőjüknek munkája. De igazából mindegy volt, mennyi az annyi, apám úgyis elitta.


Elköltöztem 18 évesen, egyetemre mentem, mellette dolgoztam, piszok nehéz volt. De elvégeztem, elkezdtem dolgozni szinte nulla pénzért. De szorgalmas voltam, folyamatosan fejlesztettem magam, és haladtam előre. 28 éves koromra volt egy lakásom Pesten és egy autóm, meg persze korrekt fizetésem.


Szóval ennyi, nem belesüppedni kell az önsajnálatba, hanem haladni előre.

2019. okt. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Mennyi kamu és "sikersztori". A pénz boldogít. Akinek van csak az mondja azt, hogy nem olyan fontos. Persze, mert neki már van. Nekem se kell már a Mc-es kaja, mert degeszre ettem magam vele már, de volt idő, amikor éltem haltam érte és a kuporgatott "pénzemből" vettem 2 évente 1 sajtbucit.

Amúgy tök jó opció, hogy csóró vagy nem kicsit, de vegyél fel hitelt, mert talán lesz munkád. Közben melózzál fillérekért, mert az meg se kottyan egyetem mellett.

Ja és nem csak egyetemmel lehet sokat keresni...

Bírom milyen szépen le van írva, mintha a világ leg egyszerűbb dolga lenne csóróként egyetemre járni, fizetni, teljesíteni, munkába járni, dupla, tripla köröket lefutni, könyörögni a támogatásokért és szembesülni vele, hogy nem fértél bele a keretbe ezért, HA találsz melót, ami nem üti a drágán megvett óráidat (államilag támogatotton is vannak ám költségek) már akár boldog is lehetsz, hogy 18-19 évesen elmondhatod magadról, hogy mire végzel lesz pár millió tartozásod, semmi szabadidőd, mókuskerék életed munka, suli, ágy szentháromságod. Ja és legalább megmarad az ártatlanságod, mert hát szegényekkel a fiatal lányok csak akkor állnak szóba, ha pöpec pasi vagy, vagy esetleg pl:ügyvédnek tanulsz. Mert ügye az "ügyvédek jól keresnek" sztereotípia van.

De van egy jó hírem is. A csajok többsége 30-on túl lejjebb adja az igényeket, 30 alatt gyerekkel is. Így jöhetnek a kövérek, rondák, törpék, (buták). Mellettük már lehet böfögni, szellenteni, lehet vonalkódos a gatya is, nyomdafestéket nem tűrően beszélni. Sőt gyakorlatilag bármi. Kivételek persze a milfek nekik ennél nagyobb az árfolyamuk.

2019. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanyáról indultam. Vezetékes víz se volt a házban. Télen 1 km-t kellett a hóban sétálni a köves útig. Tavasszal ősszel sár. Hónap végén nem volt pénz. De én örömmel gondolok vissza azokra az időkre. Jókat játszottam a szabadban a testvéreimmel. Csak 3 tv csatornák volt. 94ig nem volt színes tv-nk. Egyeteme mentem. Diákhitel. Munka. Csóró voltam. Munka kitartás phd. Ma feleségem van, akit még csóró egyetemistaként ismertem meg. Nem élünk rosszul, a havi bevételünk felét félre tudjuk tenni, és mindketten szakmai karierunk első harmadában tartunk. Szóval tanulás, munka.
2019. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

13.

"Amúgy tök jó opció, hogy csóró vagy nem kicsit, de vegyél fel hitelt, mert talán lesz munkád. Közben melózzál fillérekért, mert az meg se kottyan egyetem mellett."


Ha szegény vagy, akkor normális szakra járj egyetemre, ami piacképes diplomát ad. Ez mellett pedig fejleszd az emberekkel való bánni tudásod képességét is, alakíts ki kapcsolatokat, tudd hogy kell beszélni az emberekkel. Akik panaszkodnak, hogy még jó diplomával sem jutnak előre az életben, azok sokszor begubózott, zárkózott emberek, akik két szót nem mernek senkihez szólni.


Dolgozni pedig nyáron is lehet, amikor nincs suli. Én nyaranta kijárok már több éve Angliába dolgozni fizikai munkát. Ott megkeresek egy nyáron majdnem annyit, hogy utána diákként abból majdnem egy évig el tudom tartani magam.

2019. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem mindegy, hogy a nincstelenség mellett milyen az otthoni légkör. Ha a szüleidet nem is érdekelted soha és tényleg egy begubózott ember vagy akivel nem beszél senki se, akkor valami nagyon nagyot kell alakítanod, hogy legyen pénzed.
2019. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem mindenkit vennének fel az egyetemre, főleg nem államilag finanszírozottra a jegyei alapján és azért a fizetősre valljuk már be nem mehet szerencsétlen ha nincs miből, mert nemcsak az egyetemet kell fizetni, hanem a könyveket, koleszt vagy albit, kaját stb.

Okj-s képzést elvégezhet akár munka mellett is , talán ez az egyetlen kiút.

De amíg nincs munkája arra se lesz pénze.

Nekem 3 okj-s képzésem van egy negyediket félbehagytam , közben csináltam egy nyelvvizsgát csak úgy és most mégis ott tartok, hogy idén elősször amikor végre kicsit jobb lett a fizum jött a koronavírus, és most megint ott tartok hogy 60 ezret fogok kapni, de örülhetek hogy legalább van munkám.

Én is nyilván próbálok pozitív maradni, mert nem a pénz a lényeg, vannak ennél sokkal fontosabb dolgok is , de az ember mégis néha elkeseredik.

Ok igaz , hogy én sem végeztem egyetemet, de nem voltam rest tanulni.

Munka mellett csináltam meg önszorgalomból plusz egy szakmát , a gyakorlatnál nem vették figyelembe , hogy a felnőtt képzést én munka mellett csinálom, nem úgy mint osztálytársaim akik munkanélküliek voltak, vagy részmunkaidőben dolgoztak mégis ugyanúgy le kellett nyomnom minden gyakorlati órát,mint nekik mert nem kivételeznek (WTF?) és az összes szabadnapomat arra vittem ki, hogy munka után még bemenjek gyakorlatra estig volt , hogy betegen is ugye, mert nálunk nem divat betegnek lenni...

És most mire mentem mindezzel?

Mire mentem azzal, hogy beleöltem egy csomó pénzt az iskolába a tanulásba még munka mellett?

A kormányunk által kapok 60 ezer támogatást, és utána ki tudja mi lesz.

Néha én is elbizonytalanodok, hiszen most ebből a pénzből nem folytathatom a tanulást, nem iratkozhatok be egy újabb szakmát megtanulni.

Megvan bennem a szorgalom , de pénz nélkül hiába...

Én megértelek kérdező...

Rendben elfogadom, hogy sokan sokkal rosszabb helyzetből feltornázták magukat és le a kalappal előttük, de sajnos nem feltétlen mindig a lustaságon múlik, hogy kinek hogy alakulnak a dolgai.

2020. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

5 évig jártam egyetemre, de ezidő alatt 1 darab tankönyvet vettem, azt se lett volna kötelező. MINDEN fent van a neten, az egész tananyagot felpakolják a netre a tanárok (az előadás diákat, könyv részleteket, stb) ingyen manapság, vagy el lehet menni a könyvtárba.


Lehet dolgozni nyáron, amikor nincs iskola (Minimum 2 hónapot teljes munkaidőben), és lehet dolgozni egyetem mellett is évközben. Nem egy iskolatársam volt, akiket a szülei egyáltalán nem tudtak támogatni (!) huszonéves koruk elején és úgy jártak egyetemre, hogy mellette havi 10-15 napon dolgoztak diákmunkában. (Meki, Tesco, stb) De aki irodai melót akar, az elmehet például telefonos ügyfélszolgálatosnak is diákmunkába. Ott is jó a fizetés és nagyon rugalmas a munkaidő.


Az érettségit bármikor újra lehet csinálni, ha félsz attól, hogy nem elegek a pontjaid államilag támogatott szakra. A középfokú nyelvvizsga is sok pluszpont, ahogy az emelt szintű érettségi is még több, miközben nem sokkal nehezebb a középszintűnél. Előtte annyit készülsz az újra érettségizésre, amennyit szeretnél.


Vidéken a főiskolák tandíjai még most is félévente 200 ezer forint körül vannak. Ez havonta 33 ezer forint. Ezt lehetséges előteremteni legeslegrosszabb esetben munkából is, de valószínű azért, hogy felvesznek államira, ha rákészül az ember a dologra.

2020. jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!