Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a legjobb...

Mit tennétek, ha a legjobb barátotok nem adná vissza a neki kölcsönadott pénzt?

Figyelt kérdés
Nem azért,mert nem akarja,nem tudja.Nekem viszont égetően szükségem lenne rá.Nyár elején adtam kölcsön egy régi barátnőmnek fél millió forintot,nagyon meg volt szorulva.Ő saját kezével írta meg a kölcsönszerződést,de csak ő és én írtuk alá.Volt egy határidő (augusztus 31.),de nem tudta előteremteni rá a pénzt.Az én életem azóta nagyot fordult,amit akkor még nem láttam.Nagyon nagy szükségem lenne a pénzre...most másoktól kunyerálok,amit soha nem tettem.Ha rászólok,csak annyit mond,hogy igyekszik előteremteni.Csak nekem ez már kevés.Megbántani sem akarom,ő is nehéz helyzetben van.
2019. okt. 3. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha perre viszed az ügyet akkor se fogja tudni előteremteni. Patthelyzet.
2019. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Kétszer adtam így kölcsön több százezres összeget. Egy alkalommal barátnak, egyszer pedig egyetlen tesónak.

Mindkét esetben bőven a megbeszélt határidőn túl kaptam vissza, akkor is többször jeleznem kellett, hogy már igencsak időszerű lenne.

Na azóta senkinek.

2019. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem szabad kölcsön adni akkora összeget amire neked is szükség lesz!!


Most már nehéz lesz, ráadásul egy baráttal is kevesebb jó eséllyel.

2019. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tennétek, ha a legjobb barátotok nem adná vissza a neki kölcsönadott pénzt?"


1./ Bírósági per, majd behajtatnám rajta

2./ Megfogadnám, hogy soha többet senkinek


Én testvérnek is úgy adtam kölcsön, hogy jelzálogjogot raktunk a lakására. Mindenki nagyon furcsán nézett rám, de végül is igazam lett. Soha nem kaptam volna vissza időben, és maradéktalanul, ha nem a lakása forog kockán. Mindezt úgy, hogy "jó testvérnek" számítunk.

De az üzlet, az üzlet, és nem szerelem...


Kizárólag szüleimet vagyok hajlandó ilyen biztosítékok nélkül segíteni, mert az Ő esetükben az sem baj, ha soha nem adják vissza.

2019. okt. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Perre viheted, de attól se neki, se neked nem lesz több pénzetek. Nyilván, ha még jobban elhúzódik, akkor mást nem tehetsz, de a mostani anyagi gondjaidon a pereskedés nem segít.
2019. okt. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
kérdezőnek egy kanyi vasa sincs, akkor hogy vigye perre? Ügyvédnek nem lesz elég a "majd kifizetem" szöveg.
2019. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem lettem megvigasztalva.
2019. okt. 4. 21:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget csináltál. Csak olyan pénzt szabad kölcsön adni amire nincs és nem is lesz szükséged.
2019. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Apám kezesnek ment el, ráment a barátság, mert a hitel több mint felét ő fizette vissza. Megígértette velem, hogy soha, senkinek nem adok kölcsön. És senki helyett nem vállalok kötelezettséget. Tartom magam ehhez az ígérethez...
2019. okt. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nő és nem tudja előteremteni a pénzt?? Csak szét kell tennie a lábát és 1-2 hónap alatt ott az 500K

Inkabb csak nem akarja

2019. okt. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!