Számla nélküli munkánál lehet e követelése a munkásnak?
Kérdező, látod ez a fizetési meghagyás lényege.
Gyakorlatilag nincs bizonyítási kényszer beadványkor és bizonyítási eljárás, addig amíg ellent nem mond a másik fél.
Ellentmondhatsz, de szerinted elfogják hinni, hogy Te önszántadból azért engedted be az öreget, mert ő szóban azt ígérte, hogy ingyen és bérmentve kifest Neked?
Vagy mondasz egy x összeget, elismerve hogy igen valóban kértél ilyen szolgáltatást, csak most meg a kiállított számlát nem akarod kifizetni, mert vitatod az összeget, ja meg amúgy sem akartam fát fizetni, kárt okozva ezzel a költségvetésnek.
Az meg becsatolja a kiállított számlát - amit szigorú számadással, ha utána még nem számlázott senkinek, akkor simán meg tud tenni, plusz a költség számláit, üzemanyag, stb. munkadíj kalkulációt mellé, hogy bizonyítsa azért ennyi, mert ezeket fedezi plusz a törvényi áfa. Csak hát ugye az áfát neked kellene a számlával bruttóban fizetni, nem neki zsebből a nettó érték után a költségvetésbe.
Számlát utólag is ki tud állítani, maximum a szabályosságát vizsgálják meg, ha polgárin kérik a hatósági vizsgálatot - de az is lehet, hogy nem mert azt mondják ezt külön ad be a Navnak, hogy te nem kaptál számlát tőle, amiről neki már lehet kiállított másodpéldánya, hozzátéve akár, hogy az elsőt vagy elkavartad, vagy elvesztetted, vagy elrejtetted - nem feltételen az összegbe fognak belekötni.
Ha elindítod ellene a számlaadás elmulasztás kapcsán a bejelentést azért lehet kap a Navtól egy x büntit, ha nem megfelelően járt el, csak hogy ezt is mérlegelik. Hibázhat bárki ilyen téren is. Csak a költségvetésnek ott is kibukhat, ja hogy igazából Te is kárt akartál okozni a költségvetésnek.
Ha eddig pl. pozitív adósként követi ezt el, mert épp a közeli családtag ismerőse vagy, aki rágta a fülét, hogy de legyen már olcsóbb, bármi az ára, az is más, meg az is, ha többszörös "visszaeső" és csak kiadása van, bevétele meg semmi papíron.
Nem ugyanannyi a büntetése a kettőnek.
Ezért is mondtam, nem tudhatod mi van mögötte, ami alapján ő vagy belemegy ebbe, vagy van félni valója s inkább nem vállalja be a rizikót.
( Én is kaptam már jövedéki termék kapcsán ilyet. Vizsgálat alatt csak azt olvastam a határozatokba, meg jegyzőkönyvekben, hónapokig, hogy a jogszabály értelmében 750.000-ig terjedő pénzbírság, meg üzlet bezárás. A vége meg lett 5.000 Ft bírság, mert megindokolta, hogy ok történt mulasztás, de igazából nem érte kár a költségvetést meg első eset, sok év alatt, korábban meg nem volt gond ebből.)
Csak hogy ebből Te mint bejelentő semmit nem fogsz tudni, hogy mi lesz a vége, mert ez ART. szerint nem a tárgyhoz tartozó vizsgálati eredmény, és hiába jelented fel direktbe is a NAV-nál számlaadás elmulasztásra, a határozatot annyiban fogod megkapni, hogy elindult a vizsgálat, meg lezárult. De eredményről nem tájékoztathatnak. Aztán lehet megdöbbensz, hogy jön a szomszédba is festeni következő héten és nem fogod érteni, ez hogy lehet, miközben polgári peren a számlán felül még a perköltséget is fizetned kell, mert bizonyításin átment a kezében lévő bizonyítékokkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!