Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi 50. 000 forintnyi megtaka...

Havi 50. 000 forintnyi megtakarítás jónak számít?

Figyelt kérdés

Pályakezdő könyvelőként csak a bérminimumot kapom meg. Mivel szeretnék jelentős összeget megtakarítani ezért nemigazán költök jobb fajta élelmiszerekre. 50-60 ezer forintot próbálok minden hónapban félre tenni. Szerintetek ez az összeg jónak számít ahhoz képest amennyit keresek?


21/N


2019. aug. 31. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez sokmindentol fugg kevés infó
2019. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A fizetésedhez képest szerintem jó
2019. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen.
2019. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

A fizetésedhez képest természetesen jó.


De jobban belegondolva, 10 éves távlatban mi fog jobban számítani szerinted? Hogy 40 ezer helyett 50 ezret spóroltál vagy kicsit jobban étkeztél, néha elmentél ide-oda esetleg néha jól érezted magad?


Pályakezdőként még nem tudsz jelentős összegeket megspórolni és nem is most van itt az ideje. De hangsúlyozom, nem arra akarlak biztatni, hogy költsd el hülyeségekre az összes pénzed. Hanem egyelőre(!) ne ragaszkodj a fizetésedhez képest jelentős spóroláshoz, mert a többi dolog kárára mehet.

2019. aug. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
a fizetésedhez, korodhoz képest nagyon is jó! főleg, hog yegyedül raksz félre ennyit. mások 2 fizetésből se tudnak többet
2019. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
belédszerettem
2019. aug. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó

26 éves könyvelő volt a párom amikor megismerkedtünk O akkor pontosan 1.8millio forint adósságot tudott felmutatni.

Vagyis nem teljesen hanem egy skodat amin volt 3 millió hitel és 1.2 illióért tudtuk eladni

Ez volt a megtakarítása.


Ahhoz képest neked 1 havi is rettentően sok.

2019. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Igen.


A korosztályod legtöbb tagja egy fillér megtakarítással nem rendelkezik.


Elég sok gyakornok dolgozik alattam, durva, hogy mindegyik rögtön azzal jön, hogy tud e gyakornokként igazolást kapni hitel felvételhez, mert egy 60-100 ezres telefont csak hitellel tud megvenni, a pár havi spórolás nem opció, mert amit keres azt fixen elkölti (az is, akinél ez érthető, mert mondjuk albérletben lakik, maga fizeti a kaját, meg az is, aki 0 költségen otthon éldegél)

2019. szept. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jonak szamit. De van egy olyan oldala is a dolognak, hogy megeri az a plusz 10-20 eft azt, hogy vacak pekkajan meg mireliten elj? Egyebkent ha otthon fozol, nem feltetlenul dragabb mint napi 2* bemenni a peksegbe. Vagy nem tudom nalad mit jelent a nem jo minosegu etel, en ugy gondolom hogy napi minimum egy, de inkabb ketto fott kaja kell az embernek az egeszseges elethez. Az egeszseg tobbet er mint a penz, foleg ha par 10 eft-rol van szo. A fiatal szervezet sok mindent sokaig toleral, ennek ellenere ne tedd probara ha teheted (mar pedig megteheted, mert a megtakaritas merete valtozik nem a megelhetes forog kockan). A lakhatas utan prioban az etkezes es annak mennyisege majd minosege kellene hogy kovetkezzen, de persze nem vagyunk egyformak.
2019. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!