Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A hosszú esőzések miatt a...

A hosszú esőzések miatt a talajvíz nyomására földszinti lakásunk felázott. Társasházi biztosításunk van, de ilyenre nem fizet a biztosítónk, csak tetőbeázásra. Van olyan biztosító MO-n, amelyik fizet ilyen kárra is?

Figyelt kérdés
Magyarországon eddig ilyet nem találtam, külföldön igen.
2010. jún. 25. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
lószart, beázásra fizetni kell a biztosítónak, akármerről jön a víz, a közös képviselőtök verje ki a hepajt a biztosítónál, ha kell vigyétek perre
2010. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Meg fogjuk tenni. Viszont azóta még egyszer megnéztem a feltételeket, és nem világos, hogy mit mondjak, ha ezt válaszolják: "Beázásnál (...) nem minősül bizt. eseménynek: a talajvíz v. belvíz által okozott károk". Ez a szerz. feltételekben van. A belvíz esővízből (is) eredhet... És különben két külön eseménynek számít (Allianz) a felhőszakadás+elöntés, valamint a beázás. Meg a szigetelési hibára sem fizetnek, bár szerintem itt nincs ilyen.
2010. jún. 26. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben vagyok, nekem sem fizet a biztosító. Kijött egy szaki műszeresen bemérni a lakás vizesedését (én hívtam, nem biztosítós), a padló alatt 6 centivel áll a talajvíz. Sem a ház biztosítója, sem az én lakásbiztosításom nem fizet egy fillért sem. Szereltethetek magamnak párátlanítót 80e-ért. Remek. Érdemes volt évekig fizetni a biztosítást.
2010. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Közben egy másik biztosító társaság kárszakértőjével beszéltem: más biztosítóknál sem fizetnek felázásra, ha a talajszint alól jött a víz. Egy építész és a házunk kivitelezője azt mondták, hogy ilyen durva víznyomás ellen, mint ami a május-júniusi esőzések miatt kialakult, nem szoktak szigetelni, mert ilyen idő korábban soha nem volt.
2010. júl. 6. 01:11
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem családi házam van, évek óta vízben áll a pince, hol többen, hol kevesebben.. Ugyan ez van a szomszédaimnál..

Az önkormányzat ügyesen megoldotta a környék beépítését, csak azóta tényleg ide folyik minden víz, de nem sokat tehetünk, legfeljebb szivattyúzhatunk.


Igazából víztározó kéne a hirtelen esők ellen, és esővízgyűjtő területileg mindenhová, hogy csökkenjen a hirtelen földbe kerülő víz mennyisége, és locsolással a szárazabb időszakokban lehessen azt a földbe juttatni.


A belvíz egyébként a folyószabályozásokkal, gátépítésekkel is összefügg, a magasabb folyószint a talajban is megnöveli a víz szintjét, mikor árad, illetve nagyon lecsökkenti, mikor nincs áradás, így a mezőgazdaságban is többet kell locsolni...


Kellene már egy jól működő vízgazdálkodási rendszer ennek az országnak, a Tiszatóhoz hasonló működő ökológiai rendszerré alakult tározókkal, meghagyott árterületekkel, amivel vissza lehetne fogni a folyó víz sebességét, ezáltal enyhíthetőek lennének az árvízkárok is..

2010. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!