Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nyugdíjelőtakarékosság: 34...

Nyugdíjelőtakarékosság: 34 évesen havonta mennyit kellene befizetnem nyugdíjra? Eddig nem fizettem. A célom, hogy a mai értéken 100 ezer Forint körüli nyugdíjam legyen. Melyik nyugdíj előtakarékosságot válasszam és miért?

Figyelt kérdés

2017. jan. 25. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Én 31 vagyok, nemrég kötöttem nyugdíbiztosítást. Ha 65 éves koromig évente fizetek 100 ezret, akkor addigra 3,9 millió forintom lesz, plusz erre rájön a 20% adóvisszatérítés, de az csak egy jó fél millió, legyen összesen 4,5 millió. Ahhoz, hogy havi 100 ezret kapj, mondjuk 20 éven keresztül, ahhoz 24 milliót kell addig befizetned, vagyis kb hatszorsát az enyémnek. Lehet, akkor máshogy vannak a kamatok, nem tudom, de nagyjából évi 5-600 ezer forintot kellene befizetned mostantól nyugdíjig (sőt még talán többet is, mivel én pár évvel tovább fizetem), hogy utána havi 100at kapj. Ja és mostani értéken 100 ezer, ki tudja, 30 év alatt mennyit romlik a forint. Nekem kicsit misson impossible-nek tűnik.
2017. jan. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem gyűjtsed TBSZ számlán mivel azt ki tudod venni és átrakni másba ha szükséges. Pl. ha aranyba vagy ingatlanba kéne átrakni.
2017. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, amely szokás szerint hasznos. Melyik nyugdíjbiztosítást ajánljátok. Olyat, ami "nem tűnik el", mint a magánnyugdíj pénztári befizetések. Elvégre 30 évig kell fizetni és azalatt bármi megtörténhet. A nyugdíjbiztosítást garantálja az állam, védi az OBA?
2017. jan. 26. 16:55
 4/18 Dudok Andrásné ***** válasza:
28%
Most még eszedbe se jusson semmi hasonló!!! Dolgozz abból vonják a nem kevés nyugdijjárulékot! Azon legyél, hogy mire nyugdijas leszel ne legyen semmi adosságod!! Legyen tehermentes lakásod, meg ami kell. Arra ráérsz50 évesen is kötni pl.nyugdij, vagy életbiztositást!! ugyanis hiába teszel most te félreaz 35 év mlva semmit sem ér rosszabb esetben.Nem rég vagyok nyugdijas nekem is van 4 hasonlo koru gyerekem mint te!!Sőt nekünk is voltak biztositásaink, de soha többet. vegyél lakást ha nem kell add ki, épitsd a jövőd, de ne ilyen betéti dolgokon gondolkozz!!!Épp most fizette ki az életbiztositásunk a 15 évig rakott 20 ezret amire 200 ezer kamat jött.Ez semmi!!!Fiam 10 év után kivette lakásra és 1.1mill helyett 890 ezret kapott!!!!! Soha semmiiiiiiitttt!!!!
2017. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Csak szerződésben garantált hozamú nyugdíjbiztosítást ajánlok.
2017. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kedves Dudok Andrásné! Köszönöm hasznos és kedves tanácsod. Átgondolom. Nem bízom a nyugd. biztosítókban. Hol lesznek 30 év múlva...? A fiad melyiknél volt?
2017. jan. 28. 15:50
 7/18 anonim ***** válasza:

Nyitsz egy Cetelem Takarékszámlát és arra utalod azt a havi 20000-et amit a nyugdíjra szánsz. Az utalás költsége 0.3% szokott lenni ezt kb. 2 hónapnyi kamat. Kiutalni már ingyen tudod. Bármikor hozzáférhet, nem csak 20-30-40 év múlva [link]


Miután már összegyűlt valamennyi összeg pl. egy évi megatakítás nézd meg a Prémium Magyar Államkötvényt és a TBSZ-t (Tartós Befektetési Számla), 1-2%-kal jobb kamatot érhetsz el. Ha kockázatot is vállalnál akkor meg a befektetési alapokat:

[link]

2017. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A Cetelem mióta működik? Fiókjuk van? Mennyi tőke és ügyfél áll mögöttük?
2017. jan. 29. 11:52
 9/18 Pécsi bácsi ***** válasza:
100%

Ha valóban a NYUGDÍJAD kiegészítése a cél (merthogy az állami nem sok lesz), akkor olyan terméket válassz hozzá, ami EZT biztosítja! Hosszú távú célokhoz hosszú távon működő eszközt.

Ha tíz év múlva lakásra használod fel a nyugdíjbiztosításod, ne csodálkozz, hogy ad. 1 kisebb lesz a visszavásárlási értéke, mint a lejárati összeg, ad. 2 nem segítettél a nyugdíjas kori önmagadon.

Kérdés az is, hogy adókedvezményre jogosult vagy-e (adózott jövedelem mértéke, egyéb kedvezmények miatt), mert a 20% többlet hozam nem rossz (ezt Cetelem, vagy más nem fog kínálni.

OBA garanciánál erősebb háttér a biztosítók viszontbiztosítási konstrukciója. Az eddig már száz éve működő biztosítók szerintem piacon lesznek még a következő évtizedekben is. Életbiztosító nem szűnt meg még jogutód nélkül.


Sajnos, valóban egy 20 milliós tőkeszámla fogja biztosítani a kívánt nyugdíj kiegészítés mértékét. Ha nem is sikerül ezt "egy falásra" előteremteni, érdemes olyan összeggel elkezdeni, ami hosszú távon biztonsággal erre fordítható.


Ez a kérdés megér egy konzultációt SZAKEMBERREL. Javasolom, hogy ne csak az itteni válaszadók informáltsága alapján döntsél!

2017. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 MaxDom ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre szinte lehetetlen válaszolni, de azért megpróbálom. Nem tudjuk, hogy milyen lesz a piaci hozamkörnyezet, mennyi lesz az infláció, mekkora kockázatvállaló képességed van, stb. De azt tudjuk, hogy - bármennyi nyugdíjjárulékot fizetsz is - az állami nyugdíjszolgáltatásra nem számíthatunk.

Jelenleg három dedikált nyugdíjmegtakarítási forma létezik, a NYESZ (Nyugdíj Előtakarékossági Számla), az önkéntes nyugdíjpénztár és a nyugdíjbiztosítás. Mindhármat támogatja az állam 20% adójóváírással. Itt egy összehasonlítás róluk: [link]

Kérdésedre válaszolva: ha éves 2% nettó reálhozammal (tehát infláció felett) számolunk, és hozzávesszük a 20% adójóváírást is, akkor kb. havi 35e Ft-ot kell félretenned. (Részletes számítást ha érdekel, akkor privátban, halálozási rátával, és annuitás jelenértékével számoltam így gyorsban). Jelentős kockázat még, hogy meddig fogsz élni, amit szintén nem tudunk.

Itt valaki javasolta, hogy majd 50 évesen kezdd el. Na ezt a baromságot felejtsd el! Jól csinálod, a nyugdíjmegtakarítást nem lehet elég korán elkezdeni. 50 évesen horror összeget kell majd félretenned.

És hogy melyik pénzintézetnél? A biztosítók a legbiztonságosabbak, mert sokkal kevésbé kiszolgáltatottak a piaci széljárásnak (bevételük olyan tevékenységből származik, amelyet nemhogy megrenget a pénzpiaci bizonytalanság, de meg is erősíti azt, ld. biztonságra való törekvés), jelentős tőke áll mögöttük, több száz éves múltja van a legtöbbnek, viszontbiztosítói háttér áll mögöttük, jóval nagyobb összegekkel, mint az OBA vagy BEVA. A nyugdíjpénztárak mögött is részben biztosítók állnak, a NYESZ-t pedig átviheted máshova, ha gáz van. Tehát csak hajrá, csináld, de javaslom szakember igénybevételét, attól nem lesz drágább, csak biztonságosabb. Kerüld a mindentudó mlm-sztártanácsadókat! :-)

2017. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!