Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért nem akar a kivitelező a...

Miért nem akar a kivitelező a biztosítójához fordulni? Részletek lent

Figyelt kérdés

December 22-én panelfelújítás ideje alatt beázott a legfelső szinten lévő lakásunk. Egy független kárszakértő megállapította, hogy a panelfelújítást végző cég a hibás, mivel az amúgy is gyenge tetőre felvitték az állványaikat és ez benyomta a tetőszigetelést. De mivel a panelfelújítás még folyt azt az igéretet kaptuk, hogy majd ha befejeződik akkor téritik meg a kárt. Folyamatosan áztunk decembertől március közepéig, ahányszor csak esett vagy a hó elolvadt. Most lett kész a tető és a kivitelező azt kérte, hogy írjunk egy árajánlatot, mert úgy mindenki jól jár. Kiszámoltam és több, mint 500 ezer Ft jött ki.( lambéria, beépített szekrény, laminált padló, tapéta, mindezek 2 helyiségben+ munkadíj) Szerintetek ezt kifizetnék? Miért nem akar a biztosítójához fordulni? Esetleg nincs is neki?

Ja és rajtunk kívül még 8 lakás ázott, ott kevesebb a kár.


2010. ápr. 24. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Saját biztosítód, remélem van, mit szólt a kárszakértői véleményre? Hajlandó megelőlegezni és a károkozón bevasalni? Saját biztosítód is felveheti a kárt! Bonyolultabbik eset, ha feljelentéssel élsz nagyértekű rongálás miatt. (ez utóbbi a végtelen történet lesz.)
2010. ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Sajnos a saját biztosítóm (a K and H) azt mondja, hogy erre nem vonatkozik a biztosítás. Most váltottunk is biztosítót, de az új meg még nem fizethet.

Nagyon úgy néz ki, hogy zsebből akar fizetni a vállalkozó, mert nagyon kérdezgeti, hogy milyen összegről lenne szó. Csak az a kérdés, hogy mennyit óhajt kifizetni és mikor.

A szomszéd már ügyvéddel fenyegetőzik. Én még várnék vele, csak a legvégső esetre tartogatom, mert az tuti, hogy abból nagyon soká látunk pénzt.

2010. ápr. 26. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!