Lehet két lakásbiztosításom párhuzamosan?
A jelenlegi biztosítómnál fel szeretném mondani a szerződésemet, amit csak úgy tehetek meg, hogy nem fizetem be a biztosítás díját, így felmondják a szerződésemet a türelmi idő lejártával, ami 2 hónap múlva lesz.
A másik biztosítónál viszont szeretnék szerződést kötni, hogy biztosan legyen biztosításom ha ez alatt az idő alatt bármi történne. Ezt megtehetem?
Nem tudom felmondani, mert ezt az évforduló előtt 30 nappal meg kellett volna tennem. Ezért van az, hogy csak nemfizetéssel szüntethetem meg a szerződésem.
Az új biztosítónál mostazonnal megkötöm.
A régi biztosítónál van 60 nap türelmi idő.
Így keletkezik a 2 hónap párhuzamosság.
lehet 2 lakásbiztosításod egyszerre minden gond nélkül.
de nagyon kíváncsi vagyok:
1, Ugyan mi a gond a jelenlegivel, amit csak az új tudna?
2, Tudod-e, hogy mi a díjnemfizetés következménye?
mert ha bementél az egyik biztosítóhoz és ott Gizike azt monda hogy a másik egy rakás szar, akkor javaslom, hogy menj be a jelenlegi biztosítódhoz is...
amúgy van más lehetőség is a DNF-en kívül...
"így felmondják a szerződésemet"
Nagyon nem mindegy, hogy felmondják vagy felmondhatják. Szabályzat szerint csak felmondhatják. Ha pedig nem mondják fel, neked ugyanúgy ki kell fizetni a díjat, így pedig sokkal tovább is lehet párhuzamos lakásbiztosításod.
utolsó:
itt lehet hogy az új PTK-ra gondolsz, de fogyasztói szerződések esetén nem így van.
Ezenkívül a szabályzat ha felmondásról vagy annak lehetőségről ír dnf esetében, akkor tényleg el kell jönni attól a biztosítótól. Itt ugyanis nem kell semmilyen felmondás, hanem a szerződés megszűnése automatikus. (A szerződés megszűnik és pont, nem kell külön felmondani.)
#7: íme egy biztosító szerződésének részlete:
8.6. A díj meg nem fizetésének következménye
8.6.1. Megszűnik a biztosítási szerződés
· a halasztott díj befizetésének elmulasztása esetén az esedékességtől számított 30. nap elteltével,
· az egyszeri díj vagy a folytatólagos díj befizetésének elmulasztása esetén az esedékességtől számított 60. nap elteltével, ha addig a hátralékos díjat nem fizették meg, és a szerződő nem kapott halasztást, illetve a biztosító a díjkövetelést bírósági úton nem érvényesítette.
Itt folytatásról van szó, tehát alapból 60 napot ír (biztosítótól függően 90 is lehetne). Kaphat halasztást, ami még tovább kitolja a fizetési határidőt és onnan számítódhat a 30 nap, végül még bírósági úton is érvényesítheti, ez végső esetben azt is jelentheti, hogy meg sem szüntetik a szerződést és a teljes évet ki kell fizetnie.
Vagyis lehet hogy a fenti szerződés alapján a 60 nap látszódik szépen és értelmezhetően, de ez csak egy időpont a lehetségesek közül és a biztosító tud ezzel játszani, az ügyfél ebben a játékban az egér szerepét tölti be.
mutass egy embert, akinek engedték a halasztást (sőt, adtak neki kérés nélkül), vagy a 60 nap alatt volt bírósági út ;)
plusz el tudod képzelni, hogy kár esetén fizetne?
ez egyébként egy régi PTK hatálya alatt lévő feltétel szövegből való részlet. (bár a felmondják szót egyik helyen sem találod meg, mert nincs mit felmondani)
Szerintem lakásbiztosításod különböző biztosítóknál akárhány lehet. Ha te szerződést kötöttél velük és mindnek fizeted a biztosítási díjat, akkor érvényes kell legyen a szerződésed.
Nem hallottam, hogy ennek korlátoznák a számát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!