Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha van baleseti életbiztosítás...

Ha van baleseti életbiztosításom és eltörik egy csontom?

Figyelt kérdés
Van baleseti életbiztosításom, ami csonttörésre és repedésre is fizet. Ha valamelyik bekövetkezik, akkor hogyan kell elintézni,hogy fizessenek? A kórházból kell kérni róla papírt? Vagy mit?
2015. aug. 15. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Majd a biztosító megmondja mit kérnek.
2015. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, és akkor járkáljak utólag bank és kórház között órás várakozásokkal.
2015. aug. 15. 15:30
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ezt csak utólag tudod intézni. Vagy szólni akarsz a biztosítónak, hogy a jövő hétre csonttörést tervezel? :)
2015. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Rossz hír, hogy csonttörésre általában keveset fizetnek. Ráadásul ha magadnak akarnád eltörni, akkor még rosszul is elsülhet: nyílt törés, elfertőződik vagy rájönnek a biztosítónál pl. a szándékos mivoltára, stb.
2015. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy szó sem volt róla,hogy magamnak akarom eltörni, 1) nem vagyok hülye, 2) amikor csak tehetem kerülöm az orvosokat és kórházakat...


Tegnap írtam egy magyarázatot, de úgy tűnik, hogy nem sikerült elküldeni. Kb. 1,5 éve eltört az egyik lábujjam és most a törés környéke megint elkezdett fájni. Remélem,hogy csak egyszerűen fáj és nem törés vagy repedés. De ha az, akkor jó lenne előre tudni,hogy mit kell majd tennem.

2015. aug. 16. 08:10
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Egy régebbi csonttörés az időjárás változásaira is képes fájni - nem feltétlenül repedt meg...


"Van baleseti életbiztosításom" Ha egy régebben eltört csont újra megreped, az - szerintem - nem számít balesetnek, nem hinném, hogy a biztosító fizet rá.

2015. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezeken vacilálok. Csak felakarok készülni minden lehetőségre, hogy ne akkor kelljen kapkodnom, ha bekövetekzik a rossz.
2015. aug. 16. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!