Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Bejelenthetem a biztosítónál...

Bejelenthetem a biztosítónál a több hónapja kitört üveg kárát?

Figyelt kérdés
Két beltéri ajtónkból is kitört az üveg, a nagyobbikból balesetveszély miatt kiszedtem már a törött darabokat, és kidobtuk. Fényképet elfelejtettem készíteni róla.
2015. júl. 27. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Be, max leszarják. Miért vártatok eddig?
2015. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, emiatt valószínűleg nem is mennek ki, csak vigyed a számlát az üvegestől.
2015. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én is így fogom.

miért várnak eddig? mert nem mindenki tudja azonnal megcsináltatni.

és a javításról kell a számla.

2015. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Miért vártatok eddig?"


Most vagyok szabin, és most érek rá ilyeneket intézni.

2015. júl. 27. 14:42
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha ezt így jelented be, akkor a legtöbb biztosító kapásból elutasít...
2015. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A biztosítónak nyilván senki nem mond ilyet. Múlt héten történt és kész. Az atyaúristen sem mondja meg egy üvegről, mikor tört el. De még meg se fogják nézni. Számla kell és kész.
2015. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Közben felhívtam a biztosítót, 30 ezer forint alatt csak számlát kérnek :)
2015. júl. 27. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:

#5 - ez baromság. Az üvegkárt megtérítik, nem kell sietni a bejelentéssel. Ha X biztosítónál van 10 éve a biztosításod, fizeted, érvényes, akkor megtéríti a kárt akkor is, ha 8 éve tört el az üveg. Maximum akkor szaroznak, ha ott vagy egy hónapja, és beállítasz egy nagy üveges számlával. Akkor persze megfordul a fejükben, hogy csalsz, különben nem.

Az üvegkárt önmagában mindegy, mikor jelented be, egy belső ajtónál a kár nem lesz nagyobb, ha nem csináltatod meg, csak később. Jó, egy viharkárnál, amikor lerepül a tető, sietni kell, mert magáért a viharért még fizetnek, hogy lerepült a tető, de ha egy hónapig állnak a vízben a falak, de te nem csinálsz semmit, ezért összedől a ház, na azért már nem fognak. Egy kitört üvegnél viszont ilyen veszély nem fenyeget, hogy a késlekedés fokozza a kárt.

2015. júl. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző: Nem az időbeliséggel van a gondom, azt nagyon is jól írtad le...
2015. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!