Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Alkalmi munkán vagyok egy...

Alkalmi munkán vagyok egy ruhaüzletben, tb-t fizetik utána?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy biztosítva vagyok, de azt olvasgatom, hogy alkalmi munkára bejelentett személyek után nem vonják a tb-t. Mennem kell nőgyógyászhoz pár nap múlva és most kicsit félek, hogy nem e lesz gubanc. ez a 3. hónap, hogy így alkalmaznak. előtte ugyan itt megbízási szerződéssel voltam. Hogyan tudok ennek utána járni esetleg?
2014. nov. 17. 13:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Vagy hazudik, vagy ma Magyarországon a vállalkozók sincsenek semmilyen formában tisztában a jogszabályi környezettel.


Ettől függetlenül továbbra sem értem, miért kell egyszerűsített foglalkoztatásnál feketén fizetni egy részt. Fix a járulék, semmiféle előnyhöz nem jut a cég, ha feketén fizet, ellenben kockázat.

2014. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
77%

Azért fizetnek feketén, mert a legtöbb cég veszteséges vagy éppen nullán van, és nem akarják, hogy a NAV piszkálja őket, hogy miért fizetnek ennyit alkalmiban, miért nem kötnek munkaszerződést. (mert itt a kérdező alkalmiba jelentve van)

Plusz a munkavállaló bár nem biztosított, de ha 15 napra kap mondjuk napi 8ezer ft-t, és ezt papíron is megkapja, az egy hónapban 120ezer ft.

De a mentesített keretösszeg 4670/nap, 15 napra 70500. a fennmaradó részt jövőre be kell vallani az adóbevallásban, az egy hónapra 7992 ft szja... ha csak fél évig dolgozik valaki ezzel a bérrel alkalmiban, az jövő májusban közel 50 ezer szja-t fizet.


Én ezért ajánlom minden cégünk alkalmisainak, kérjenek csekket a nav-nál és fizessenek már most havonta előleget, mert volt már, aki csúnyán meglepődött (sokan nem tudják, hogy ez után is lehet adókötelezettség)

2014. nov. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is tudom, hogy a munkavállalónak megéri, ha feketén kapja, hiszen kevesebbet (vagy nem is) adózik, csak ugye a munkáltatónak nem feltétlenül jó egy ilyennel lebukni.
2014. nov. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!