Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Alkalmi munkán vagyok egy...

Alkalmi munkán vagyok egy ruhaüzletben, tb-t fizetik utána?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy biztosítva vagyok, de azt olvasgatom, hogy alkalmi munkára bejelentett személyek után nem vonják a tb-t. Mennem kell nőgyógyászhoz pár nap múlva és most kicsit félek, hogy nem e lesz gubanc. ez a 3. hónap, hogy így alkalmaznak. előtte ugyan itt megbízási szerződéssel voltam. Hogyan tudok ennek utána járni esetleg?
2014. nov. 17. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatás nem keletkeztet biztosított jogviszonyt, nem leszel jogosult az eü. ellátások igénybevételére. Tehát fizetni kell azt a havi kb. 6-7 ezer forintot a NAV felé, és be is kell jelenteni.


A gyakorlatban nem fognak tőled semmilyen ellátást megtagadni. Mindenképp ellátnak, semmiképp nem kell helyben fizetni, csak ellenőrzik a TAJ számot, és tájékoztatnak, hogy nincs fedezve, illetve a NAV felé is jelentik.


Mulasztási bírságot és késedelmi díjat is kiróhatnak, amiért nem fizettél és nem tettél bejelentés időben. Tehát célszerű minél előbb pótolni a hiányosságokat.


Részletek itt:

[link]

2014. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

megőrülök, ha hazudta a munkáltatóm, hogy biztosítva vagyok...

Holnap utána járok a társadalombiztosítónál mindenképp!

2014. nov. 17. 15:38
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
És amíg megbízással dolgoztál, addig vajon bejelentettek? Mert nagyon valószínű, hogy a béred elérte azt a hatát, ami felett biztosított voltál.
2014. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
100ezer ft-ot kerestem megbízási díjjal, most is annyit utalnak, csak magánszámláról feketén...
2014. nov. 18. 10:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Ha bejelent egyszerűsített foglalkoztatásra, onnantól tök mindegy, mennyi bért fizet, mert az után fixen 1000 Ft/napot fizet járulékként. A trükközésből arra következtetek, hogy egyszerűsítettre sem jelent be.
2014. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
azt mondta úgy jelent be hogy minden reggel arra a napra amikor kinyitok. 1 héten 5 napot lehetek nyitva és 1 hónapban max 15-öt. Nagyon forgalmas helyen dolgozok tuti nem kockáztatná meg hogy jöjjön a NAV és becsukja a boltot. M1 holnap tudok bemenni a társadalom biztosítóhoz ott kiderül minden....
2014. nov. 18. 11:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha viszont bejelent, akkor mi oka van arra, hogy feketén utalja a pénzt? Hivatalosan mennyit fizet? Mit vall be így a NAV-nak következő hónapban, mint kifizetett munkabér?


Szerintem az OEP-hez jelen esetben feleslegesen mész. EFO után nem jár TB, ez biztos. A leírtak alapján tényleg EFO-ra vagy bejelentve. Annak érdemes még utánanézni, hogy a korábbi hónapokban be voltál-e jelentve. Ügyfélkapud nincs? Ott egyszerűbben tudsz utánajárni ezeknek a dolgoknak.

2014. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
jesszus :( Direkt vagy 4-szer megkérdeztem, hogy biztos, hogy be vagyok e jelentve, azt mondta hogy tuti. Lehet hogy egy x összeget átutal egy x bankszámlaszámra ami a sajátja és azt vallja be? Nincs ügyfélkapum, azt hogyan tudok csinálni? Internetek keresztül is lehet vagy mennem kell valahova? És ha a NAV-hoz bemegyek ott megmondják, hogy be vagyok-e jelentve egyáltalán bármire is?
2014. nov. 18. 12:35
 9/13 anonim ***** válasza:

hú, 100ezres megbízással be kellett volna jelentenie minden hónapban.


Gondolom, azért feketén adja az alkalmis pénzt, mert többet ad, mint papíron...

2014. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

utolsó...pontosan így van.

Bementem ma a tb-hez, sokkot kaptam.

Július 1 óta nem vagyok biztosítva. A sírás kerülgetett.

Azonnal hívtam a főnököm hogy ez meg még is mi? Ő hebegett habogott hogy ő teljesen biztos benne hogy azokra a napokra biztosítva vagyok amikor bejelent. Most megyek a NAV-hoz befizetni visszamenőleg az pénzt azt kifizeti a munkáltató. Rég voltam ennyire ideges, más munkát meg nem találok, a kényszer nagy úr :(

2014. nov. 19. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!