Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosítósok! Fürdőszobai...

Biztosítósok! Fürdőszobai csempe leszakadás melyik biztosítási kategóriába tartozik? Mit kell tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

A csempe a fürdőszobában az egész kád mögötti rész leszakadt, leomlott.A csempe összetört. már gondolom, meg volt mögötte lazulva, felázva.Van lakásbiztosításunk is, meg társasház biztosításunk is, amiben fal biztosítva van.De most nem tudom, hová jelentsem ezt be?Közös képviselőnek, vagy a Csüsz-höz, vagy az általunk anno választott biztosítóhoz, ahol a saját lakásbiztosítás van?Egyáltalán, vajon fizet ezért a biztosító?Mégis csak nagy kár, elég sok lenne ezt rendbe hozni!Csempézés, festés, munkadíj.

Most akkor mit csináljak?

Másik gondom, hogy ebben az évben már volt kárbejelentésem, mert kitört egy ablaküveg, azt kifizette a biztosító, csak azt még anyu intézte.

Az baj, ha egy éven belül két kár keletkezik, akkor a másodikat nem fizetik már?


2014. szept. 12. 11:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem tarthat ugyan annyi ideig a kárrendezés, ha mindkét biztosítónak teszem azt 30 napja van válaszolni és mind a kettő ki is meríti ezt a határidőt. Az egy dolog, hogy válaszol - megírja, hogy a másikkal felvette a kapcsolatot. Ezzel előrébb van az ügyfél?


Az új szabályozásról lemaradtam, viszont ez alapján is csak arányosan kaphat kártérítést, nem duplán, én arra gondoltam. Ha tudja, hogy a társasház alulbiztosította, akkor persze, jelentse be a sajátjához is, ha ott magasabb értékre van biztosítva, aztán majd leboxolják...idővel.

2014. nov. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!