Biztosítósok! Fürdőszobai csempe leszakadás melyik biztosítási kategóriába tartozik? Mit kell tenni ilyenkor?
A csempe a fürdőszobában az egész kád mögötti rész leszakadt, leomlott.A csempe összetört. már gondolom, meg volt mögötte lazulva, felázva.Van lakásbiztosításunk is, meg társasház biztosításunk is, amiben fal biztosítva van.De most nem tudom, hová jelentsem ezt be?Közös képviselőnek, vagy a Csüsz-höz, vagy az általunk anno választott biztosítóhoz, ahol a saját lakásbiztosítás van?Egyáltalán, vajon fizet ezért a biztosító?Mégis csak nagy kár, elég sok lenne ezt rendbe hozni!Csempézés, festés, munkadíj.
Most akkor mit csináljak?
Másik gondom, hogy ebben az évben már volt kárbejelentésem, mert kitört egy ablaküveg, azt kifizette a biztosító, csak azt még anyu intézte.
Az baj, ha egy éven belül két kár keletkezik, akkor a másodikat nem fizetik már?
A közös képviselőnek mindenképp érdemes szólni.
A biztosításnál meg előbb olvasd el a szerződést, abban le van írva hogy miért hogyan mennyi hányszor.
Ha csőtörés miatt esett le, akkor azt fizetik (amennyiben bizt. esemény, de szinte mindig az). Ha azért esett le, mert már 20 éve rakták fel (vagy fél éve, de gányul) és eddig bírta, arra nem fizetnek. Olvasd el a szerződési feltételeket és ha találsz valamit, ami miatt a csempe leesett, arra bejelentheted. Egyébként is bejelentheted, de ha nem biztosítási esemény, akkor úgyis elutasítják.
Két ilyen kis kár nem nagy ügy, akármennyit be lehet jelenteni, ha jogos, ki is fizetik, de ha sok kára van valakinek, főleg, ha nagyösszegűek, a biztosító a következő évre magasabb árral számolhat vagy akár fel is mondhatja a szerződést. De ez nem ilyen kis károkra vonatkozik.
Annál jelentsd be, aki többet fizetne ( az adott kategóriában magasabb a térítés)
Ingatlanban keletkezett a kár.
Az más kérdés, hogy fizetnek-e..mert ez lehet akár a burkoló hibája is, akkor ez az ő elelőssége.
Vagy hiába van a fal biztosítva, ha ázásra nem, és elázás matt történt a kár.
Ezt a kárszakértő fogja megallapítani.
Persze, hogy fizet2-osjára is a biztosító, csak ugyanazért a karért nem. A biztosítási összeg erejéig köteles fizetni, mármint maximum...
( tehat 2 x nem fizet 10 milliót, ha 15 millió a bizt. Összeg)
"Annál jelentsd be, aki többet fizetne ( az adott kategóriában magasabb a térítés)"
ezt hogy értetted?
amúgy meg fizethet a biztosító két ugyanott bekövetkezett ugyanolyan kárt is egy időszak alatt...
jelentsd be mindenhova, abból nem lehet baj, de tájékoztasd a biztosítókat, hogy a másikhoz is be lett jelentve.
kérdés hogy a felázás mi miatt történt...
Egyébként ha allrisks a lakásbiztosításod, akkor várhatóan térül a kár.
Már igen, túlbiztosítás áll fenn, eddig ez komolyabb bajt is jelenthetett, ma már nem mert változtak az erre vonatkozó szabályok idén márciusban.
Természetesen jelenleg sem fog többet fizetni egyik biztosító sem, mint a biztosítási összeg, ami pedig nem lehet több a valós értéknék.hiszen nyerészkedni nem lehet./ tehát teljesen felesleges egy 10m dtos lakást 15 m ra biztositani)
Csak egy biztosító fog fizetni.
Elvileg nektek csak ingóságbiztosítást kellene kötnötök, mert pillanatnyilag 2 szer biztosítjátok az ingatlant, fizeted a közös ktsg -gel a tarsasháznak is.
Azért írtam, hogy annál, aki többet, mert az előfordulhat, hogy a társasház alulbiztosította
Meg kell nézni melyik, melyik biztosító...pl generali, uniqa jól fizet, signal szereti kihúzni magát, aegon kinek mi, nekem jól fizet, a szomszédom pedig ottmarat a kár felével, holott fizetnikellett volna,(a feltételek szerint amt kötött) de annyit nem ért, hogy pereskedjen.
utolsó: ez még 03.15 előtt sem így volt, pláne nem most...
és miért nem célszerű megemlíteni?
Miért, mi volt azután? Azóta lehet duplán biztosítani és duplán kárigényt bejelenteni/kártérítést kapni?
Azért nem érdemes megemlíteni, mert akkor az egyik biztosító felveszi a másikkal a kapcsolatot, amaz mire megnézi, őrölnek a kerekek, telik az idő, elutasítja, akkor visszakerül amahoz, megint eltelik pár hét, és ugyan ott vagyunk, mint az elején. Nem egy ilyen ügyféllel beszéltem, aki ilyenbe keveredett és hát nem kellemes két biztosítóra várni egyszerre, hogy végre valahára valaki mérje már fel a kárt és ne kelljen leomlott falnál fürödni. Persze mehet a dolog flottul is, ha szerencséje van.
"Ha pl. társasház biztosítás keretében van az ingatlanra, ő csak az ingóságra köthet(ne)."
mi van akkor, ha a társasház 50.000 Ft/m2 áron biztosította a falakat, de az valójában 200.000 Ft/m2-t ér? ilyenkor ha Te ott laksz és kár következik be akkor csak egyszerűen megszívtad?
a biztosítónak ugyanannyi ideje van válaszolni. Akkoris, ha megemlíted hogy van másik biztosító.
"Miért, mi volt azután? Azóta lehet duplán biztosítani és duplán kárigényt bejelenteni/kártérítést kapni?"
most is van.
idézek a ptk-ból:
"6:459. § [Többszörös biztosítás]
(1) Ha ugyanazt az érdeket több biztosító egymástól függetlenül biztosítja, a biztosított jogosult igényét ezek közül egyhez vagy többhöz benyújtani.
(2) A biztosító, amelyhez a kárigényt benyújtották, az általa kiállított fedezetet igazoló dokumentumban írt feltételek szerint és az abban megállapított biztosítási összeg erejéig köteles fizetést teljesíteni, fenntartva azt a jogát, hogy a többi biztosítóval szemben arányos megtérítési igényt érvényesíthet.
(3) A biztosítók a (2) bekezdésben írt megtérítési igény alapján a kifizetett kárt egymás között azokkal a feltételekkel és biztosítási összegekkel arányosan viselik, amelyeknek megfelelően az egyes biztosítók a biztosított irányában külön-külön felelnének."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!