Visszamondtam a lakásbiztosításomat, de nem a fordulónapon, és erre küldtek egy felszólítást melyben az állt hogy az első negyed évet be kell fizetni, igazuk lehet?
Idén január végefelé átkötöttem a lakásbiztosításomat egy másikra. Az új biztosító (amire átkötöttem) lemondta a régi biztosításomat szintén még január utolsó napjaiban.
Azóta is küldözgetnek egy levelet, melyben az áll hogy be kell fizetnem a 2014. évi első negyedévi számlát.
Erre fölhívtam a már új biztosítómat (amire átkötöttem) hogy ilyenkor mi a teendő..? Ő azt válaszolta, hogy ne fizessem be, mert ez hogy küldik a felszólításokat, ez csak ijesztgetés azért hogy hátha befizetem azt a negyedévi csekket. Én nem is fizettem be, de a felszólítás küldözgetése azóta is húzódik. Sőt mostmár azt is írták a levélben, hogyha nem fizetem be akkor átadják az ügyet a végrehajtónak.
Nem tudom mi tévő legyek, mert úgy érzem hogy ez igazságtalan, mert azt írják a levélben hogy az első negyedévi számlát kellene befizetnem, de én már januárban biztosítót váltottam.
Nem véletlen OTP Garancia? Én még a lemondás utáni időszakra is kaptam tőlük felszólításokat, pedig a kezemben volt a papír, hogy megszűnt a szerződésem. Nagy kupi lehet amúgy náluk.
Amikor én lemondtam nem negyedév végén, akkor az adott havit be kellett fizetni, a te esetedben szerintem max. januárt kérhetik, negyedévet semmiképp.
Meg kell nézni, hogy a szerződési feltételekben mi szerepel. Ha nem fordulónapra mondod fel a szerződést (kivéve, értékesítés stb.), akkor joggal tart igényt arra az időre, amely még a fordulónapig visszavan. És bizony sokszor nem csak ijesztgetés, hanem végrehajtás lesz belőle.
Nekünk a fordulónap március 01. Az új biztosító volt olyan rendes, hogy szólt, várjuk meg, mert hiába kötünk előtte náluk lakásbiztosítást, február 28-ig ki kell fizetnünk a régi biztosítónak is a díját.
Nézd meg a szerződési feltételeket!
1, ezt egy biztosító üzletkötője mondta, hogy felmondja a régit?
2, megvan a felmondásról a másolat?
3, ha esetleg nem érkezett be a biztosítóhoz a felmondás, akkor jogosan követeli arra az időre járó díjat, amíg kockázatban áll és igen, van amikor a fenyegetéseknél nem áll meg egy biztosító.
Ha jól értem, nem az évforduló előtt 30 nappal mondtad fel a régi szerződést.
Mivel ez még a régi ptk szerinti ügy (márc 15 előtti) ezért a biztosító nem kell, hogy díjfizetés miatt megszüntesse a szerződést. Ez az Aegon trükkje. Ugyanis díjfizetés miatt megszűnő szerződések esetén a kockázatviselés megszűnéséig követelheti a díjat a biztosító, ami 30 nap. Igen, csakhogy a régi ptk megengedte, hogy a biztosító akkor is fenntartsa a szerződést, ha nincs fizetve.
Mikor meglátja az ügyfél a felszólítót, megijed és még azt az utolsó csekket befizeti. Csakhogy ezzel azt érte el hogy kitolja a biztosító újabb 3 hónappal a megszüntetés lehetőségét (már ha negyedéves díjfizetésről beszélünk)
Ilyen esetben meg kell várni a biztosítótó azt a levelet, amelyben közlik: díjfizetés miatt törölve lett a szerződés, a kockázatviselés megszűnése ekkor és ekkor volt. Így már pontosan látszik, hogy csak arra az 1 hónapra követelheti a díjat, és ha azt befizetetd nem indul újra a szerződés.
Legközelebb legalább 30 nappal évforduló előtt mondd fel a szerződéseket, így korrekt.
DíjNEMfizetésre gondolsz, nem? :)
Nem kell befizetni és megszűnik, ez ilyen egyszerű. EZ nem kötelező, mint a KGFB, nem kötelező fizetni, de ez nem jelenti azt, hogy bármikor fel lehet mondani. Viszont a fizetést bármikor abba lehet hagyni. Nincs trükk, a csekkeket küldik, mert hát felmondással megszüntetni év kzben nem tudják, nem kell befizetni.
A gáz az, hogy az új biztosítód azt ígérte, "felmondják", amit értelemszerűen nem tehetnek meg helyetted és nyilván tisztában vannak vele, hogy mikor lehet egy ingatlanbiztosítást felmondani. De hát az meg az ő érdekük, hogy hozzájuk köss, csak nem kéne ilyenekkel hitegetni az ügyfeleket.
nem én pontoztalak le, de ezzel nem értek egyet:
"Ugyanis díjfizetés miatt megszűnő szerződések esetén a kockázatviselés megszűnéséig követelheti a díjat a biztosító, ami 30 nap. Igen, csakhogy a régi ptk megengedte, hogy a biztosító akkor is fenntartsa a szerződést, ha nincs fizetve."
Ha a ptk meg is engedte, hogy élhet a szerződés (örülnék az ide vonatkozó paragrafusnak), de a biztosító a feltételeiben leírja hogy nem, akkor mégis hogyan élne a szerződés dnf esetén?
A legjobb trükk: Kérdezd meg ilyenkor, hogy él-e még a lakásbiztosítás, mert történt egy jó nagy kár... :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!