Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki fogja-e fizetni az életbizt...

Ki fogja-e fizetni az életbiztosítás összegét a biztosító olyan esetben, amikor a biztosított úgy kötött életbiztosítást, hogy már a biztosítás megkötésekor súlyos betegségben szenvedett, és később abban meg is halt?

Figyelt kérdés
Az általános szerződési feltételekben megadott türelmi időn (várakozási időn) túl történt a haláleset.

2014. aug. 14. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Ehhez nem elég a várakozási idő letelte.

kérdés, hogy mikor köttetett a szerződés?

Az elévülés egyébként 5 év. Ha ennyit megélt az illető és azután halt bele az eltitkolt betegségébe, akkor a biztosítónak fizetnie kell.

2014. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, azon múlik, hogy mennyire szemfüles az ügyintéző, bekéri-e a beteg kórtörténetét vagy sem. Ha bekéri és kiderül, hogy már szerződéskötés előtt diagnosztizálták a betegséget (amiről gondolom nem nyilatkozott, hiszen akkor elutasították volna az ajánlatot), akkor visszamenőlegesen megszüntetik a szerződést, ha nem kéri be, akkor fizetnek.


Bővebb információt az ügyféltájékoztatóban találsz, hiszen minden szerződés más, alaposan olvassátok el.

2014. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. aug. 15. 13:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy a második válaszoló írta.

Általában a biztosító mentesül a szolgáltatási összeg kifizetése alól, amennyiben a biztosított a szerződés megkötésekor ismert betegségéről nem nyilatkozik, szándékosan elhallgatja, és később abba hal bele. Mert lehet, hogy ha jelzi, emeléssel ugyan, de elfogadják az ajánlatot.

Egyébként a kórtörténetet mindig bekérik, legalább is nálunk, pont az ilyen esetek kiszűrése végett. A biztosítottnak közlési kötelezettsége van. Ha ezt elmulasztja, a biztosító mentesül.

Nyilván van elévülési idő, de szerintem ez biztosítónként más, bár általában 5 év.

2014. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki súlyos,teszem azt halálos beteg és abban és köt egy életbiztosítást,jobb esetben bevallja ezt akkor a biztosító nem fogadja el és nem fog kötni,vagy kizárja az abból a betegségből bekövetkező halálesetet.Az ügyfélnek bejelentési kötelezettsége van,a biztosító pedig minden szükséges dokumentumot bekér a biztosítási kárbejelentés után.Tehát a válasz,NEM,egyértelműen nem fizeti ki,sőt akár(amennyiben életben van és kiderül) a biztosító feljelentheti az ügyfelet biztosítási csalásért! Lássuk be,ha így működnének az életbiztosítások,akkor mindenki csak a halála előtt kötne ilyet.
2014. okt. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az emberi tényezőt hagyod csak ki. A biztosítási ügyintéző nem orvos. Nem biztos, hogy egy halálokot össze tud kötni egy krónikus betegséggel. Lehet figyelmetlen is, ráadásul mindenki hibázik. Csak amikor az ügyfél javára történik a hiba, nem nagyon szoktak reklamálni.


Példa: családban haláleset történt, a halál okának légzésbénulást tüntettek fel. Megjegyzésként, alig olvashatóan oda volt írva: erőszakos halál, önkezűség. A biztosított gyógyszert vett be, öngyilkos lett. Ezt a szerződés kockázatból kizárta kötéstől számított két évig. Megnéztem a szerződést, a halál vagy pontosan aznapra, vagy az azt megelőző napra esett (véletlenül, gondolom), már nem tudom. Én kétlem, hogy az ügyintéző ezt kiszámolta, sőt, gyanítom, hogy észre sem vette. Kórelőzményt nem kértek be, a kárt kifizették. Pedig ha elkezdi számolgatni, tán' még az elutasítással is bepróbálkozhattak volna.

2014. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha hiszed ha nem,ezért dolgoznak a biztosítónál orvosok.Olyan butaságot írtál,de gondolom nem is biztosítónál dolgozol,vagy ha igen,az isten mentsen tőled mindenkit.Remélem nem bántottalak meg?
2014. okt. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kárt pedig valószinű azért fizették ki,mert járt.Hidd el a biztosító nagyon is megnéz mindent mielőtt fizet,sőt..
2014. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És nem csak orvosok, de a károsztályon és kockázatelbírálási osztályokon dolgozó kollégáknak is van egészségügyi végzettsége, tehát nem egy boltból kerültek ide.
2014. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dolgoztam biztosító állományápolásán három évet, vagyon oldalon, de velem szemben ültek az életesek. 80-as IQ-jú szőke pi..ák, konkrétan. Persze tudták a dolguk, hiszen ez csak adminisztráció, de egyik se volt orvos. A személyi sérüléses autókárokat adták ki szakértőnek, meg a bonyolult élet-károkat, minden mást ők bíráltak el. Mindenki hibázik, ezt kellene megérteni.
2014. okt. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!